Чи можна в налаштуваннях роутера збільшити потужність сигналу Wi-Fi? Збільшуємо радіус покриття бездротової мережі

Неодноразово мені зустрічалися питання, суть яких зводилася до того, чи можна як-небудь підвищити потужність сигналу бездротової мережі, змінивши вигляд роутера. Зазвичай цим цікавляться ті, хто якраз встановлює і налаштовує маршрутизатор. Особливо коли вони виявлять, що Wi-Fi ловить тільки в певних частинах квартири / будинку. Буває й таке. Наприклад, мій роутер (модель TP-Link TL-WR841N) мережу, в принципі тримає, але в одній з трьох кімнат квартири вона нестабільна. Комп’ютер і ноутбук ще якось її знаходить, а ось телефону (а він у мене в металевому корпусі) це не вдається. Про зону покриття варто думати ще на етапі покупки маршрутизатора. Прийняти до уваги кількість кімнат у вашій оселі і товщину стін.

Збільшення потужності Wi-Fi

На жаль, якісь певні, спеціальні настройки, за допомогою яких регулювалася б потужність сигналу, відсутні. По крайней мере, мені про таку можливість нічого не відомо. Оптимальні настройки на роутерах встановлюються за замовчуванням. Якщо так вийшло, що ви вже придбали роутер і встановили маршрутизатор, а потужність сигналу незадовільна або в деяких зонах вона взагалі відсутня, можна звичайно, поекспериментувати з налаштуваннями, якщо нічого не вийде, то, ймовірно, доведеться купувати додаткову антену або ретрансляція. Що стосується експериментів з настройками, то можна поміняти канал і його ширину. Іноді зона покриття від такої маніпуляції трошки збільшується. Від зміни каналу може змінитися навіть і швидкість інтернету (про це ми говорили в одній з наших попередніх публікацій Дивитися статтю: низька швидкість інтернету через Wi-Fi). На роутерах марки TP-Link такі настройки знаходяться в панелі управління, а саме у вкладці Wireless – Wireless Settings. Спробуйте там встановити статичний номер каналу. Якщо не знаєте як зайти в панель управління читайте цю статтю https://pc-helpp.com/107-kak-zayti-v-nastroyki-wi-fi-routera.htmlНе забудьте зберегти всі налаштування і перезавантажити маршрутизатор, щоб зміни набули чинності.

Антени та репітери

Якщо від зміни налаштувань ви не отримали ніякого позитивного результату, доведеться вашому маршрутизатора придбати нову більш потужну антену. Можу вам в такому випадку порадити TL-ANT2408CL, TL-ANT2405CL. Якщо у вас роутер наприклад Asus, то краще взяти аксесуари від Asus. У зовсім запущених ситуаціях ще один варіант, це купити спеціальний пристрій, який називається ретрансляція. Це такі собі підсилювачі бездротового сигналу. Наприклад TL-WA854RE.Це пристрій ви включаєте в кімнаті, де сигнал вашого Wi-Fi ще є, але не дуже сильний. І ретрансляція підсилює сигнал, тим самим збільшує радіус дії мережі. Як репитера може бути налаштований ще один роутер, якщо він підтримує цю функцію (WDS) .Ще як варіант, спробуйте встановити маршрутизатор якомога ближче до центру будинку. Якщо є можливість. Це дозволить більш раціонально розділити радіус покриття.

Ссылка на основную публикацию