Чи не працює клавіатура на ноутбуці

Клавіатура – це незамінний елемент ноутбука для введення даних, що є зручною й легкою у використанні на даний момент. Але ні що не вічне в цьому житті і все колись ламається. Нижче будуть розглянуті причини, чому не працює клавіатура на ноутбуці, як усунути несправності, а також будуть описані альтернативні способи для введення даних без фізичної клавіатури.

Причини несправності клавіатури на ноутбуці

  1. Першу причину можна назвати збоєм програмного забезпечення. Можливо, вірус перезаписав системні файли пристрої введення, а потім антивірус їх видалив. Може бути, що оновлення системи неправильно встановилися або ваш комп’ютер вимкнувся на стадії їх установки.

Щоб перевірити працездатність клавіатури на вашому ноутбуці, досить зайти в БІОС. Як зайти в БІОС писалося в цій статті, але якщо коротко, то при старті комп’ютера необхідно натиснути на кнопку (в основному це клавіша Del). Якщо не заходить в БІОС, то проблема на фізичному рівні, якщо заходить і виходить перемикатися між вкладками, то проблема на програмному рівні, потрібно робити відновлення системи, або перевстановити Windows. Можна ще спробувати видалити драйвера і перевстановити їх. Для цього треба зайти в меню «Пуск» «Комп’ютер» правий клік мишкою «Властивості».

У вікні, натисніть «Диспетчер пристроїв».

Виберіть «Клавіатури», правий клік миші і пункт «Видалити».

Потім «Оновити конфігурацію устаткування». Віддалений драйвер повинен встановитися заново.

  1. Заливка клавіатури рідиною.

Не секрет що багато заливають свої ноутбуки чаєм або іншою рідиною. В цьому випадку вам доведеться розібрати ноутбук, витягти залите пристрій, почистити кнопки зсередини і бажано просушити феном. Складність чистки залежить від властивостей рідини. Але навіть після прочисти, якщо ваша клавіатура запрацює, ймовірність того що вона вам прослужить довго мала, так як корозія візьме своє, тим більше, якщо рідина дійшла до системної плати.

  1. Проблема з материнською платою. У цьому випадку проблема може бути також з wi-fi, usb портами і т.д. Самостійно навряд чи зможете виправити, доведеться йти в сервіс.
  2. Не до кінця зафіксували роз’єм шлейфу при складанні ноутбука.

Якщо ви розбирали ваш ноутбук, і після цього перестала працювати клавіатура, то необхідно заново розібрати і правильно встановити роз’єм шлейфу на материнську плату. Так само перевірте, чи не пошкодили ви випадково сам шлейф.

  1. Руйнування контактів шлейфу. Контакти шлейфу клавіатури у ноутбуків в основному графітові і вони з часом починають руйнуватися. Але в даному випадку спочатку перестають працювати тільки деякі клавіші. Як виправити шлейф клавіатури читайте нижче.

Не працюють деякі клавіші на ноутбуці

Головна причина того, що не працюють деякі клавіші на ноутбуці, це контакти шлейфа. Але може бути і в самій клавіші: пил, бруд. У слідстві чого немає контакту з доріжкою клавіатури. Як уже писалося вище, контакти шлейфа у ноутбуків в основному графітові і вони з часом починають руйнуватися.

Для вирішення проблеми спочатку треба розібрати комп’ютер і витягнути клавіатуру. Подивитися стан роз’єму на материнській платі і самі контакти шлейфа. Якщо бачите обриви доріжок, але вони часом ледве помітні, то обрізаємо частина шлейфа, попередньо забравши фіксуючу плівку. Після видалення прибираємо ізоляцію і знизу клеїмо назад фіксуючу плівку.

Важливо: спочатку обрізання перевірте, чи вистачить шлейф потім до материнської плати.

Якщо ви впевнені, що не дістане, то варіант з видаленням вам не допоможе. На жаль, але доведеться купувати нову клавіатуру.

Не працюють клавіші цифр на клавіатурі

Якщо у вас не працюють клавіші цифр, які розташовані праворуч, то це означає, що не натиснуто кнопку Num Lock. Досить натиснути на нього і все запрацює. У багатьох моделей після натискання починає світити світлодіод, який підтверджує включення цифрових клавіш.

Альтернативні способи введення

В операційній системі Windows за замовчуванням є віртуальна клавіатура. Перейдіть по шляху, який видно на скріншоті нижче і включіть екранну клавіатуру.

Він замінить вам основну фізичну до виявлення несправності.

Можна придбати usb клавіатуру, а якщо вона у вас є, то просто підключити його в один з usb портів ноутбука і після автоматичної установки драйверів почати повноцінне його використання.

Якщо перераховані вище способи усунення несправності клавіатури вам не допомогли, то доведеться купувати нову. Потім поставити його замість старого. Але якщо у вас немає досвіду і бажання займатися ремонтом, то краще всього довірити цю справу професіоналам.

Ссылка на основную публикацию