Чи не запускається гра в Steam: що робити?

Всім доброго часу доби!

Що може бути гірше * підступу від улюбленої гри на довгих вихідних? Начебто розраховував приємно провести час, побачити старих друзів, а тут (в загальному, приблизно така історія і відбулася з моїм сусідом, який дуже просив допомогти з запуском гри в Steam) …

Взагалі, клієнт Steam досить зручна і надійна штука: він допомагає не тільки швидко знаходити і купувати ігри (а багато хто незадоволений занадто високими цінами і тут я з ними згоден), але і завантажувати всі необхідні доповнення та компоненти для ігор (причому, автоматично). Але, як то кажуть, і на стару буває помилка …

У цій статті хочу навести невеликий покроковий план по відновленню роботи ігор в Steam (допоможе всім, хто зіткнувся зі схожою проблемою і не знає, що робити, і з чим це пов’язано). І так …

* Зрозуміло, я виходжу тільки з ігрових проблем …

Ще одна цікава замітка!

Фриз, лагают і глючат гри на ноутбуці [можливі причини гальм навіть на новому пристрої] – 

Чому не запускається гра в Steam [причини]

1) Порушена цілісність файлів гри

Мабуть, це перше з чого слід почати. Справа в тому, що деякі файли гри могли бути пошкоджені або видалені (наприклад, при вірусному зараженні, при використанні ряду утиліт для чищення та обслуговування Windows, при некоректній роботі антивіруса і т.д.). Загалом, це буває не так вже й рідко …

Щоб перевірити чи все в порядку з файлами гри, відкрийте в Steam розділ “Бібліотека”, далі клацніть правою кнопкою мишки по потрібної грі і перейдіть у вкладку “Властивості” (Див. Приклад нижче).

Властивості гри (Steam)

Потім у вкладці “Локальні файли” натисніть на кнопку “Перевірити цілісність файлів гри”.

Перевірити цілісність файлів

Повинна запуститися перевірка: в ідеалі (якщо все в порядку) ви повинні побачити повідомлення, що файли успішно пройшли перевірку (як в прикладі нижче).

Всі файли успішно пройшли перевірку

2) Збій, пов’язаний з кешем Steam

Деякі дані (щоб не завантажувати їх зайвий раз) клієнт Steam зберігає на HDD (їх називають кешем). Найчастіше після поновлення клієнта – “старий” кеш може стати причиною нестабільної роботи ігор. При появі різного роду проблем, рекомендується його очищати в “ручному” режимі.

Як це зробити:

 1. вийти з Steam (не просто закрити або згорнути, а саме вийти, см. скрін нижче);

  Вихід з Steam

   

 2. для надійності рекомендую також відкрити диспетчер задач (Ctrl + Shift + Esc) і перевірити, щоб не був запущений процес “Steam” (якщо процеси будуть – просто закрийте їх).

  У диспетчері завдань немає процесу Steam

   

 3. далі зайдіть в папку установки Steam, за замовчуванням це C: \ Program Files (x86) \ Steam. У ній повинна бути папка “Appcache”: З неї потрібно видалити все, що там буде.

  кеш Steam

  Крім цього, зайдіть в папку C: \ Program Files (x86) \ Steam \ Steam \ cached і також очистіть її.

   

 4. після можна відкрити Steam і спробувати запустити гру …

3) Немає необхідних бібліотек для запуску гри

Для роботи багатьох ігор необхідна наявність певних версій компонентів і бібліотек, таких, як наприклад DirectX, .NET Framework, Visual C ++ і ін. Взагалі, зазвичай, Steam їх підвантажує і виконує автоматичне оновлення при установці тієї чи іншої гри. Однак, перевірити все одно варто … (Особливо якщо у вас в Steam встановлено 10 і більше ігор)

На мій погляд самий зручний варіант перевірити і встановити всі необхідні ігрові компоненти – це скористатися інструментом Drive Booster. Ця утиліта крім драйверів, знайде і встановить всі необхідні бібліотеки (див. Пару скроневої нижче).

