Чи не працює GPS на Андроїд: як виправити

Багато користувачів Android-смартфонів частенько скаржаться на проблеми з GPS. Деякі стверджують, що смартфону може знадобитися ціла вічність, щоб визначити їх місце розташування, а інші можуть стверджувати, що GPS і зовсім не працює.

Найчастіше з подібними проблемами стикаються користувачі, які провели перепрошивку свого смартфона або власники новеньких китайських гаджетів. Втім, деякі люди відзначають, що у них проблеми з GPS виникають і на нових гаджетах від перевірених фірм.

У сьогоднішній статті ми подивимося з вами, з яких причин може почати погано працювати GPS на смартфоні або перестати повністю функціонувати, а також розглянемо кілька рішень для цих проблем.

Погано працює / не працює GPS: причини проблеми

Ок, давайте поговоримо про те, з яких причин може погано працювати навігатор і GPS на Андроїд. На це існує кілька причин:

 • неактивний модуль GPS;
 • огидна кастомними прошивка для смартфона;
 • пошкоджений модуль GPS;
 • невідповідний Альманах GPS;

Перестав працювати GPS на Андроїд? Спробуйте скористатися нижчезазначених рекомендацій!

Рішення для проблем з GPS на Андроїд

Активація GPS-модуля

Отже, давайте почнемо з найпростішого рішення, до якого ви, ймовірно, вже й самі дійшли. Перед використанням навігатора на своєму смартфоні не забудьте активувати модуль GPS. При запуску деяких навігаторів даний модуль може активувати автоматично, проте в деяких випадках користувачеві потрібно зробити це самостійно. Переконайтеся, що GPS-модуль активований і знову спробуйте скористатися навігацією.

зміна прошивки

Однак, що робити, якщо цей модуль ніби як функціонує, але геолокація все одно не працює? Якщо ви недавно перепрошивати своєї смартфон, то причина якраз може полягати в прошивці. Почитайте відгуки інших користувачів про цю версію прошивки і дізнайтеся, чи є у них схожі проблеми. Поставте на смартфон якусь перевірену Android-прошивку, де нормально працює GPS.

перезапис Альманаху

Але що ж робити, якщо GPS-модуль працює і ви не перепрошивати свій пристрій? Як ми згадували в причинах, на погано працює GPS часто скаржаться власники китайський смартфонів. Наприклад, в мережі можна знайти безліч користувачів смартфонів Meizu з подібною проблемою. Давайте припустимо, що у вас приблизно такий же апарат.

Причина проблем з GPS в китайських смартфонах укладає в тому, що в них часто прописаний неактуальне Альманах для нашого півкулі. Альманах – це один з типів даних, що передаються GPS-супутником, в яких містяться параметри орбіт всіх інших супутників. Щоб усунути проблему з GPS в такому випадку, вам буде потрібно переписати Альманах. Зробити це можна, дотримуючись наступних кроків:

 • активуйте в налаштуваннях свого смартфона A-GPS, а потім GPS;
 • далі увійдіть в інженерне меню Android, ввівши в меню набору номера код * # * # 4636 # * # *;

  замітка: якщо зазначений секретний код не спрацює, то вам буде потрібно дізнатися код для свого смартфона в Інтернеті. Володарям смартфонів з процесором MTK так і взагалі потрібно використовувати утиліту MobileuncleTools.

 • як тільки ви відкриєте інженерне меню, перейдіть у вкладку під назвою «YGPS»;
 • тепер погляньте на «Satellites» і перевірте, чи з’являються ознаки сигналу;

  замітка: якщо з’являються, то теорія з неправильним альманаху підтвердилася і ви можете продовжувати слідувати вказаним нижче крокам.

 • перейдіть у вкладку «Information» і по черзі натисніть наступний ряд кнопок: full → warm → hot → cold;
 • далі вам потрібно натиснути на кнопку «Start» у вкладці «NMEA Log»;

  замітка: як раз це дія забезпечить запис нового Альманаху, відповідного вашому регіону.

 • тепер знову перейдіть у вкладку «Satellites» і почекайте, поки не буде виявлено якомога більшу кількість супутників і шкали сигналу придбають зелений колір;
 • як тільки всі супутники будуть виявлені, повертаємося у вкладку «NMEA Log» і натискаємо на кнопку «Stop».

Проблема з альманаху повинна була дозволена. Ми сподіваємося, що ви зрозуміли, чому на вашому Android-смартфоні не працювала навігація і ви скорегували свою роботу свого GPS-модуля. Ну а якщо ви спробували дотримуватися всіх вищевказаних рекомендацій, але проблема з навігацією так і не була усунена, то ми радимо звернутися вам в найближчий сервісний центр, так як ваш GPS-модуль міг вийти з ладу.

Ссылка на основную публикацию