Чим (Дід Мороз) Відрізняється Від Санта Клауса Зовні 14 Відмінностей

Добрий день друзі. До нового року залишилося кілька годин. У людей усього світу настав святковий настрій і очікування якогось дива. Неодмінний атрибут Нового Року в країнах колишнього союзу – Дід Мороз зі своєю супутницею – Снігуронькою. Але, на вулицях і на вітринах магазинів ми все частіше бачимо не Діда Мороза, а саме Санта Клауса. Як я визначив, що це саме Санта?

Чим Дід Мороз відрізняється від Санта Клауса зовні? На думку багатьох людей вони майже не відрізняються. І той, і інший ходять в червоній теплий одяг. Обидва мають сиву бороду і приїжджають на санях. Але, не все так просто, як здається на перший погляд. Насправді, відмінності між ними є. Давайте ж розглянемо, які.

Дід мороз і Санта Клаус відміну

походження

Я думаю, більшість з вас здогадується, що прототипом Санти є один з головних святих хрістьян, Микола Чудотворець. Особливо його шанують на Русі. У хрістьян прийнято вважати, що він потай допомагає бідній частині населення. Звідси, католики на роль різдвяного персонажа, який дітлахам таємно кладе подарунки під Ялинку, вибрали саме його.

Дід Мороз, на відміну від Санти, персонаж казковий. Походження його йде від слов’янської язичницької міфології. Слов’яни вважали, що він захищає хуртовини, морозу, холоді та однієї з частин потойбічного світу. Час минав, образ грізного зимового божества зник, а сам персонаж став добрим дідусем, який роздає подарунки на Новий Рік. Снігуронька ж, міфічний персонаж з казочки В. Даля. Але, якщо дивитися глибше, образ внучки Діда Мороза прийшов з слов’янського язичництва.

кольори одягу

Санта носить одяг в червоно-білий колір. Дані кольору на Заході символізують Різдво. Червоний – різдвяну радість. Білий – символізує сніг, зиму в цілому, чистоту.

Дідусь же Мороз одягає не лише червону шубку, але і синю, може надіти білу. Шуба у Мороза не однорідного червоного кольору. Вона покрита різними зимовими переливаються візерунками. Снігуронька надягає в білу (може надіти червону), досить витончену красиву шубку, на якій також нанесені всілякі зимові візерунки.

Одяг персонажів

На заході Європи і США суворі морозні дні відсутні, звідси Клаус одягає короткий червоний каптан. Знизу каптан має галявину з хутра. На поясі Санта носить широкий шкіряний ремінь з великою бляшкою. На кистях рук у нього зазвичай білі рукавички. Коли Клаус знімає кожушок, ми бачимо, що він одягнений в теплу кофтину, сорочку і брюки.

Але, дідусеві морозу так одягатися не можна, тому що в суворих умовах російської зими подібний одяг погано зігріває. Звідси, дідусь одягає довгу, до ступень, Шубу. Пояс ж у дідуся, білий або червоний, покритий візерунками. На руках у нього теплі рукавички, також покриті візерунками. Коли якийсь дитина дідуся не слухає, він своєю рукавичкою доторкається до нього, і дитина замерзає. Під шубу дідусь одягає красивий російський каптан. Шубу дідусь знімає рідко.

Снігуронька одягнена в красиву білу, сріблясту, червону, шубку, які оперізував красивим поясом. Під шубою внучка носить білий, дуже гарний сарафан.

Шапки Санти і Діда Мороза

На голові у Санти знаходиться червоний ковпак з білим помпоном. У нього веселий характер, і подібний ковпак відмінно на ньому виглядає. Дідусь Мороз має строгий, але, справедливий характер. Коли дітлахи на новорічному святі неправильно поводяться, строгий дід може їх і покарати, заморозивши!

Шапка дідуся має той же колір, що і шуба. Зроблена вона з хутра. Ходять чутки, що під шапочкою у нього знаходяться різні пташки, квіточки, травичка. Ховає він їх там, щоб вони не мерзли взимку. Дід ніколи не одягає ковпак Санти, тим більше, з помпончиком. Снігуронька ж, одягає дуже красивий кокошник, зроблений зі срібла, снігу і різних дорогоцінних каменів. Іноді вона просто одягнена в червону, синю, або білу хутряну шапочку, під стать своєму дідусеві.

взуття персонажів

Санта, як правило, взутий в звичайні шкіряні чорні чобітки. Для клімату України, подібна взуття взимку не підійде. Звідси, дідусь одягає красиві червоні (білі) зимові чоботи, розшиті візерунками. Або, прості валянки, також розшиті зимовими візерунками. Снігурка взуває світлі витончені валянки, розшиті візерунками, або сріблясті (червоні), стильні чобітки з хутром всередині.

