Чи не працює клавіатура в Біосе: діагностика причини несправності + відеоінструкція

Кожен володар ПК стикається з безліччю проблем. Однією з таких проблем є те, що не працює клавіатура в Біосе. З цим користувач стикається, як правило, тоді, коли вирішує або бачить поява меню, де потрібно вибрати режим і варіант завантаження. Деякі, навіть досить досвідчені користувачі, які вже не один рік є власниками комп’ютера, стикаються з подібною проблемою (не працює клавіатура) і не знають, що робити і що робити. Як відомо, саме цей елемент ПК є тією самою необхідною його частиною, яка відповідає за введення даних і їх висновок. Тому, коли не працює мишка, без нього не обійтися. Причин тому, що не працює даний елемент ПК в Біосе, може бути безліч.

Клавіатура – основний елемент управління в БІОС, тому від її працездатності залежить можливість внесення налаштувань

З’ясування причини несправності

Існує кілька основних варіантів, завдяки яким можна точно виявити причину несправності:

  1. Перше і, звичайно ж, основне, з чого варто почати, це перевірити підключення, тобто його правильність. В даному випадку варто зауважити, що стандартний роз’єм підключити неправильно практично неможливо, чого не можна сказати щодо PS / 2. В останньому випадку потрібно правильне дотримання кольору.
  2. Можливо, не працює пристрій, тому що пошкоджені дроти. Особливо це питання актуальне, коли в будинку присутні будь-які тварини.
  3. Спробувати виправити ситуацію можна, відключивши і підключивши комплект клавіш назад, однак робити це слід тільки в той час, коли комп’ютер не працює, тобто вимкнений.
  4. Щоб переконатися в справності комплекту клавіш, найкраще зробити підключення до іншого ПК або ноутбука.
  5. Перевірити PS / 2 роз’єм.

Однією з причин того, що клавіатура не працює, може бути неакуратне підключення роз’єму PS / 2, зокрема, погнуті ніжки. Для простоти, зручності та уникнення неправильного підключення роз’єм має певний колір – фіолетовий.

ВІДЕОінструкція по включенню клавіатури в BIOS

http://www.youtube.com/watch?v=4Z7uelVC8jM

Чи не працює USB

Як правило, подібна проблема (не працює клавіатура) виникає при підключенні до ПК, що має стару збірку, оскільки в ньому відсутня підтримка USB.

Старі комп’ютери для підключення клавіатури і миші використовують роз’єм PS / 2

До таких можна підключити тільки PS / 2, тому в даному випадку доведеться підшукати пристрій з таким же роз’ємом або ж придбати перехідник. Однак варто зауважити що сьогодні вже рідко можна зустріти збірки з таким входом, тому даний варіант зустрічається досить рідко.

Якщо ж ПК нової збірки, то, швидше за все, є підтримка USB роз’єму. В даному випадку причиною того, що клавіатура не працює, може бути те, що не підключена опція, що відповідає за його функціонування: «Legacy USB», «USB Function For DOS» або «USB keyboard». Якщо ж вона вимкнена, її необхідно включити, для чого слід замість слова «disable» вказати «enable». Головне, необхідно пам’ятати, виходячи, обов’язково потрібно зберегти зміни, або результату не буде.

Пристрій не функціонує при виборі ОС

Часто буває так, що клавіатура не працює в момент вибору системи, але при цьому функціонує в самому Біосе. З цим допоможе впоратися тільки оновлення завантажувача. Зробити це можна за допомогою диска, на якому встановлена ​​сама ОС.

Існує ще кілька додаткових порад, якими можна скористатися, в разі якщо не працює клавіатура, однак ці способи використовуються досить рідко:

Якщо ж і після даних рекомендацій пристрій як і раніше не працює, варто розглянути варіант звернення до фахівців, які точно допоможуть впоратися з цією проблемою.

Ссылка на основную публикацию