Чим небезпечне піратське ПЗ?

Практично всі користувачі ПК у своєму житті зустрічаються з нелегальним програмним забезпеченням. Такий зустрічі передують різні фактори: нестача грошей на ліцензійний софт, відсутність можливості його придбання, просто небажання платити гроші за те, що можна знайти безкоштовно (Природно, з деякими вадами і проблемами). Однак мало хто становить небезпеку, якій піддає користувач себе і свій комп’ютер, використовуючи нелегальне ПЗ.

Найперший і дуже суттєвий мінус таких програм – відсутність гарантій на нормальну роботу ПК і підключених до нього пристроїв. Навіть захищена і технічно досконала відеокамера digivi може швидко вийти з ладу, якщо її роботу забезпечує піратська версія обслуговуючої програми. І в цьому випадку відповідає за те, що прилад вийде з ладу, тільки той, хто зважився на його застосування в комплекті з неякісним ПО.

Якщо цей факт не дуже переконливий, тобто ще одна причина для користування тільки ліцензійним софтом: кримінальна відповідальність. Так, за законами різних країн електронне піратство може стати причиною для тюремного ув’язнення на достатній термін. Фактично, такі дії розцінюються як крадіжка інтелектуальної власності з усіма наслідками, що випливають.

Для особливо стійких прихильників ламаного і нелегального ПЗ наступна новина теж не принесе особливого задоволення.

За статистикою, саме комп’ютери, на яких більшу частину прикладних програм (а іноді і операційні системи) Складають нелегальні продукти, схильні до ризику зараження вірусами і крадіжки особистих даних. Все тому, що на даних продуктах відсутня технічна підтримка і регулярні оновлення, спрямовані на захист програми від шкідливого впливу вірусів. З платними легальними версіями такого практично не відбувається, так як користувач отримує всі необхідні оновлення з сервісного центру.

Варто відзначити, що зараз користувач може отримати піратську версію ПО, навіть не підозрюючи про це. Таке зазвичай відбувається при покупці нового обладнання у безвідповідального продавця. Навіть ті пристрої, які можуть використовувати лише обмежена кількість програм (авторегістратори pvdr-0455, різні побутові прилади і т.д.) Можуть мати піратську операційну систему. Внаслідок цього його робота далека від тієї, яка описана виробником в технічних характеристиках. Тому завжди варто бути напоготові і, по можливості, боротися з контрафактним ПЗ, щоб убезпечити себе та інших від неприємних сюрпризів.

Ссылка на основную публикацию