Чи не працює прокрутка тачпада в Windows (Віндовс) 10

Прокрутка тачпада може не працювати по двома головних причин: програмні несправності і поломка самого пристрою. У першому випадку потрібно скористатися порадами, описаними нижче. Якщо ж тачпад просто зламався, без ремонту в сервісному центрі не обійтися.

включення тачпада

Можливо, причина непрацюючої прокрутки банальна і проста – у вас просто не включений тачпад. Ми писали велику статтю про те, як включити тачпад. Залежно від марки ноутбука (Asus, Sony Vaio, Lenovo і інших) будуть потрібні різні комбінації клавіш. Головна клавіша – Fn в поєднання з кнопками F1-F12. Також не забудьте перевірити настройки тачпада, про які ми докладно розповіли в зазначеній статті.

установка драйверів

Ключова програмна причина несправності прокрутки – неактуальні драйвера. Не всі виробники після виходу Windows 10 встигали створити гарне програмне забезпечення, що виправляє роботу тачпада.

Автоматично оновити драйвера для тачпада можна з Диспетчера пристроїв. Як в нього заходить і як з ним працювати – ми писали тут.

У Диспетчері знаходимо розділ «Миші та інші вказівні пристрої». Там буде обов’язково два пункти – підключена мишка і тачпад. У нас він під назвою ELAN Input Device. Кількома на нього правою кнопкою мишки і вибираємо пункт «Оновити драйвера».

Далі натискаємо на «Автоматичний пошук драйверів» і чекаємо закінчення пошуку. Якщо Windows знайде нову версію драйвера, вона встановить його.

Також для автоматичного оновлення драйвера можна скористатися програмою Driver Pack. Про неї ми робили детальний огляд всіх можливостей і налаштувань.

Оновити драйвер можна вручну. Для цього потрібно зайти на сайт виробника і завантажити інсталяційний файл. До речі, в нашому випадку ELAN Inpact Device – це системне пристрій. Драйвера на нього пропонує сам Microsoft. Окремо для ноутбуків Asus передбачена утиліта Smart Gesture.

налаштування BIOS

Деякі користувачі налаштовують BIOS – включають через нього пристрій. На різних моделях комп’ютерів параметри биос відрізняються. Найчастіше найменування пристрій введення звучить як Internal Pointing Device. Його потрібно знайти в налаштуваннях і виставити значення на Enable.

висновки

Чи не працює прокрутка тачпада пов’язана, перш за все, з неправильно працюють драйверами. Перевстановіть програмне забезпечення одним з описаних вище способів. Якщо це не допомогло, і навіть настройка BIOS не дала результатів, зверніться в сервісний центр. З великою часткою ймовірності несправне сам пристрій.

Ссылка на основную публикацию