Чим відкрити файл dmg: якою програмою працювати з форматом DMG в Mac, Windows і Linux?

Сьогоднішній наш огляд ми присвятимо одному незвичайному розширенню – DMG. Ключовий момент, який відрізняє дане розширення від багатьох інших, розглянутих в інших статтях нашого сайту, полягає в тому, що дане розширення застосовується не в операційній системі Windows, а в Mac OS X. В силу специфіки даної ОС, питання чим відкрити файл DMG не так простий, як здається. Але, раз ми не будемо шукати легкий шлях, постараємося максимально докладно розібрати це питання.

Для початку трохи загальної інформації про середовище, «рідний» для DMG формату. Mac OS X є популярною ОС, призначеної для використання на комп’ютерах від компанії Apple. Докладно зупинятися на даному моменті не будемо, оскільки сьогодні навряд чи знайдеться людина, що не чула про Apple.

Відразу хочемо попередити – даний формат не можна безпосередньо відкрити в Windows. Однак, якщо інформація з файлу даного формату Вам все ж потрібна – є досить непоганий варіант – конвертувати файл dmg в один з форматів, з якими можна працювати в Windows.

Інформація для самих нетерплячих – в цілях конвертації файлів формату DMG в відомий для Windows ISO, була створена утиліта з практично схожою назвою – dmg to iso (або dmg2iso). Але про її використанні ми поговоримо трохи пізніше, спочатку давайте розберемося, як можна працювати з даними форматом в «рідній» для нього операційну систему – Mac OS.

Відкриваємо файл DMG на Mac

Хоча даний формат і створювався під Mac OS, для відкриття його в даному середовищі все одно потрібна спеціалізована утиліта. DMG представляє собою образ диска – в даному випадку можна говорити про специфічний аналогу формату ISO, з яким можна часто зіткнутися в Windows і Linux.

Утилітою TransMac також можна відкрити файл формату DMG, але вона платна

Отже, для відкриття файл розглянутого розширення можна скористатися вбудованою утилітою – Apple Disk Utility, яка за замовчуванням поставляється з самої ОС. Для випадків, коли з яких-небудь причин ви не можете або не хочете скористатися даною утилітою, можна взяти альтернативи – Acute Systems TransMac, UltraISO.

Зверніть увагу – частина зазначених програм поширюється на НЕ безоплатній основі, тому в першу чергу рекомендуємо скористатися безкоштовними вбудованими засобами, пропонованими самими виробниками.

Робота з DMG в Windows і Linux

Для того ж, щоб можна було працювати з файлами формату DMG в Windows або Linux, як уже говорилося вище, доведеться конвертувати даний формат в один з тих, що розпізнається потрібної ОС. Рекомендується переробляти його в вільний і найбільш поширений формат ISO, з яким працюють безліч безкоштовних утиліт під обидві ОС.

Процес конвертації файлу фрмата DMG в ISO за допомогою AnyToISO

Для даних маніпуляцій можна використовувати спеціальну утиліту – AnyToISO (скромну назву для програми, яка видає призначення – «все, що завгодно, в ISO»). Як випливає з назви, розпізнає велику кількість форматів, і цілком згодиться для конвертації DMG в ISO. Рекомендується до використання.

Сподіваємося, що після ознайомлення з цією статтею ви придбаєте деяку ясність в питаннях, що стосуються роботи з файлами ДМГ: чим відкрити файл dmg, як можна конвертувати файли даного формату в розуміються багатьма програмами ISO.

Ссылка на основную публикацию