Чим гарний Notepad ++ для початківця розробника?

Сьогодні поговоримо про такий інструмент як Notepad ++, а що про нього розмовляти, запитаєте Ви, а то, що це дуже корисний інструмент для розробника, верстальника і просто системного адміністратора. Якщо хто не знає, Notepad ++ – це програма для редагування простих текстових файлів. Чим вона така корисна, зараз розберемося.

Багато починаючі програмісти і адміністратори не знають чим редагувати необхідні їм файли, будь то конфігураційні або файли будь-яких скриптів, тому вони редагують їх в простому блокноті (текстовий редактор), Що погодьтеся, не так зручно, як хотілося б. Саме для таких цілей існує вільно поширювана програма Notepad ++.

Виглядає вона наступним чином.

А тепер давайте перераховувати, чим корисна дана утиліта, іншими словами, розглянемо особливості програми Notepad ++.

виділення синтаксису

Це означає, що Ви, коли редагуєте, припустимо, html файл, легко можете задати синтаксис html, для того щоб код, написаний Вами, виділявся кольором. Це дуже зручно і не потрібно довго розбиратися, що і де, і якщо раптом Ви де-небудь допустили помилку (не поставили закриває лапки або тег), То Ви її відразу виявите. При цьому якщо це новий файл, то при збереженні автоматично підставить розширення у відповідність з обраним синтаксисом, тобто для файлу з синтаксисом html, відповідно, і розширення буде html, що також зручно.

У Notepad ++ присутній велика підтримка різних синтаксисів, тому неважливо, на чому Ви програмуєте, будь то на HTML або на PHP. Особисто для мене це, напевно, найголовніше гідність даної програми.

Наведемо простий приклад, ось так виглядає простий код на SQL без підсвічування.

І легким рухом руки, ми натискаємо меню «синтаксис -> далі шукаємо початкову літеру, тобто S -> і вибираємо SQL».

І в результаті ми отримуємо наступне.

Погодьтеся, що так набагато читабельний і зручніше, якщо Вам так не здається, то вставте текст запиту раз в 5 більше, і тоді зрозумієте 🙂

зручний пошук

Друге, в Notepad ++ дуже зручний пошук, з безліччю параметрів і можливостей.

кодування

Також дуже корисна і зручна функція – це кодувати і перетворювати текст файлу в різні кодування, підтримується дуже багато різних кодувань. До речі корисний функціонал для web-розробника.

Одночасна робота з декількома файлами

Іншими словами, тут немає необхідності відкривати ще одну копію програми для редагування інших файлів, а це робиться шляхом створення окремих вкладок, особисто мені нагадало принцип браузера.

І це тільки невелика частина, що вміє це програма, я виділив лише те, що мені дійсно дуже допомагає, і я цим часто користуюся, тому всі початківці програмісти знайте, що існує дуже зручний інструмент для написання коду або його редагування.

Ссылка на основную публикацию