Чи є сенс купувати ігровий ноутбук в 2020 році?

Буквально 2-3 роки тому ігрові ноутбуки були приводом для глузувань. Геймери в один голос говорили: «Навіщо платити більше грошей за ноутбук, якщо можна взяти стаціонарний комп’ютер з кращими характеристиками?». Крім шкоди для потужності, ще можна згадати про складнощі з відведенням тепла. Та й дизайн ноутбуків подобається далеко не всім.

За останні роки в технологічному світі відбулося чимало змін. Частина з нововведень зробили ігрові ноутбуки більш пристосованими для ігор. Правда, вартість топових моделей все ще залишається захмарною і малодоступною рядовому геймеру.

Щоб зрозуміти, чи варто ігровий ноутбук співвідношення ціни і якості в 2019 році, розглянемо кілька основних характеристик.

Ціна

Відразу варто сказати, що для покупки ігрового, ноутбука в повному розумінні цього словосполучення, потрібно дивитися на моделі з цінником від 60 000 гривен. Тільки такі ноутбуки можуть запускати сучасні ігри у високій якості. Для екрану з FullHD дозволом потрібно брати модель мінімум з відеокартою Nvidia GTX 1060. Все це стане в копійку.

До покупки краще подумати, як часто ви хочете або можете грати на ходу: в транспорті, автомобілі і т. П.? Багато активних гравців вважають за краще домашню обстановку. Якщо грати вдома, можна зібрати набагато потужніший стаціонарний комп’ютер. Для виконання нескладних обчислень ще можна докупити бюджетний ноутбук. Цей комплект коштує приблизно на рівні одного потужного ноутбука.

Якщо просто привертає ідея грати в різних кімнатах будинку, може краще згадати про сервіси на зразок Steam Link. Вони можуть виконувати трансляцію між декількома комп’ютерами вдома. Це допоможе переносити ігри з комп’ютера навіть на смартфон або недорогий ноутбук.

Якщо любите і багато подорожуєте або хочете приходити до одного на ніч для спільної гри, ноутбук стане непоганим варіантом.

потужність

За технічними характеристиками створюється враження, що ноутбуки практично не поступаються стаціонарним ПК. Прикладом може послужити ноутбук з відеокартою NVIDIA GTX 1080, який за всіма критеріями недалеко відійшов від настільного варіанту комп’ютера.

Насправді тип встановленого обладнання не відображає всю правду. Дуже часто в ноутбуки ставлять урізані версії відеокарт, так як початкові варіанти занадто сильно нагріваються. Щоб скоротити виділення тепла, розробники урізують тактову частоту процесора. Часом вони ріжуть відеокарту дуже сильно, приблизно на 30-50%. Іншого шляху немає, інакше ноутбук не зможе справлятися з відведенням тепла. Таким чином продуктивність ГПУ може падати практично вдвічі в порівнянні зі стаціонарним аналогом.

Головна думка – завжди перевіряйте, яка стоїть тактова частота на відеокарті і процесорі. У технічно однакового обладнання розкид по продуктивності може бути колосальним.

Ще варто розуміти, що великі ноутбуки для ігор видають досить багато шуму, можливо, вони навіть голосніше системних блоків. Все через те, що системі охолодження доводиться працювати під підвищеними навантаженнями для витіснення тепла. Така проблема характерна практично всім моделям.

Вага та дизайн

Ігрові ноутбуки нечасто набувають з банальної причини – потворного дизайну. Практично скрізь стоять клавіші з червоною або кольоровою підсвіткою, використовуються великі корпуси та агресивні шрифти. У цій сфері спостерігаються повільні, але впевнені зміни.

Велика частина кращих потужних ноутбуків все ще мають великі процесори і гучну вентиляцію для отримання більшого форм-фактора. Існують і винятки, з дещо більшою ціною, але вони дуже тонкі і легкі. Для прикладу, MSI GS65 Stealth – досить потужний і дорогий ноутбук, Dell XPS – більш тонкий, але менш продуктивний аналог.

Щодо дешеві й доступні варіанти ноутбуків стали потужнішими за рахунок наростаючої потужності графічних процесорів. У більш бюджетної серії непогано себе проявили NVIDIA MAX-Q і AMD Vega M GPU. Такі ГПУ слабкіше топових відеокарт, але вони дуже компактні і споживають значно менше електроенергії. За ціною до $ 700 можна підібрати ноутбуки з Radeon Vega 8-10. Їхні потужності цілком вистачить для запуску ігор середнього рівня.

висновок

Технології поступово поліпшуються і ноутбуки разом з ними. Якщо спостерігати за прогресом в ігрових ноутбуках за останні роки, він дійсно помітний. Сьогодні баланс ціни і потужності набагато покращився в порівнянні зі станом пару років назад.

Ссылка на основную публикацию