робочі інструменти

Дідусь мороз в руках тримає срібний, або кришталевий, казковий посох з різьбленим набалдашником. Цей посох чарівний. Даним посохом він може заморозити як поганих людей, так і звірів. Їм же він може, розморозити хороших людей і перетворити просту річ в ц
інну. Крім цього, посохом дідусь запалює вогники на ялинці і за допомогою нього він виконує бажання діточок. За спиною у нього червоний або синій мішечок з подарунками.

Санта часто носить посох у вигляді закругленого знака «Г». Схожі ціпки носять єпископи католики. Микола Чудотворець також був єпископом. Крім цього, там популярні червоно-білі льодяники в цій формі. Також, у нього за спиною червоний мішечок з подарунками.

фігура

Санта виглядає чоловіком середніх років, міцної статури, невисокого зросту, і кремезної статури. Коли Клаус стає поряд зі Снігуркою, то, ми бачимо, що вона його на півголови вище. А якщо взяти до уваги кокошник снігуроньки, то на голову. Цікава парочка.

Дідусь же мороз має фігуру високого і статного чоловіка. За зовнішнім виглядом, він нагадує богатиря з російських билин. Можливо, відмінну фігуру дідуся можна пояснити його звичкою прогулюватися по лісі пішки, або на лижах з лісовими звірятами.

борода

Зазвичай, Санта Клаус має лопатоподібних, закруглену борідку. Дід же Мороз має довгу, огрядну бороду, нижче пояса. Схожі бороди в нашій країні раніше носили практично все чоловіка. Причому, чим старша людина, тим борода довша. Така довга борода у людини символізує мудрість. Дідусеві морозу, по переказам, кілька століть. Може, тисячоліть. Тому, у нього борода іноді досягає землі.

помічники

У Клауса помічниками є лісові ельфи. Вони розглядають адреси дітей, готують подарунки, вибирають, якого дитині доставити той, чи інший, подарунок. Загалом, допомагають, чим можуть готуватися Санте до Різдва. Подорожує Санта на санях з оленями, як правило один. Також, в поодинці він роздає подарунки.

Але, дідусь мороз воліє подорожувати з онукою. За часів Радянського союзу, після закінчення Революції, радянська влада почала влаштовувати новорічні свята для дітей. Але, частина дітей побоювалися величезного Дідуся Мороза. Тому, влада взяла з казочки Даля «Снігуроньку», ласкаву і добру. Як уже згадувалося, її образ йде з давнього язичництва слов’ян. Вона також роздає діткам подарунки, веселить їх, водить хороводи.

зір

У Клауса майже завжди на очах окуляри в круглій оправі. Можливо, це через те, що Санта дуже багато читає листів від дітей, почерк яких чіткістю не відрізняється.

Дідусь Мороз, також дуже багато прочитує дитячих листів. Притому, у нього дуже значний вік. Але, незважаючи на це, з зором у нього все в порядку. Може бути, це через те, що листи йому допомагає читати Снігурка. Санта ж, як правило, листи прочитує один. Також, Морозу зайчата частенько дають поласувати морквою. А всі знають, що морква, допомагає зберегти зір.

транспорт

Клаус проживає в Лапландії, а це, як ми знаємо, місце проживання оленів. Тому, Санта воліє кататися саме на санях, запряжених північними оленями.

Дідусь мороз, за ​​російською традицією, привозить подарунки на трійці коней. Також, він часто ходить в лісі пішки. При цьому, Снігурка допомагає йому, взявши його під руку. Крім цього, на радянських листівках дідусь зображувався і подорожуючим на поїздах, літаках, і, що цікаво, на космічних ракетах.

Як доставляються подарунки

Як ми знаємо з Голлівудських фільмів, Санта воліє потрапляти в будинок через камінну трубу. Повертається він тим же шляхом. Подарунки кладе в чоботи дітей або їх маленькі носочки. Прокинувшись вранці, дитина радіє подаруночки. Та й що йому не радіти, адже не потрібно ні читати віршики, ні співати пісеньки.

Дідусь Мороз вважає за краще голосно стукати в двері, і вимагати від дитини віршик, пісеньку, або розповідь, як він поводився в минулий рік. Після цього, дитині дідусь дарує подаруночок. Але, коли дід не може довго знаходиться в будинку, він по-тихому кладе подаруночок під ялинку, і потайки йде.

Місце проживання

Як ми знаємо, Клаус проживає в Фінляндії, в окрузі «Лапландія», в Заполяр’ї. До Лапландії також відноситься частина Швеції і України. За офіційними даними, його будинок знаходиться в восьми кілометрах на північ від м Рівному. Недалеко від його резиденції знаходиться аеропорт і парки розваг. Люди відвідують ці місця протягом цілого року.

Місце проживання Діда Мороза г. Великий Устюг, Вологодська область (з кінця дев’яностих). До цього моменту, дідусь жив у Російській Лапландії, і в Архангельську. Білоруський дідусь проживає в «Біловезької пущі». Зараз свої представництва дідусь має в Києві з Мурманськом.

Ми побачили відмінності цих новорічних персонажів. Але, є у них і загальне.

Ссылка на основную публикацию