Завантажити Drive Booster: 

Всього одна кнопка “Пуск / Стоп” для перевірки драйверів і ігрових компонентів

Зверніть увагу, що Driver Booster автоматично сам знаходить всі необхідні для ігор пакети!

Також самі основні компоненти можна перевірити і до-встановити вручну. У мене на блозі є кілька статей, рекомендую:

4) Чи не оновлені відеодрайвера

Найчастіше більшість користувачів після установки ОС Windows – не оновлюється і не встановлюють відеодрайвера зовсім (використовують те, що попередньо встановити сама Windows). І в цьому нерідко і полягає заковика …

Взагалі для перевірки та оновлення драйверів рекомендується скористатися офіційним сайтом виробника вашої відеокарти (якщо використовуєте ноутбук – то ноутбука), або спец. утилітами.

Тема поновлення відеодрайверів досить велика, тому порадив би ознайомитися з однієї моєї минулої статті (в ній розібрані всі найпопулярніші питання по цій темі) – 

5) Звісно процесу гри

При некоректному запуску (або закриття) гри може статися так, що її процес зависне. А при повторному її запуску, комп’ютер буде чекати відгуку від того “старого” (завислого) процесу.

В цьому випадку необхідно відкрити диспетчер завдань (Поєднання кнопок Ctrl + Shift + Esc) і перевірити, чи немає там вже працюють процесів гри (вони мають схожу назву, см. Приклад нижче). Якщо такий процес “знайдеться”, просто натисніть на ньому правою кнопкою мишки і в меню оберіть “Зняти завдання”.

Зняти задачу (диспетчер задач)

Після спробуйте перезапустити гру.

6) Є проблема з сумісністю (наприклад, стара гра не може працювати в новій ОС)

Якщо ви намагаєтеся запустити стару гру на новому комп’ютері / ноутбуці – то цілком можлива проблема несумісності (зазвичай при цьому все ж показуються якісь помилки …).

Для початку можна порекомендувати відкрити властивості виконуваного файлу гри (досить на робочому столі натиснути правою кнопкою мишки по значку гри і в меню вибрати оне).

Властивості файлу гри

Далі у вкладці “Працює” поставте галочку в пункті “Запустити програму в режимі сумісності” і вкажіть ОС Windows в якій гра точно повинна працювати (це можна уточнити в тех. вимогах в ній).

Запустити програму в режимі сумісності

Після зміни налаштувань сумісності, спробуйте перезапустити гру. У ряді випадків така проста штука допомагає вирішити проблему …

Для деяких ігор, все ж, рішенням буде або покупка старенького ноутбука (спец. Для них зі старою Windows 98/2000), або установка віртуальної машини (дозволить запустити, наприклад, Windows 2000 в ОС Windows 10, і відповідно будь-які * гри того часу в ній).

Тема теж досить велика, тому якщо ви “зіткнулися” з дуже старої грою, рекомендую ознайомитися з однієї моєї минулої статті (посилання нижче).

Гра Сапер / запущена Windows XP в ОС Windows 10

В допомогу! 

Як запустити стару гру на новому комп’ютері – 

7) Блокування антивірусним ПЗ

Ну і це останнє, на що хотів би звернути увагу … Деякі антивіруси (помічав в цьому Norton Antivirus, Avast, Panda) в бажанні захистити вас (), можуть “перейти” всі межі: вони просто блокують запуск деяких компонентів, додатків, ігор (наприклад, можуть попросити дозвіл на запуск, а поки ви його дасте – процес гри завершиться помилкою …).

Взагалі, звичайно, в останні кілька років антивіруси “порозумнішали” і у них з’явилися ігрові режими, але все ж … Якщо все вищеперелічене не допомогло, спробуйте відключити антивірусну програму, почистити знову кеш Steam і перезапустити гру.

Відключення антивіруса Avast на 1 годину

Примітка: більшість сучасних антивірусів можна швидко і легко зупинити на годину-другу часу просто клацнувши правою кнопкою мишки по їх значку в треї (як в прикладі на скрині вище).

Якщо ви “вилікували” гру і Steam іншим способом – поділіться в коментарях. Наперед дякую.

Ссылка на основную публикацию