Чим відкрити mkv на комп’ютері

Проблеми з відкриттям тих чи інших файлів досить поширені серед користувачів ПК, і формат mkv – не виняток. Якщо фільм з таким розширенням не чути на вашому комп’ютері – не впадайте у відчай, а просто дочитайте цю статтю до кінця, і ви будете в курсі, чим відкрити mkv на комп’ютері.

Використовуємо стороннє ПО

Найпростішим рішенням проблеми є установка одного з популярних програвачів, які запросто відтворюють фільми з розширенням mkv. Ми розглянемо такі варіанти:

  • VLC media player;
  • The KMPlayer;
  • Media Player Classic.

Ці програми 100% підтримують відео в форматі “мкв”. Відрізняються вони інтерфейсом і набором можливостей.

Якщо ви хочете відключити брандмауер в Windows, то наша стаття вам стане в нагоді – 

Дефрагментація дуже корисна для вашого ПК, як її правильно зробити читайте далі – 

VLC media player

Розробник стверджує, що VLC media player був викачаний більше 500 млн разів, чим не можуть похвалитися конкуренти. Дане ПО безвідмовно відтворює практично всі різновиди аудіо і відео, включаючи mkv. Лаконічний інтерфейс, позбавлений ріжучих очей елементів, і простота у використанні роблять його одним з кращих в своєму сегменті.

VLC доступний для Windows, для MacOS і навіть для Android. Його завжди можна завантажити безкоштовно з офіційного сайту – http://www.videolan.org/vlc/

Установка стандартна і не повинна викликати складнощів. Після її завершення mkv-файли повинні асоціюватися з плеєром, перетворившись в фірмовий «ковпак».

Якщо це так, то досить двічі кликнути по такому фільму і насолоджуватися переглядом. Якщо ж асоціація з якоїсь причини не відбулася, то натискаємо правою кнопкою миші по файлу і вибираємо пункт «Відкрити за допомогою …».

У вікні «Вибір програми» знаходимо наш VLC і двічі по ньому натискаємо. Також зверніть увагу на галочку, при наявності якої все такі файли будуть надалі відтворюватися через цей плеєр.

Власне, результат отримано – фільм відтворюється.

KMPlayer

Ще одним представником еліти серед комп’ютерних програвачів є KMPlayer. Цей продукт від корейських розробників відрізняється витонченим інтерфейсом, в якому складно заплутатися. Плеєр оснащений усіма необхідними кодеками і без праці відкриє ролик “мкв”. Його можна безкоштовно завантажити на офіційному сайті – http://www.kmplayer.com/

Установка стандартна і не має ніяких шпильок. Після неї відеофайли, будуть асоціюватися з KMPlayer. Файли з розширенням mkv повинні мати такий вигляд:

Якщо цього не відбулося, то шукаємо потрібну програму в вікні «Вибір програми», як і в попередньому випадку.

Тепер можна спокійно дивитися наше відео.

Media Player Classic

Безкоштовний, багатофункціональний і простий у використанні програвач. Як і його вищеперелічені побратими, Media Player Classic відтворює і mkv-файли, і інші формати відео. Це ПО дає мінімальне навантаження на систему і має великий функціонал, який буде корисний при перегляді фільмів.

Після завантаження з офіційного сайту (http://mediaplayerclassic.ru/) і швидкої установки досить відкрити наш файл через Media Player Classic. Це можна зробити через вибір програми, як ми вступали до попередніх випадках. До речі, ще одним простим способом відкрити потрібний файл через певну програму є його перетягування на ярлик цієї самої програми.

І знову наш фільм відтворюватися без гальм і будь-яких примх.

установка кодеків

Цей спосіб хороший, якщо ви не хочете встановлювати нові програмні продукти, а віддаєте перевагу використовувати звичний програвач Windows Media. На сайті matroska.org вам необхідно завантажити повний пакет кодеків «CCCP», який дозволить в майбутньому використовувати всі можливості mkv.

Подвійним кліком запускаємо скачаний файл. У майстра установок залишаємо все галочки на місцях і сміливо тиснемо «Next».

Тепер просто відтворюємо наш фільм через Windows Media.

Конвертація в інший формат

Вам не подобаються інші плеєри, і немає бажання возитися з кодеками? Тоді варто розглянути варіант конвертації файлу з розширенням mkv в інший популярний формат, який підтримує стандартний програвач, наприклад, avi. Для цих цілей ми будемо використовувати безкоштовне ПЗ Format Factory – http://format-factory.net/

У вікні програми натискаємо на кнопку «AVI».

У вікні, натискаємо на кнопку «Додати файл» і вибираємо наш фільм з розширенням mkv. Так само можна вибрати шлях збереження файлу конвертованого файлу.

Натискаємо «Ок».

Залишилося запустити конвертацію кнопкою «Старт». Пам’ятайте, що на весь процес може піти багато часу.

У підсумку ви зможете знайти відео в кінцевій папці вже в іншому форматі, який розпізнає стандартний програвач.

Якщо ви хочете правильно записати фільм на диск для перегляду на плеєрі, то вивчіть нашу докладну інструкцію.

На жорсткому диску закінчилося місце? Позбавтеся від непотрібних файлів правильно –

висновок

Більшість користувачів для відкриття mkv-файлів просто встановлюють один з популярних програвачів. Інші можуть віддати перевагу установку кодеків, щоб стандартний плеєр Windows відтворював фільми в зазначеному форматі. А ті, хто вважає за краще конвертацію “мкв” в інший формат, повинні запастися терпінням, адже на це йде чимало часу. Як би там не було, ясно одне – щоб відтворити файл з розширенням mkv не є надто великою проблемою.

Ссылка на основную публикацию