Chrome Extensions – найкорисніші розширення

Багато користувачів хотіли б удосконалити роботу свого браузера, додавши до його можливостям ряд нових функцій. Якщо ви є користувачем всесвітньо популярного браузера Google Chrome (а це 63% всіх користувачів браузерів), то таку можливість вам надає магазин додатків Chrome, де ви можете завантажити безліч розширень для вашого браузера на Chrome Extensions. В даному матеріалі я розповім про інтернет-магазині розширень Хром Chrome Extensions, а також познайомлю читачів з найкориснішими розширеннями для даного браузера.

Розглядаємо корисні розширення для вашого браузера

Chrome Extensions – магазин розширень Хром

Ідея створити інтернет-магазин, де користувачі браузера Хром могли б закачувати різні розширення для свого браузера, дозріла у компанії Google ще на початку 2010 року. 19 травня 2010 року на конференції «Google I / O» ідея була представлена ​​широкій публіці, а потім, 6 грудня 2010 року, втілена в життя.

Перейти на сторінку розширень Google: 

Представлені в такому магазині додатків Гугл (The Chrome Web Store) додатки встановлюються у вигляді розширень і тем для браузера Гугл Хром. Для написання останніх використовуються мови HTML, CSS, Javascript і Google Apps Script, а також, починаючи з Chrome 14, став застосовуватися Google Native Client.

У магазині розширень Хром ви можете завантажити безліч розширень для вашого браузера

Розміщення розширення в магазині додатків Chrome коштує 5 доларів, подальше зберігання програми на серверах Гугл абсолютно безкоштовно. З напливом розробників, і збільшенні валу розміщуються в магазині програм, спостерігається тенденція включення в структуру багатьох розширень нав’язливої ​​реклами (за статистикою близько 38% всіх розширень так чи інакше мають в собі вбудоване «adware» – рекламне ПО).

Найкорисніші розширення для Гугл Хром

Давайте розглянемо найкорисніші розширення для браузера Гугл Хром. Рекомендую користувачам не зловживати встановленням таких розширень в Chrome Extensions, так як кілька таких програм здатні істотно сповільнити роботу вашого браузера Хром, зробити її нестабільною, привести до появи різних збоїв, глюків і навіть викликати раптову перезавантаження вашого ПК.

Розширення «» (ABP) є одним з найбільш популярних розширень по боротьбі з браузерної рекламою. Розширення може похвалитися швидкої і зручної налаштуванням, завантажуваних списком фільтрів, опцією фільтрування шкідливих програм, селективної роботою з соціальними мережами. Також є можливість спеціального задіяння невеликої кількості ненав’язливої ​​реклами (non-intrusive advertising).

«Adblock Plus» здатний позбавити вас від нав’язливої ​​інтернет-реклами

Альтернативами даному цифровому продукту є розширення «Adguard Werbeblocker» і «uBlock Origin».

«Ghostery» – плагін для боротьби з вірусними програмами

Під час нашого перебування в мережі за нами негласно стежать безліч програм жучків і маячків, розміщених на різних сайтах. Вони відстежують нашу активність, вивчають наші переваги, формують статистику наших відвідин того чи іншого ресурсу, виконують інші шпигунські завдання.

Розширення «» напевно входить в кращі розширення Хром 2017, дозволяючи не тільки виявляти такі програми-трекери, але і блокувати їх роботу. Крім того, дана програма проінформує вас про компанії та веб-сайтах, масово використовують подібну методику спостереження за користувачем.

Інтерфейс доповнення «Ghostery»

Серед аналогічних програм варто згадати додаток «Disconnect».

Розширення «Google Перекладач»

Розширення «» в Chrome Extensions дозволяє переводити цілі сторінки, просто натиснувши на відповідну кнопку в панелі інструментів вашого браузера. Розширення автоматично визначає сайт, на якому використовується мову відмінний від використовуваного за замовчуванням в вашому «Google Chrome», і пропонує автоматичний переклад сторінок такого сайту. Користувачі також можуть легко переводити окремі відрізки тексту, і навіть прослуховувати правильну вимову перекладаються слів і фраз.

Розширення «Google Перекладач» дозволить вам легко перевести потрібний вам текст

Серед аналогічних розширень можна згадати «ImTranslator».

