Чи потрібно оновлювати BIOS і UEFI материнської плати?

І BIOS, і UEFI – прошивки, що відповідають за початкову завантаження комп’ютер, перевірку працездатності комплектуючих. До складу комп’ютера входить материнська плата, а вона безумовно забезпечена мікропрограмним забезпеченням. Раз операційна система дозволяє постійно отримувати оновлення, всі програми в ньому потребують, чи потрібно оновлювати BIOS?

Питання пов’язаний з оновленням BIOS мучить не тільки новачків, а й досвідчених користувачів комп’ютера. Насправді оновлення BIOS і UEFI, це не обов’язкова процедура і робиться тільки рідкісних випадках.

Наприклад, необхідний апгред комп’ютера і потрібно встановити більш сучасний процесор, а наявна материнська плата повністю сумісна і має той же сокет. Але навіть якщо процесор підійшов і в магазині продається ідентична материнська плата, яка працює з цим процесором, то куплена роком раніше материнська плата може не визначити процесор. Або наприклад сучасні модулі ОЗП можуть не підтримуються материнською платою, така проблема може виникнути з будь-якими новими комплектуючими. Все це може вирішити оновлення BIOS або UEFI.

На офіційному сайті виробника материнської плати вже може бути викладена сучасна версія прошивки. До того ж, багато виробників сучасних плат намагаються зробити цю процедуру якомога безпечніше і автоматизованої, додаючи в материнську плату додатковий флеш чіп з записаним оригінальним UEFI або ж BIOS, в разі невдалого оновлення, працездатність автоматично відновиться.

Більшість оновлень не несуть в собі нічого крім дрібних виправлень, але є і такі, які можу змінювати алгоритми роботи з тим чи іншим обладнання. Тепер все може здатися здається зрозумілим, оновлювати BIOS потрібно. Але насправді все не так просто, крім нових можливостей і виправлень помилок, оновлення прошивки може принести непрацездатність системної плати.

У разі не точних або помилкових дій, виключення комп’ютера під час прошивки, відбулося щось не передбачене, можливо прошивка була завантажена для іншої ревізії або BIOS не може відновитися з резервної пам’яті – материнську плату доведеться нести в сервісний центр, ціни можуть бути практично дорівнюють покупці нової. Навіть якщо плата перебувала на гарантії, не кожен магазин зможе її прийняти, а самостійно виправити в домашніх умови проблему не завжди можливо. Читайте, про скидання налаштувань BIOS.

При оновленні BIOS прошивкою, випущеної для іншої материнської плати, якщо навіть материнська плата буде працювати, то можливо не повністю, можуть відмовити додатковий гнізда для планок ОЗУ або виникнути інші набагато помітні недоліки.

Перед самостійним оновленням прошивки UEFI-BIOS потрібно розуміти, що робиш. По можливості знайти інструкцію, а на офіційному сайті вони є. Обов’язково звірити ревізію материнської плати і прошивку, для якої ревізії або навіть моделі вона була випущена. Бажано розуміти, для чого оновлення потрібно.

Ссылка на основную публикацию