Чому цифри постачальників РРС-систем не відповідають звітам веб-аналітики

Якщо ви використовуєте РРС-системи (партнерські програми з оплатою за клік), то, як правило, будете мати у своєму розпорядженні доступом до звітів про послідовність кліків, які надає кожна система. Але часто ці цифри неточно відповідають тим, які фігурують у звітах веб-аналітики. Це може відбуватися з причин, описаних в наступних розділах.

Відсутність URL-адрес відстеження посадочних сторінок

Під час налаштування облікового запису РРС необхідно налаштувати відстежують URL-адреси, щоб відрізняти неоплачені кліки відвідувачів, які прийшли з пошукових систем, і оплачені кліки з тих же доменів – наприклад, Google.com або Yahoo.com. Відстежують URL-адреси – це прості модифікації URL-адрес посадочних сторінок в акаунті РРС, що подаються у формі типу http://www.mysite.com?source=adwords. Якщо забути встановити URL-адреси відстеження або просто призначити їх неправильно, відповідні відвідування будуть помилково враховані як неоплачені.

Тривалі завантаження сторінок

Як вже було сказано, теги збору даних веб-аналітики найкраще розміщувати в нижній частині сторінок – безпосередньо над HTML-дескриптором </ body>. Якщо з якої-небудь причини (через затримки сервера, великого обсягу контенту сторінки і т.п.) завантаження посадочних сторінок РРС виконується повільно, досить імовірно, що відвідувач перейде до іншої сторінки сайту або навіть на інший веб-сайт, перш ніж тег збору даних встигне завантажитися. Ймовірність такого результату зростає зі збільшенням часу завантаження сторінки. Рекомендується, щоб завантаження об’ємних сторінок виконувалася не більше 2 секунд (www.akamai.com/html/about/press/releases/2009/press_0 91409. html).

Вплив повільного завантаження сторінок не можна недооцінювати. Крім незручності для користувача, яке безпосередньо впливає на досягнення кінцевої мети, повільно завантажується посадкова сторінка може пошкодити також вашому рейтингу в пошуковому механізмі природного пошуку і знизити доходи, одержувані з AdWords, внаслідок низького коефіцієнта якості AdWords.

Кліки та відвідування: в чому різниця

Постачальники РРС-систем, таких як Google AdWords, підраховують кількість кліків. А більшість інструментів веб-аналітики підраховують відвідувачів, браузери яких можуть прийняти файл cookie. Ці значення не завжди збігаються, якщо врахувати вплив на дані веб-аналітики таких факторів, як блокування файлів cookie, помилки JavaScript, а також занадто швидкий відхід відвідувачів з посадкової сторінки – перш ніж сторінковий тег збере дані про них. Тому в звітах інструментів веб-аналітики зазвичай фігурують дещо менші цифри відвідувань, ніж в звітах РРС-систем.

Налаштування акаунтів РРС-систем

Google AdWords і інші постачальники РРС-систем автоматично відслідковують недійсні і шахрайські кліки і активно коректують метрики звітів РРС-систем. Наприклад, відвідувач може клікнути на оголошенні кілька разів (спеціально або ненавмисно) протягом короткого проміжку часу. Google AdWords досліджує цю ситуацію, видаляє додаткові кліки і віднімає гроші з вашого облікового запису. У разі застосування Google Analytics дані AdWords імпортуються, коли ви запитуєте звіт, а раніше отримані дані можуть оновлюватися для відображення змін внаслідок роботи алгоритму захисту від шахрайства. Інші інструменти веб-аналітики можуть використовувати іншу частоту імпорту даних AdWords. З точки зору створення звітів рекомендується приділяти не надто багато уваги числу відвідувачів AdWords за поточний день, і використовувати більш тривалі часові інтервали для докладного аналізу. Це відноситься до всіх рішень веб-аналітики і до всіх мереж РРС-реклами.

Порівняння ключових слів: оплачений термін і пошуковий термін

Рекламні терміни, які ви вибираєте в акаунті РРС-системи, і пошукові запити, які використовуються відвідувачами (в результаті яких і з’являється ваше РРС-оголошення), часто можуть відрізнятися. Спостерігається так зване «Нечитка відповідність». Наприклад, можна визначити групу оголошень, орієнтованих на слово туфлі, і розраховувати на Нечитка відповідність – тобто на те, що ваше оголошення буде відповідати всім пошуковим фразам, що містить слово дитячі планшети. Це – ваш оплачувану термін. Відвідувач використовує пошукову фразу сині туфлі і клацає по вашій рекламі. Інструменти веб-аналітики можуть в звітах враховувати цей термін як пошуковий, оплачуваною чи відноситься до обох категорій. Google Analytics включає звіти обидва варіанти.

