Чим відкрити fb2 на комп’ютері

Як часто вам необхідно користуватися електронними книгами і підручниками? Особливо це актуально, якщо інформація знаходиться не на сайті у вільному доступі, а в файлі, який необхідно завантажити на ваш комп’ютер.

Одним з найбільш поширених форматів є fb2, який сумісний з будь-якими пристроями і відкривається як на комп’ютерах, так і на смартфонах.

У документах з цим форматом присутній розмітка, наприклад, розподіл на глави або частини, яке дозволить робити до них швидкий перехід і не плутатися в тексті.

Проте, формат відкривається тільки за допомогою спеціальних програм, але ніяк не за допомогою Microsoft Word. З цієї причини краще заздалегідь завантажити софт, щоб забезпечити собі комфортну роботу.

Безкоштовні програми для відкриття fb2 на комп’ютері:

Calibre – Ця програма дозволяє не тільки читати електронні книги, але і створювати колекції, що дійсно полегшує роботу. Calibre, крім, підтримує безліч форматів, також може їх конвертувати. Підтримується Linux, Windows і OS X.

Одним з її плюсів є те, що у кожної книги і документа налаштовується обкладинка, завдяки чому ви зможете відкрити потрібний файл, лише побіжно переглянувши вашу бібліотеку.

Створення бібліотеки дозволить вам також оцінювати книги, що особливо буде корисно, якщо файли ви зберігаєте не один рік і іноді бажаєте їх перечитати.

Налаштування Calibre дозволять вам налаштувати шрифти, залишати закладки і шукати фрагменти тексту.

Також програмою доступно «хмарне зберігання», завдяки синхронізації з вбудованим веб-сервером. Ця функція дозволить вам отримати доступ до вашої бібліотеці навіть в тому випадку, коли ви перебуваєте нема за своїм комп’ютером в іншій країні.

Ще одна функція дозволить вам прямо в програмі переглядати новини як з звичайних сайтів, так і з блогів.

Інтерфейс Calibre дуже простий. Зверху ви побачите іконки «Додати книги», «Редагувати дані», «Перетворити книги», «Завантажити книги» і т.д. На панелі управління зліва ви побачите класифікацію за автором, мовами та форматами. Посередині ж ви побачите безпосередньо бібліотеку.

Cool Reader – Досить популярна читалка, яка завоювала масу позитивних відгуків не тільки як програма для комп’ютера, але і як додаток для смартфона.

Читалка з легкістю відкриває велику кількість форматів, володіючи при цьому зручним і функціональним інтерфейсом. У меню зверху ви зможете відкрити файл, змінити налаштування читання і ознайомитися з навігацією.

У настройки читання входить зміна фону на той, який буде зручним для очей, зміна шрифту, скролінгу і текстових елементів. Якщо ж ви віддаєте перевагу слухати книги, а не читати їх, то Cool Reader зможе відтворити як цілу книгу, так і її уривок.

Другий рядок меню дозволить вам перегортати сторінки, виконувати пошук по документу, а також збільшувати і зменшувати текст.

FBReader – Ця читалка є найвідомішою, про що, не соромлячись, заявляють її розробники на офіційному сайті, вибравши для цього ємний слоган «Та сама читалка». І дійсно, серед користувачів програма має найвищі оцінки, в порівнянні з її аналогами.

FBReader підтримується такими операційними системами як Windows, Linux, Mac, Blackberry 10, Symbian і іншими, про що докладніше ви можете дізнатися на тому ж офіційному сайті.

Для цієї програми регулярно виходять оновлення, що виправляють помилки в попередніх версіях. Завдяки цьому ви можете не боятися, що завантажуєте неякісний продукт.

Розробники досить серйозно займаються читалкою, але вона поширюється абсолютно безкоштовно, хоча деякі її функції відкриваються при їх оплаті. Вони не базові, тому якщо програма потрібна строго для читання і зберігання, ви можете їх не купувати.

Хмарне зберігання також входить у функції FBReader, що дозволить вам працювати з вашою бібліотекою в будь-якому місці, незалежно від того, вашим чи комп’ютером ви користуєтеся. Також, завдяки підключенню програми до мережі, ви зможете прямо всередині неї завантажувати і купувати книги, не користуючись сторонніми сайтами і додатками.

Інтерфейс читалки простий. Додавання книги, настройки та інше. В налаштуваннях ви, як і в попередніх програмах, зможете змінювати шрифт, колір, спосіб перегортання сторінок і ще безліч усього.

STDU Viewer – Програма має цілком стандартним інтерфейсом, працювати з яким зможе навіть користувач-новачок. Якщо зовнішній вигляд більшості читалок є плодом уяви їх розробників, то STDU Viewer виглядає як стандартна програма для Windows.

Зверху розташовується меню, що складається з вкладок «Файл», «Вид», «Навігація» і «Довідка». Другий рядок дозволяє роздрукувати файл, збільшити або зменшити сторінки, відрегулювати розташування. Меню зліва є рядком «Пошук» і зміст. А посередині знаходиться читається вами текст.

Закладки тут зручні тим, що з’являються тільки при відкритті файлу в читалки. Якщо ви будете працювати з текстом в інших програмах, то закладок ви не знайдете.

Також однією з корисних функцій STDU Viewer є експорт однієї або декількох сторінок в зображення. Ви можете вибрати формат, дозвіл і генератор назв.

У програмі ви виявите два види пошуку – швидкий і розширений. Перший дозволить вам знайти необхідне слово, починаючи з тієї сторінки, де ви зупинилися, а другий виділить всі точні входження.

Крім того, STDU Viewer дозволяє формувати набори цитат, а також переглядати обкладинки. Оновлення також виходять регулярно, «обтяжуючи» програму.

Завдяки цим програмам ви зможете не тільки відкрити файли fb2 на комп’ютері, але і зручно працювати з ними, зберігати їх і налаштовувати так, як вам буде зручно.

Це ще не повний список програм для відкриття файлу fb2 на комп’ютері або смартфоні. Нові статті з’являться найближчим часом.

Ссылка на основную публикацию