Чи не читається карта пам’яті на комп’ютері – інструкція що робити

Ви стикалися з неполадками, пов’язаними з роботою карти пам’яті. Як їх вирішити? Розглянемо, що робити, якщо не читається карта пам’яті на комп’ютері.

Чому так відбувається

SD-карта – крихкий накопичувач. Збої відбуваються через неправильне завершення роботи. Часто без видимих ​​причин дані накопичувача можна прочитати, він не визначається ОС.

Не розраховуйте на довгострокову роботу таких накопичувачів.

Розглянемо чому не читається карта пам’яті на ноутбуці або ПК:

  1. Апаратні проблеми;
  2. Поломка пристрої;
  3. Чи не присвоєна буква розділу;
  4. Шкідливий софт.

Чи не читається карта пам’яті в ноутбуці

Уявімо ситуацію. Карта поміщена в порт, ПК не розпізнає її. Пристрій не відкривається Провідником. Що робити? Перевірте працездатність накопичувача. Помістіть його в інший пристрій: камеру, планшет смартфон. Якщо не розпізнається – карта пошкоджена. Можливо допоможе чистка конекторів.

як очистити

Почистіть контакти ватою. Змочіть її в спирті або купіть спеціалізоване засіб для чищення. Почистіть металеві контакти. Переконайтеся, що вони стали сухими, спробуйте підключити до ПК. Якщо накопичувач заробив на інших пристроях, а не працює на ноутбуці, почистіть слот картрідера. Використовуйте балончик зі стисненим повітрям. Придбайте його в спеціалізованому магазині. Переконайтеся, що ставите карту правильної стороною. На ПК зображено як це зробити

перевірте відображення

Якщо накопичувача не призначена буква, він не відобразиться в Провіднику. Фізично працює карта і слот. Як її призначити? Вимкніть зовнішні накопичувачі, залиште одну карту. Натисніть «Win + X», далі: Внизу інтерфейсу відобразяться HDD і SSD. Відмітка «Базовий». Знімні диски позначаться відповідно. Подивіться чи є карта.

Якщо є позначка «В мережі» – пристрій працює нормально.

Перевірте чи закріплена біля нього буква. У моєму випадку «G». Якщо її немає пристрій не з’явиться в Провіднику. Тоді виконайте наступне: далі: ОС повідомить про новий диск. Накопичувач буде видно ОС.

Чи не читається карта пам’яті що робити – редагуємо настройки BIOS

Картрідер відключений на материнській платі. Для перевірки відкрийте BIOS. Залежно від виробника BIOS (UEFI) назва може відрізнятися. Знайдіть розділ з портами і пристроями і увімкніть її. Він може називатися:

Карта пам’яті визначається, але не читається

Запустіть вбудований метод діагностики, щоб ОС самостійно знайшла і усунула причину. Натисніть «Win + I», перейдіть: далі: Додаток перевірить ОС, повідомить про результати. Застосуйте запропоновані поради, якщо помилка знайдена.

Вимкніть і ввімкніть картрідер

Натисніть «Win + R», пропишіть команду «devmgmt.msc». Знайдіть: перейдіть: Натисніть “Відключити”: Відкрийте знову «Властивості» і таким же чином включите його.

оновлення драйверів

Перейдіть на сайт виробник пристрою, перевірте чи не вийшла нова версія. Виконайте дії, описані вище, на вкладці «Драйвер» натисніть: Скачайте новий драйвер і встановіть його. Скористайтеся спеціалізованої утилітою для визначення та оновлення застарілих версій драйверів. Детальніше про це дивіться в статті: «Програма DriverPack Solution».

шкідливе ПО

Віруси блокують роботу портів. Проскануйте систему утилітою «Dr.Web Cureit».

відновлюємо працездатність

Завантажити та встановити спеціалізований софт Low Level FormatЗапускаем додаток, вибираємо модель, далі: Якщо проблема в картрідер – зверніться в сервісний центр. Щоб швидко скористатися накопичувачем придбайте перехідник, оснащений картрідером.

Відновлюємо пошкоджену файлову систему

Якщо пристрій пише, що карта пошкоджена. Відновіть її інструментом CHКDSK. Працює утиліта без видалення інформації, тому дані не загубляться. Підключіть карту, запам’ятайте на яку букву диска вона була призначена. Наприклад, в моєму випадку (було описано вище) це буква «G». Натисніть «Win + R» пропишіть команду «CMD». далі: Функція спробує виявити і усунути проблеми.

висновок

Ми розглянули, чому не читає карту пам’яті комп’ютер і як це виправити. Не поспішайте звертатися в сервісний центр. Використовуйте розглянуті поради, вони допоможуть виправити неполадку.

Ссылка на основную публикацию