Чи варто зв’язуватися з комп’ютерною та офісною технікою «б / у»?

Буває, що на рахунку кожна копійка, і це пересилює всі інші аргументи. У техніки, яка була у використанні, є один безперечний плюс – низька ціна. Старі комп’ютери можна купити і за оголошеннями безпосередньо у власників, і в багатьох комп’ютерних фірмах.
Вторинний ринок комп’ютерної техніки харчується з декількох джерел. Перш за все, це домашні користувачі, любителі комп’ютерних ігор. Багато хто прагне оновлювати комп’ютери мало не щороку. При цьому продаються цілком ще актуальні конфігурації: як «ігрові» комп’ютери вони вже не влаштовують, але для офісних завдань їх більш ніж достатньо.

Інша категорія – техніка, що списується при плановій заміні в великих європейських компаніях. Існують фірми, які спеціалізуються на імпорті та продажу «комп’ютерів б / у з Європи». Серед пропозицій зустрічаються системні блоки відомих брендів (HP / Compaq, DELL), випущені 3-5 років тому, монітори, лазерні принтери. Як правило, ця техніка в хорошому стані, зазвичай вона проходить передпродажну підготовку. Придбати її можна в півтора-два рази дешевше, ніж нову.

Нарешті, в продаж потрапляють комп’ютери, монітори і принтери, які повернулися з гарантійного ремонту. Таку техніку правильніше назвати «зниженої в ціні». Ремонт моделей приблизно річної давності найчастіше полягав в заміні плат або інших комплектуючих. Тому за якістю такі комп’ютери зазвичай не поступаються новим (деталі-то в них були встановлені нові), але і в ціні виграш зовсім невеликий.

Купуючи вживаний комп’ютер, бажано «випробувати його з пристрастю». Для цього потрібні: по-перше, грамотний комп’ютерник з вашого боку, по-друге, невеликий набір програм. Дуже зручний завантажувальний «аварійний» диск, наприклад Hiren’s Boot CD. Він дозволяє завантажити портативні версії ОС Windows і Linux, а також запустити безліч діагностичних програм. Орієнтовна схема перевірки така:

  1. Переконайтеся, що комп’ютер нормально запускається (включіть / вимкніть його кілька разів).
  2. Перевірте, що комп’ютер працює стабільно. Досить тривалий «прогін» провести навряд чи вдасться, але хоча б на кілька хвилин запустіть будь-яку з програм, максимально завантажують процесор і пам’ять. Наприклад, PCMark, 3DMark, SiSoft Sandra і т. П. У популярному архіваторі WinRAR теж передбачений вбудований тест (меню Операції → Тест швидкодії і надійності апаратури).
  3. Перевірте стан жорсткого диска (якщо не збираєтеся відразу ж замінити його новим). Кращий інструмент – програми MHDD або Victoria. Будь-яку з них можна запустити, завантаживши комп’ютер з диска Hiren’s Boot CD.
  4. Переконайтеся в працездатності всіх портів USB: по черзі підключайте до них «флешку» або миша.
  5. Для перевірки мережевої карти підключіть до неї кабель локальної мережі (якщо така доступна) або з’єднайте перевіряється комп’ютер з іншим, наприклад з ноутбуком.
  6. Переконайтеся, що працює звукова карта – підключіть до неї динаміки (навушники) і мікрофон.

Від чого хотілося б застерегти, так це від придбання старих ноутбуків. Коли сумлінну майстер відремонтує ноутбук, залитий рідиною, або відновить прогревом «відвалився» чіпсет на материнській платі, він обов’язково попередить клієнта: «Постарайтеся позбутися від цього комп’ютера якомога швидше. Хоча полагодити його вдалося, несправність може проявитися знову! »

На жаль, така специфіка конструкції і ремонту портативних комп’ютерів. На дорогий, але надійний ремонт, на зразок заміни материнської плати або повної перепайки чіпа власники погоджуються, якщо тільки не збирається потім продавати ноутбук. Навпаки, в розрахунку на майбутній продаж зазвичай йдуть на «половинчасті» заходи – аби комп’ютер запускався, не має значення, скільки він потім пропрацює. Ризик потрапити на «недорого відремонтований» екземпляр досить високий, особливо при покупці по оголошеннях.

Як бачите, однозначної відповіді на поставлене запитання не існує. З одного боку, на роль «друкарської машинки з виходом в Інтернет» згодиться і далеко не новий комп’ютер. Економія ж може виявитися досить відчутною. З іншого боку, потрібно бути готовим до більшої ймовірності відмов і «капризів» старої техніки.

Перевірено: покупку старих комп’ютерів може дозволити собі той, хто добре в них розбирається. Під наглядом тлумачного і досвідченого комп’ютерника буде нормально працювати майже все, що завгодно!

Ссылка на основную публикацию