Чи не працює мобільний інтернет на айФоні: мережеві та апаратні несправності

Якщо у вас не працює мобільний інтернет на айФоні, постійно доводиться шукати відкриту точку Wi-Fi, щоб підключитися до інтернету. Приємного в цій ситуації мало, тому при виникненні будь-яких неполадок необхідно якомога швидше визначити джерело проблеми і постаратися його усунути.

Причини виникнення проблем

Перш ніж приступати до усунення неполадок, потрібно визначити, чому на айФоні не працює мобільний інтернет. Зрозуміти точну причину відразу буває складно, тому доводиться йти методом виключення. Серед можливих причин:

 • неправильні зв’язку;
 • програмний збій iOS;
 • відсутність покриття мережі;
 • проблеми на стороні мобільного оператора;
 • неполадки в роботі модуля зв’язку;
 • пошкодження SIM-карти.

Ще одна причина, через яку не працює мобільний інтернет на айФоні – витрачення трафіку і брак грошей на балансі для підключення додаткового пакета. Перш ніж нарікати на інші чинники, необхідно переконатися в тому, що у вас немає ніяких проблем з трафіком і грошима.

Перевірка з’єднання

Насамперед переконайтеся в тому, що мобільний інтернет включений. Для цього:

 1. Відкрийте настройки iOS.
 2. Зайдіть в розділ «Стільниковий зв’язок».
 3. Переведіть повзунок «Стільникові дані» в положення «Включено», якщо він був вимкненим.

Управляти передачею стільникових даних можна також через Центр управління. Якщо значок сірий – значить, з’єднання немає. Натисніть на нього, щоб включити мобільний інтернет.

Крім того, переконайтеся в тому, що на смартфоні відключений авіарежім. При його активації на пристрої перестають працювати всі модулі зв’язку, тому не можна користуватися ні дзвінками, ні повідомленнями, ні мобільним інтернетом.

перезавантаження мережі

Якщо причиною неполадки став збій в роботі системи, усунути його допоможе скидання мережевих налаштувань. Він зручний тим, що при його виконанні з телефону з сайту не видаляються призначені для користувача файли і настройки, тобто немає потрібні робити резервну копію iOS. Єдине, що доведеться налаштувати після скидання заново – параметри APN для підключення мобільного інтернету.

Щоб скинути налаштування мережі:

 1. Відкрийте настройки iOS.
 2. Перейдіть в розділ «Основні».
 3. Виберіть «Скидання».
 4. Натисніть «Скинути настройки мережі».

Після завершення процедури скидання проблеми з роботою інтернету повинні бути усунені. Однак мобільна мережа не буде працювати, поки ви наново не додасте дані APN.

Налаштування з’єднання

Зазвичай конфігурація з’єднання додається в телефон при першому включенні. Якщо ви скинули налаштування мережі, доведеться замовляти дані APN у оператора заново або прописувати їх в настройках вручну.

Проблеми з інтернетом Білайн

Якщо після скидання налаштувань мережі не працює мобільний інтернет від Білайн на айФоні, виконайте наступні дії:

 1. Відкрийте настройки.
 2. Перейдіть в розділ «Стільникові дані».
 3. Зайдіть в «Параметри стільникових даних».
 4. Натисніть «Налаштування APN».

Параметри APN у кожного оператора свої. Подивитися їх можна на офіційному сайті стільникового провайдера. Для Білайну потрібно ввести наступні настройки:

 • APN – internet.beeline.ru.
 • Ім’я користувача і пароль – beeline.

У інших операторів відмінностей не так багато. Наприклад, на МТС використовується APN internet.mts.ru з ім’ям користувача і паролем mts. Крім того, при появі проблем з мобільним інтернетом можна зателефонувати в службу підтримки оператора – для абонентів Білайн вона працює за номером 0611. У службі підтримки можна замовити настройки мобільного інтернету, які прийдуть в конфігураційному повідомленні.

Системні збої

Важливо, щоб в настройках був обраний правильний оператор, інакше iPhone не отримуватиме сигнал. Для зручності рекомендується включити автоматичне визначення провайдера. Якщо телефон підключиться не до тієї оператору, налаштуйте цей параметр вручну.

Впливають на стабільність з’єднання і системні помилки. Наприклад, при установці неправильної дати в налаштуваннях телефон може перестати ловити мережу. Системні збої часто можна усунути простий перезавантаженням пристрою. В крайньому випадку доводиться вдаватися до жорсткої перезавантаженні і скидання налаштувань.

апаратні несправності

Найнеприємніша проблема, з якому може зіткнутися власник iPhone – пошкодження модуля зв’язку. Якщо зламану SIM-карту можна швидко і безкоштовно замінити в офісі стільникового оператора, то ремонт або установка нового модуля обійдеться значно дорожче.

Поломка модуля зв’язку характеризується відсутністю сигналу оператора. Зв’язок може втрачатися через наступні випадки:

 • пошкодження підсилювача потужності передавача;
 • поломка антени;
 • вихід з ладу власника або коннектора SIM-карти;
 • ушкодження радиотракта.

Відкрийте настройки iOS і подивіться, чи є в них пункт «Прошивка модема». Його відсутність говорить про те, що підсилювач потужності передавача зламаний. На жаль, не всі апаратні несправності так легко виявити. Для діагностики пошкодження радиотракта потрібно обов’язково звернутися в сервісний центр. Причиною неполадки може бути несправний нижній шлейф. Усунути проблему можна тільки в сервісному центрі шляхом заміни пошкодженого компонента.

Якщо iPhone знаходиться в режимі постійного пошуку мережі, слід звернути увагу на стан антени. Вона може вийти з ладу після падіння смартфона, сильного удару або контакту з вологою.

Ссылка на основную публикацию