Чи не відкривається Google Chrome – розглянемо що робити

Уявімо ситуацію, ви зайшли в інтернет, використовуючи браузер Google Chome, а він не відкривається. В чому причина? Не обов’язково відразу звертатися до фахівців. Ці проблеми під силу вирішити будь-якому користувачеві. Розглянемо, чому google chrome не відкривається, і що робити.

Чому браузер перестав працювати

Причини бувають наступними:

 1. Збій налаштувань;
 2. Пошкодилися системні файли;
 3. Віруси.

Розглянемо докладніше що робити.

Що робити в першу чергу

Перезавантажте браузер. Закрийте його за допомогою «Диспетчера завдань». Для цього натискаємо комбінацію клавіш Win + X і вибираємо його в списку. Далі натискаємо кнопку «Зняти задачу».

Пошкодилися системні файли

Іноді не відкривається Google Chrome через пошкоджених системних файлів. Вони використовуються для роботи ОС і додатків. Навіть самі розробники оглядача радять перевіряти захищені файли при появі проблем з роботою. Як перевірити? Відкрийте командний рядок з правами адміністратора. Для цього натискаємо Win + X.

З версії Windows 10 1703 і вище, замість «Командний рядок» написано «Windows PowerShell».

Прописуємо SFC.exe / SCANNOW. Час сканування залежить від потужності ПК. Додаток автоматично виправить помилки, або напише причину, чому не змогла її виправити.

Пошкоджений профіль користувача

Якщо оглядач не відкривається або мимовільно закривається через час, причина в пошкодженні профілю. Щоб створити новий, виконайте такі дії:

 1. Закрийте браузер;
 2. В адресному рядку провідника пропишіть:% LOCALAPPDATA% \ Google \ Chrome \ User Data \;
 3. Натисніть «Enter»;
 4. З’являться всі файли браузера. Знаходимо папку «Default» і змінюємо її. Наприклад, «Default1»;
 5. Запускаємо Chrome;
 6. Він відкриється з установками, прописаними за замовчуванням. З’явиться папка «Default»;
 7. Щоб відновити настройки скопіюйте їх з резервної копії. Робіть це з обережністю, щоб не перенести неробочі дані зі старого профілю;
 8. Якщо не спрацювало, зробіть описані вище дії з папкою «User Data».

мало пам’яті

Для запуску додатків, система використовує ОЗУ. Тому якщо разом з запуском Chrome запущені інші програми, йому може не вистачити пам’яті. Для перевірки клікніть «Ctrl + Alt + Delete» і відкрийте «Диспетчер». Подивіться кількість працюючих додатків. Закрийте ресурсомісткі.

конфлікти ПО

Подивіться завантажені модулі. Пропишіть в адресному рядку команду: chrome: // conflicts /. Якщо конфлікти відобразяться, визначте якою програмою вони викликані. Деактивуйте або повністю їх видаліть.

Вимикайте їх з обережністю, особливо якщо це програма, щоб потім система працювала нормально.

Блокування антивірусом

Антивірус відкриває доступ не всім додаткам. Іноді блокує програми. Тоді, додайте браузер в виключення. Наприклад, у мене встановлений Eset Smart Security. В налаштуваннях натисніть кнопку «Змінити».

віруси

Рекомендую скористатися утилітою Dr. Web Cureit. Вона допоможе знайти вірус і видалити його. Детальніше подивіться в статті «Лікує утиліта».

драйвер відеокарти

Chrome використовує ресурси відеокарти. Особливо це актуально для ноутбуків, оснащених зовнішньою і вбудованою картою. Спробуйте оновити його драйвер. Детально про це подивіться в статті «Як оновити відеокарту».

Проблеми з оновленням

Google Chrome оновлюється автоматично. Якщо у вас старий ПК можливі проблеми. Деякі поновлення конфліктують зі старим обладнанням. Тому спробуйте його відключити. Тоді ви будете точно знати причину чому він не відкривається.

Скачайте попередньо працюючу версію браузера і зберігайте її на випадок виходу з ладу свіжої версії.

як відключити

Натискаємо комбінацію клавіш Win + R. Далі прописуємо команду «msconfig». Переходимо на вкладку «Служби» і відзначаємо опцію «Не відображати Майкрософт». З пунктів «Google (gupdate)» і «Update (gupdatem)» галочки приберіть.

Скидання налаштувань

Скористайтеся необхідні інструменти «Cleanup Tool». Завантажте її за адресою: https://www.google.ru/chrome/cleanup-tool/. Запустіть її. Вона зробить очистку і скине опції.

Розглянуті способи не допомогли

Відкрийте браузер зі спеціальним ключем. Натискаємо по ярлику Chrome правою кнопкою миші і відкриваємо «Властивості». На вкладці «Ярлик» прописуємо ключ – no-sandbox. Зберігаємо зміни і перезапускаємо браузер.

Скористайтеся цим способом з обережніст
ю, так як будуть відкриті деякі його уразливості. Зробіть так тільки для отримання з оглядача збереженої інформації.

перевстановлення

Повністю видаліть Google Chrome дєїнсталлятором. Як це зробити прочитайте в статті: «Видалення програм». За допомогою іншого браузера скачайте свіжу версію з офіційного сайту: https://www.google.ru/chrome/index.html. Натисніть на «Завантажити».

важливе доповнення

На сайті система може неправильно визначити розрядність ОС. Уточніть, що скачується версія такої ж розрядності, як у Windows. Для цього натисніть «Пуск» – «Програми» – «Службові» – «Панель Управління». Далі поставте перегляд: «Дрібні значки». Відкрийте розділ під назвою «Система». У розділі «Тип системи» подивіться розрядність.

Напишіть лист розробникам Google

Детально опишіть проблему, і ваші дії для її вирішення. Це допоможе отримати правильну відповідь. Для цього:

 • Відкрийте браузер;
 • Натисніть кнопку налаштувань (три вертикальні крапки);
 • Переходимо «Довідка» – «Повідомити».

Відкриється форма, де все детально розкажіть.

Запитайте на офіційному форумі Google

Перейдіть за адресою https://productforums.google.com/forum/#!forum/chrome-ru. Натисніть кнопку «Нова». У формі опишіть проблему і способи її вирішення. Додайте посилання, файл або зображення (якщо потрібно). Натисніть на «Опублікувати».

висновок

Ми розглянули, чому перестав відкриватися Google Chrome. Перше, що ви зробите, перезавантажте його. Далі перевірте систему на віруси, видаліть ресурсомісткі програми. Якщо немає бажання встановлювати заново, спробуйте запустити спеціалізовану утиліту від Google. Причин може бути багато, тому можливо доведеться перепробувати кілька способів, поки не зрозумієте в чому справа.

Ссылка на основную публикацию