«Panic Button Plus» доступний в магазині Chrome Extensions

Якщо на роботі ви любите посерфити в мережі, і раптово в приміщення увійде ваш бос, розширення «» дозволить легко заховати вкладки вашого браузера за допомогою одного лише кліка. Коли ж бос покине приміщення, ви зможете легко відновити раніше приховані вкладки, та продовжити насолоджуватись їх функціоналом. Також ви можете встановити пароль на заховані або збережені вкладки, щоб забезпечити ваш приватний доступ до раніше прихованої сесії. Варто згадати приховані настройки в Гугл Хром доступні за chrome: // flags.

«LastPass» – полегшить роботу в Інтернеті

«» – це безкоштовний менеджер паролів і заповнювач форм, покликаний позбавити користувача від потреби пам’ятати паролі до всього різноманіття своїх акаунтів доступний в Chrome Extensions. Крім самого зберігання паролів, розширення дозволяє експортувати і імпортувати паролі з великих сервісів зберігання паролів рівня «RoboForm», «KeePass» і «1Password».

Розширення «LastPass» буде пам’ятати всі ваші паролі

Аналог – розширення «Blur».

«Turn Off The Lights» – налаштовує оформлення Ютуб

Розширення «» забезпечить вам атмосферне перегляд різного відео на вашому браузері Хром. Наприклад, під час перегляду відео на Ютуб, розширення змінює весь задній фон відео на чорний для більш зручного перегляду вподобаного ролика. Ви можете самі налаштувати кольору екрану під час перегляду відео, задіяти атмосферну підсвічування і інші ефекти, а також включити «нічний режим» для створення ефекту «домашнього кінотеатру».

Розширення «Turn Off The Lights» дозволяє затемнити задній фон відео, роблячи перегляд комфортнішим

«Економія трафіку» (Data Saver) – стиснення файлів

Розширення «» дозволяє стискати дані для більш ефективної роботи вашого браузера в мережі. Програма використовує сервери компанії «Гугл» для стиснення веб-даних перед їх відправкою, що веде до істотного скорочення споживаного користувачем трафіку. Дане розширення буде особливо корисно тим користувачам, які використовують лімітований інтернет з обмеженим обсягом.

Розширення «Data Saver» дозволяє істотно скоротити потік користувальницького трафіку

Розширення «» дозволяє видаляти зі сторінок різних сайтів рекламу та інші непотрібності, залишаючи тільки текст і картинки, тим самим сприяючи більш зручного процесу читання.

Крім того, додаток з Chrome Extensions вміє змінювати розмір і тип тексту, перемикатися між «світлої» і «темної» темою, добре працює з висновком тексту на принтер, має інші корисні можливості.

«Session Buddy» – зручний менеджер закладок

Розширення «» являє собою повноцінний менеджер вкладок і закладок. Програма дозволяє зручно працювати з вкладками (наприклад, агрегувати їх в групи, здійснювати зручний пошук серед збережених вкладок, експортувати і імпортувати вкладки та ін.), А також легко відновити їх при раніше нещодавно трапився збій системи.

Розширення «Session Buddy» дозволяє легко працювати з вкладками

«Checker Plus for Gmail» – плагін для швидкої роботи з поштою

Розширення «» не тільки повідомить вас про прихід нової пошти на ваш G-mail, а й дозволить прочитати текст повідомлення без відкриття вкладки G-mail. З його допомогою ви зможете миттєво отримувати повідомлення про отримання нових листів, але також оперативно переглядати їх вміст, а потім і видаляти їх. Програма з магазину Chrome Extensions дозволяє зробити зручну настройку письмового або звукового повідомлення про отримання нової електронної пошти.

Розширення «Checker Plus for Gmail» негайно повідомить вас про отримання нової пошти

висновок

В даному матеріалі мною були розглянуті різні корисні розширення для браузера Хром (Chrome Extensions), описані їх характерні особливості та специфіка роботи. Практично кожен із перелічених розширень може бути корисно в практичному застосуванні, при цьому радив би не зловживати встановленням безлічі розширень на ваш браузер, так як це може привести до появи збоїв в його функціонал.

Ссылка на основную публикацию