Чи не працює Bluetooth на ноутбуці: інструкція щодо вирішення проблеми

Bluetooth – це система бездротової передачі даних між комп’ютерами та іншими електронними приладами, стільниковими телефонами, планшетами. За допомогою неї до обладнання можна підключати периферійні пристрої та оргтехніку – принтери, сканери і так далі.

Чому не працює Bluetooth на ноутбуці? Як відомо, все, що працює, рано чи пізно може зламатися. Перш ніж приступати до ремонту, необхідно оцінити ситуацію і спробувати з’ясувати причину несправності. Тут можуть бути варіанти, в залежності від способу підключення.

  • Чи не працює пристрій на тільки що купленому комп’ютері.
  • Блютуз до цього відмінно працював і без причини раптово перестав включатися.
  • Чи не працює вбудований, внутрішній Блютуз пристрої.
  • Чи не працює зовнішній, що підключається модуль.

Якщо комп’ютер новий, тільки що з магазину – цілком ймовірно, що модуль не входить в комплект поставки. Інакше кажучи – умови для підключення пристрою є, на зовнішній стороні розташовані кнопки і індикатори від системи Bluetooth, а всередині нічого немає. Ноутбук продавався в мінімальній комплектації. А додаткові пристрої користувач може встановлювати за своїм бажанням.

Все це потрібно було з’ясовувати ще в магазині. Якщо Блютуз вам необхідний, а в ноутбуці його немає, можна віднести апарат в сервісний центр, де вам встановлять модуль і підключать бездротове з’єднання буквально протягом години. Або, якщо не передбачено внутрішнє підключення, придбати зовнішній блок.

Чи не працює Bluetooth на ноутбуці після установки нової операційної системи

В останні роки користувачі стали просунутими і нерідко техніка купується без встановленої операційної системи. Якщо у вас вдома є диск-дистрибутив Windows, навіщо переплачувати ще кілька тисяч гривень за машину з встановленою оперативкою? Установка Windows не представляє жодної проблеми – знай тільки натискай ОК і Enter.

У нових ноутбуках, що продаються в салонах зв’язку і техномаркетах, сьогодні практично завжди стоїть Windows 8, який не всім подобається. Тому користувачі купують комп’ютер без Windows і потім зазвичай ставлять Сімку.

Якщо операційна система встановлюється заново, Блютуз може не включатися тому, що драйвера, записані на установчому диску Windows не підходять до вашого пристрою Bluetooth. В такому випадку необхідно зайти на сайт виробника і уточнити, які саме драйвера необхідні для коректної роботи обладнання саме на такий операційній системі, як на вашому ноутбуці. Можуть бути варіанти і відносно комп’ютерів різних моделей і виробництва.

Після цього знайти в інтернеті необхідні драйвера і встановити їх за допомогою Майстра установки нового обладнання.

Якщо не працює зовнішній блок Bluetooth

Зовнішній модуль знаходиться в більш уразливому положенні і тому тут можливі фізичні пошкодження обладнання.

При неакуратному переміщенні комп’ютера пошкодився USB-кабель або деформувався роз’єм. При силовому впливі тонкі припаяні коннектори можуть бути навіть вирвані з коренем.

Перевірити справність зовнішнього модуля можна, підключивши його до іншого комп’ютера. Якщо встановлювалася нова OS Windows – можуть бути проблеми і з драйверами.

Збої в роботі операційної системи ноутбука

Якщо останнім часом були якісь загальні проблеми з роботою, відключалася електрика, комп’ютер гальмував і глючил, велика ймовірність системних збоїв і зміни налаштувань. Це могло статися ще й через вірусного зараження комп’ютера.

Найчастіше в цій ситуації допомагає звичайна процедура відновлення системи. Це за умови, що лептоп був з передвстановленим модулем Bluetooth і працював з рідними драйверами Windows.

Іноді корисно заново поставити Windows, освіжити систему. Тоді не тільки Блютуз запрацює, але і багато інших функцій відновляться. Та й сам комп’ютер після оновлення Windows починає працювати набагато швидше і стабільніше.

Модуль Bluetooth не виявляється системою

Комп’ютер з якихось внутрішніх причин перестав впізнавати модуль. Цю проблему можна перевірити на панелі керування. Знайдіть інтерфейс підключення пристрою Bluetooth і подивіться – чи підключений він. Якщо немає, в цьому і проблема.

Щоб відновити роботу пристрою, потрібно заново встановити модуль Блютуз і зробити налаштування. Можливо, доведеться створити точку нову підключення і вказати ПІН-код для авторизації. Уточніть все це у Інструкції з експлуатації ноутбука і самого блоку Bluetooth. Для різних моделей можуть бути варіанти з підключенням і налаштуванням.

Можливо, необхідно перестановіть драйвера. Для цього можна спробувати провести оновлення драйверів в диспетчері обладнання. Або навпаки – оновлення увійшло в конфлікт з заставленими програмами і тоді потрібно слати відкат до старої установці. Якщо ці процедури не допомагають – знову потрібно відвідати сайт виробника устаткування і завантажити свіжі драйвера.

Проблеми з внутрішніми блоками ноутбука

Причиною непрацездатності блютуз може бути порушення в роботі материнської плати. Наприклад – згорів південний міст. Могли порушитися контакти в ланцюгах харчування або шлейфах передачі даних. Якщо на блок не подається струм – не буде світитися індикатор.

Ссылка на основную публикацию