Чи не працює кнопка пуск в Windows 10: просте рішення проблеми

Хоча Майкрософт цього не визнає, меню Пуск в Windows 10 відмовляє після деяких оновлень. Перестає відкриватися, не реагує на дії користувача ПК. У цьому випадку насамперед потрібно відкотити оновлення. Не факт, що це вийде, тому що запустити відновлення можна не для кожного пакета. Тим більше не працює кнопка Пуск в Windows 10: багато хто навіть завершити сеанс не можуть.

Перша рекомендація – навчитеся входити в Панель управління, натиснувши Win + X. Ця стежка дає широкий простір для подальших заходів. Зокрема, можна завершити сеанс або увійти в режим гібернації. Іноді біда вирішується зміною теми на якусь іншу. Наприклад, контрастну або за замовчуванням. Завантажити оформлення можна і з мережі інтернет.

Проблеми з меню Пуск

Поширена проблема полягає в тому, що при натисканні на кнопку Пуск не відкривається меню. Панель взагалі може не працювати. Не реагує на клацання миші і натиснення клавіш. З цим стикалася велика частина користувачів нового дітища від Майкрософт вже на першому році експлуатації. Тобто до 29 липня 2016 року. За нашими спостереженнями проблема ні-ні та й виникає. Але буває викликана будь-якими системними маніпуляціями. У тому числі зміною теми.

У мережі існує думка, що кнопка Пуск Windows 10 може не працювати тільки після поновлення з сьомої версії. Насправді, переставати запускатися вона може після будь-якого оновлення і без повідомлення про це користувача. В цьому випадку можна:

  1. Перечекати кілька днів. Фахівці компанії напевно помітили проблему і незабаром змусять Віндоус реагувати на команди.
  2. Спробувати відкотити останнє оновлення. Це допоможе відновити меню в тому випадку, якщо дата закачування збігається за часом з виникненням проблеми.
  3. Змінити тему оформлення на альтернативну. Перед цим зберегти заставку в надійному місці. Меню Пуск Windows іноді перестає відповідати саме після випробування нової теми. Зрозуміло, потрібно відновлюватися до колишнього стану.

За нашими спостереженнями, віруси надають на Windows 10 мало впливу, але можна в період тих робіт закачати Dr Web Cure It і паралельно провести перевірку. Час від часу це дозволяє виловити пару-трійку троянів. Простіше кажучи, причиною того, що не працює панель задач Windows 10, навряд чи є вірус.

очікування

Очікування може здатися вічність, працювати хочеться саме зараз. Ніколи не буває спрага дії сильна так, як під час простою персонального комп’ютера. Здавалося б, гори зараз звернув, а не відкривається меню, не запускається, і все тут. Тим часом проблема вирішується досить просто. Ви самі здивуєтеся, як до цього не здогадалися раніше. Повторюйте за нами, якщо перестала працювати кнопка пуск.

  • Натискаємо Win + R для запуску виконання команд.
  • Вводимо рядок shell: programs.
  • Отримуємо профіт.

Впізнаєте? Замість того, щоб з’ясовувати, чому не працює, слід почати виконувати свої поточні заходи. Сполучення клавіш Win + X ми вже вивчили, отже, вимкнути машину зможемо, а всі програми викличемо прямо з провідника. Здорово? Звичайно, так простіше чекати, і нехай не відкривається Пуск Windows 10.

Зверніть увагу, що тут є навіть Кошик, якої зроду не знайдеш. Так ось поки комп’ютер працює, і не дізнаєшся нічого нового. Ви вже помітили, що тут дечого не вистачає, але на то і голова, щоб думати. Ось список деяких додаткових команд:

  1. Засоби адміністрування доступні, якщо ввести на виконання shell: Common Administrative Tools.
  2. Рядок shell: Common Programs відобразить більш повний список програм, ніж той, що наведений вище. Це дозволить вільніше спілкуватися з комп’ютером, поки не працює Пуск в Windows 10.
  3. Нарешті, shell: Common Start Menu покаже меню Пуск в Провіднику.

Є ще багато цікавинки, але ми віримо, що далі читачі розберуться самостійно з оболочной shell.

відкат поновлення

Тепер, коли нас більше не хвилює, чому в Windows 10 перестало знаходитесь у скрутному становищі меню Пуск, можна починати освоювати настройки. Застосовуємо знайому комбінацію Win + X, і в самій верхній сходинці бачимо Програми та засоби. Якраз сюди і слід зайти.

Звернемо погляд у верхній лівий кут. Там є посилання встановлені оновлення. Саме час подивитися, чи немає там причини всіх наших неприємностей.

На нашому жорсткому диску все в порядку, тому залишаємо читачів одних на час огляду свіжих оновлень. Одне з яких і могло стати причиною неполадок. На жаль, система не проводить тотальний пошук. Тому не всі реально встановлені оновлення можуть бути показані. Додатково до цього, не кожне з них можна видалити, клацнувши по рядку правою кнопкою миші і вибравши відповідну опцію. Це повертає нас до думки, що простіше почекати, поки зависає Панель управління, ніж як-то з цим боротися. Однак є ще одна методика, і вона (хоча і рідко) допомагає. Це зміна теми оформлення.

зміна теми

Складно сказати, чому зміна теми допомагає включатися меню Пуск, але це перевірений факт. Найпростіше дістатися до потрібної оснастки через правий клік по робочому столу. Заходимо в пункт Персоналізація.

Заходимо в Параметри теми і намагаємося виставити щось нове. Попередньо слід зберегти фон робочого столу, тому що в процесі він буде видалений. Запишіть файл в знайому папку, щоб потім дістати його і поставити назад.

Чого краще не робити

У продажу широко зустрічаються додатки для оптимізації ПК. Практика показує, що чим старше версія Windows, тим менше користі від дії подібних програм. В інтернеті є свідчення, що після оптимізації можуть пропадати ярлики, так що не дивуйтеся, якщо і меню Пуск не захоче відкритися. Мінус такої ситуації в тому, що невідомо, як саме вирішувати проблему.

Чи допоможе активний пошук. Хіба що, зробити відкат реєстру. Висновок? Потрібно користуватися для настройки штатними засобами.

Ссылка на основную публикацию