Чим поганий Доктор Веб і чому блокує сайти Spider Gate?

Чому Доктор Веб блокує сайти?

Антивірус Dr.Web Security Space має в комплекті програму SpiDer Gate, у якій дуже корисні функції захисту при роботі в Інтернеті. Ця програма блокує всі заражені сайти, і контролює кожну посилання, по якій ви переходите.

Інформація з довідки програми SpiDer Gate

Це чудово, і компанія Доктор Веб навіть склала список «не рекомендованих сайтів». Але при цьому в список можуть потрапити повністю нормальні сайти, які, як вважає компанія, можуть займатися «неправильної діяльністю», наприклад, розсилкою листів або навчанням в «невідповідному форматі».

URL заблокований SpiDer Gate

У список «небажаних» можуть потрапити будь-які сайти з нормальним вмістом, якщо вони виявилися на одному сервері з «поганим» сайтом (однаковий IP-адреса)

Подібні проблеми не раз спливали, ось.

Чому Spider Gate не дружить з деякими листами?

Крім того, Dr.Web (а точніше, SpiDer Gate) може блокувати можливість підписатися на розсилку новин або не дозволяти переходити за посиланнями з листа на нормальний сайт.

Причина в тому, що Доктор Веб вважає небажаними масові відправлення листів, особливо, від деяких сервісів поштових розсилок!

Для довідки:

в рунеті дуже популярні сервіси поштових розсилок (Smartresponder і йому подібні), які дозволяють відправити один лист на безліч e-mail адрес, що дуже спрощує роботу власникам сайтів і авторам інформаційних розсилок.

Наприклад, сервісом Smartresponder користуються більше 400 000 авторів розсилок і близько 30 мільйонів читачів. Дивно вважати такий популярний сервіс «Нерекомендовані до відвідування».

Що говорить техпідтримка «Доктор Веб»

Компанія DrWeb називає однією з важливих причин блокування «поширення різних курсів» через сервіси поштових розсилок.

При цьому сам сайт сервісу розсилок «не розглядається як займається незаконною діяльністю або поширює шкідливу інформацію» (зі техпідтримки)

Виходить, що сама можливість поширити неякісний продукт стала причиною блокування сервісу, корисного для мільйонів людей.

(Тут міг бути анекдот по темі, але я залишив вам можливість написати відповідний в коментарях =)

Чим це погано?

Доктор Веб за вас вирішує, чи переходити за посиланнями в листі, отримання якого ви самі замовили, підписавшись на розсилку. Особливо неприємно, якщо за посиланням знаходиться корисна інформація.

При цьому антивірус блокує не всі сервіси поштових розсилок, а тільки «обрані», без будь-якого об’єктивного обґрунтування.

Я вважаю таку надмірну турботу великим обмеженням, яке відштовхує частину користувачів від покупки цього антивіруса.

Добре це чи погано може вирішити кожен сам.

Як ця ситуація стосується читачів сайту IT-уроки?

Все перераховане стосується і передплатників сайту IT-уроки, та як через сервіс поштових розсилок Smartresponder я інформую читачів про вихід нових статей і новин, а також роздаю подарунки.

Якщо у вас встановлений Dr.Web Security Space, то ви не зможете перейти по всіх посиланнях в листах, так як для аналізу переходів використовується «Нерекомендовані» сервіс «srclikpro» (який визначає, скільки людина відкрили лист і перейшли по посиланнях).

При цьому сам сайт «IT-уроки» Доктор Веб не вважає небезпечним, але перейти на нього з прийшов листи не дасть.

Як вирішити проблему?

Є три варіанти вирішення проблеми:

1. Відключити модуль антивіруса SpiDer Gate

Я б не рекомендував цей варіант, так як з блокуванням дійсно небезпечних сайтів Доктор Веб справляється відмінно.

Модуль SpiDer антивіруса Dr Web Gate відключений

2. Не користуватися антивірусом «Доктор Веб» взагалі

Це кардинальне рішення, але і цей варіант я рекомендувати не буду. До речі, тему вибору антивіруса ми розберемо в одному з наступних IT-уроків. Щоб не пропустити,.

3. Внести перевірені сайти в виключення Dr.Web SpiDer Gate (додати в білий список)

Якщо вам подобається антивірус «Доктор Веб» і ви не хочете його змінювати, то скористайтеся цим методом:

Білий список в SpiDer Gate

Звичайно ж, якщо ви не знаєте, небезпечний чи сайт, його перед додаванням в білий список необхідно перевірити.

Детально про перевірку сайтів і внесення їх в виключення я написав в наступній статті.

Все так складно?! Невже DrWeb такий поганий?

Звичайно, внести посилання в виключення недовго і не складно, але посилань цих може бути досить багато, та й зайві це дії, які не повинні турбувати звичайного користувача, який бажає отримати доступ до корисної та безпечної інформації.

Хтось може подумати, що я погано ставлюся до антивірусу Dr.Web, але, повірте, це зовсім не так. Мета статті не принизити достоїнства програми, а попередити читача про нестачу.

Можливо, представники компанії «Доктор Веб» переглянуть свою думку з приводу вибору сайтів для занесення до списку небажаних і підвищать комфорт використання хорошим антивірусом.

висновок

Отже, сьогодні ми дізналися про один важливий обмеження антивіруса Доктор Веб, про причини появи цього обмеження і розібралися, що цю проблему можна вирішити трьома способами.

Сподіваюся, ця стаття розширила ваш кругозір щодо безпеки роботи в інтернеті.

Ссылка на основную публикацию