Чи потрібно вимикати Wi-Fi роутер на ніч?

У багатьох користувачів будинку є Wi-Fi роутер (маршрутизатор). Використовується він в першу чергу для роздачі інтернету на такі пристрої, як ноутбук, смартфон, планшет і т.д. Загалом, будь-які гаджети, які підтримують Wi-Fi-з’єднання. Нерідко користувачі задаються питанням – чи варто відключати Wi-Fi роутер на ніч? Питання дійсно цікавий, оскільки пристрій зазвичай працює цілодобово безперервно. Розглянемо різні аспекти.

здоров’я

Wi-Fi-роутер є джерелом електромагнітного випромінювання, а значить, робить якесь вплив на організм людини. Але яке саме? Тут вчені не можуть прийти до єдиної думки. Одні вважають, що ніякого впливу на здоров’я людини подібні пристрої не чинять. Інші ж упевнені, що той же маршрутизатор може призводити до деяких захворювань, до яких схильні в першу чергу вагітні жінки і діти – через слабкий імунітет. Але, повторимося, єдиної думки на цей рахунок немає.

Якщо ви вважаєте, що Wi-Fi роутер може надавати на організм негативний вплив, напевно, варто відключати його на ніч.

Економія електроенергії

Ще один пункт, який цікавить багатьох користувачів. Взагалі, звичайні роутери споживають порівняно невелику кількість енергії, тому великий переплати не буде. Проте, навіщо витрачати зайву енергію? Якщо ви підтримуєте цю думку, вимикати роутер на ніч безперечно варто.

відсутність інтернету

Як було написано вище, користувачі використовують Wi-Fi роутер в першу чергу для роздачі інтернету. Тепер уявіть, що ви вирішили вимкнути роутер на ніч, а в сусідній кімнаті ваші домочадці поки не планують лягати спати. І що ж виходить? Разом з відключенням роутера відключається і «подача» інтернету, а це значить, що ніхто їм не зможе скористатися. У таких випадках роутер вимикати немає необхідності, хоча все залежить виключно від вашого бажання або сімейних відносин.

зменшення ресурсу

Є одна цікава думка, яка стосується електронних приладів. Стверджується, що ресурс пристрою виробляється не під час роботи, а саме в момент включення або виключення. Ми не стверджуємо, що це – істина, проте частка правди тут може бути.

Ссылка на основную публикацию