Втрата даних внаслідок сторонніх перенаправлень

Використання сторонніх систем відстеження рекламних оголошень – наприклад, таких як Adform, Atlas Search, Blue Streak, DoubleClick, Efficient Frontier і SEM Director – для відстеження кліків, провідних до вашого веб-сайту, означає, що ваші відвідувачі будуть переходити по перенаправляє URL-адресами . В результаті первісний клік реєструється вашої рекламної компанією, яка потім автоматично перенаправляє користувача на дійсну посадкову сторінку. Мета цього двоетапного процесу – надання системі відстеження оголошень можливості збору статистики про відвідувачів незалежно від вашої організації, зазвичай для оформлення рахунку. Оскільки даний процес пов’язаний з короткою затримкою, це може перешкодити деяким відвідувачам потрапити на вашу сторінку. Результатом стане невелика втрата даних і, отже, неможливість їх узгодження.

Але, що більш важливо і зустрічається більш часто, що перенаправляють URL-адреси можуть спотворити параметри відстеження, які додаються на посадочні сторінки для ваших власних пакетів веб-аналітики. Наприклад, при використанні загальних параметрів відстеження URL-адресу посадкової сторінки може виглядати наступним чином: http://www.mysite.com/?source=googlemedium=ppccampaign=Jan12. При додаванні в сторонню систему відстеження для перенаправлення він міг би виглядати так: http://www.redirect.com?http://www.mywebsite.com?source=googlemedium=ppccampaign=Jan12. Проблему створює другий знак питання в другій посиланням, оскільки будь-який допустимий URL-адресу може містити не більше одного такого символу. Деякі сторонні системи відстеження оголошень виявлять цю помилку і видалять другий знак питання, а також наступні параметри відстеження, що призведе до втрати даних рекламної кампанії.

Деякі сторонні системи відстеження оголошень дозволяють замінити другий знак питання? символом #, щоб URL-адресу можна було обробити коректно. По суті, перевірка того, чи правильно працює цей підхід, не представляє складності. Дотримуючись перенаправлення, перевірте, чи залишаються видимими параметри вашої кампанії в URL-адресу посадкової сторінки. Якщо це не так, ситуацію треба виправити. Якщо ви не знаєте, як виправити помилку, то можна повністю уникнути цієї проблеми, використовуючи закодовані URL-адреси посадочних сторінок в сторонніх системах відстеження оголошень, як описано на наступному сайті: http://www.w3schools.com/tags/ref urlencode. asp.

Неправильна інтерпретація даних: брехня, велика брехня і статистика

Інтерпретація даних не завжди однозначна. Розглянемо наведені нижче два приклади, які не пов’язані з точністю.

  • Сумарне число нових і повернулися відвідувачів не дорівнює загальній кількості відвідувачів. Поширена помилка полягає в тому, що сума нових і повернулися відвідувачів повинна дорівнювати загальній кількості відвідувачів. Чому це не так? Уявіть собі відвідувача, який робить перші відвідини в певний день, а потім повертається в цей же день. У цей день він буде одночасно і новим, і повернулися відвідувачем. Тому в звіті для даного дня будуть фігурувати відвідувачі двох типів (новий і повернувся), але загальна кількість відвідувачів дорівнюватиме одному. Тому відвідувачів краще представляти типами відвідувань – тобто кількість перших відвідин плюс кількість повторних відвідувань дорівнює загальній кількості відвідувань.
  • Сума кількості унікальних відвідувачів в день за тиждень не дорівнює кількості унікальних відвідувачів за цей тиждень. Припустимо, в понеділок блог вашого сайту відвідали 1000 унікальних відвідувачів. По суті, це єдині унікальні відвідувачі, яких ви отримали за весь тиждень, тому у вівторок ті самі 1000 відвідувачів повернулися, щоб прочитати наступну публікацію в блозі. Ця ситуація залишається незмінною з середи по суботу. Якби ви подивилися на кількість унікальних відвідувачів за кожен день тижня в звітах, то побачили б 1000 унікальних відвідувачів. Але не можна сказати, що ви отримали 7000 унікальних відвідувачів за тиждень. Для даного прикладу кількість унікальних відвідувачів за тиждень залишається рівним 1000.
Ссылка на основную публикацию