Чому смуги при друку принтер Epson, Сanon, HP

Дефекти друку струменевого або лазерного принтера можуть проявлятися в процесі експлуатації. Поява смуг свідчить про вихід з ладу або неправильної роботи компонентів, що беруть участь безпосередньо в процесі нанесення зображення на папір.

Про що піде мова:

Причина проблеми

Принтер смуги при друку в наступних випадках:

 • для струменевих Canon, Epson проблема характерна при підсохлої мікрокраплинної голівці, недоліком тонера або несправністю системи подачі чорнила;
 • в лазерних причина криється в закінчується тонер і барабані, відпрацьованому термін корисної експлуатації.

В обох ситуаціях мова йде про необхідність сервісного обслуговування або заміни що вийшли з ладу деталей. Ці завдання цілком можна вирішити самостійно, але якщо цікавить повноцінний огляд і профілактика вашого друкованого пристрою, рекомендуємо звернутися в сервісний центр. Зараз спробуємо розібратися, чому смуги принтер, і що можна зробити, не звертаючись в сервіс.

Струменеві друкують устрою

Багато користувачів задають питання, пов’язане з несправностями, коли смуги принтер Epson, Canon і інші моделі. Йдеться про кілька проблем, які розглядаються нижче докладніше:

 • про необхідність прочищення голівки Епсон;
 • про що вийшла з ладу системи подачі чорнила;
 • і про що закінчується картриджі.

Причини та рішення

Коли мова йде про струменевих принтерах Canon, Epson, влаштування смуг після тривалого простою. Це також характерно для неякісного чорнила або при потрапили в ємність сторонніх елементах, що потрапили в головку і вимагають видалення. У домашніх умовах можна тільки спробувати прочистити дюзи, використовуючи штатні засоби.

Проблема появи смуг різних кольорів може бути пов’язана з порушенням роботи системи безперервної подачі чорнила, в цьому випадку також необхідний профілактичний ремонт, пов’язаний з прочищенням і правильним підключенням.

У разі використання картриджів чорнило в резервуарі одного з квітів можуть банально закінчитися, остання порція на Епсон може видаватися смугами. У цьому випадку потрібна заміна або заправка картриджа.

Така картина, пов’язана з нерівномірним використанням чорнила різних кольорів, цілком нормальна для Епсон і інших струйников, якщо ви друкували зображення, тільки в червоних або синіх тонах. Раніше закінчуються найбільш використовувані. При друку фотографій чорнило в тубі витрачаються приблизно з однаковою швидкістю, хоча можливі й винятки, іноді смуги через неякісну паперу.

Принтери

усунення проблеми

Як вчинити, щоб усунути проблему при засмітилася голівці:

 1. Надрукуйте тестову сторінку. Це можна зробити з панелі керування в Windows. Перейдіть у вкладку «Пристрої та принтери», виберіть пристрої, натисніть «Властивості принтера» і надрукуйте тестову сторінку. Це допоможе визначити, чому смуги принтер Epson.
 2. Процедуру прочищення сопел можна повторити кілька разів, якщо є підстави припустити проблему подачі чорнила.
 3. Пристрій в цьому випадку виводить кожен колір у вигляді смуг, що тестують стан сопел головки. Якщо відсутній певний колір, а всі працюють нормально, то мова йде про проблему з цим картриджем. Якщо колір виводиться частинами, і проблема повторюється на інших кольорах, швидше за все, засмічена головка.
 4. Головку корисно прочищати кілька разів після кожного досить тривалої перерви в роботі. Це можна зробити наступним чином: натисніть клавішу індикатора чорнила «крапля» протягом 3-х секунд. Девайс прочистить голівку. Повторіть процедуру 2-3 рази і надрукуйте тестову сторінку.
 5. Якщо в тесті відсутні пропуски, пристрій готовий до друку. Якщо нічого не допомогло, потрібно замінити картридж або перевірити СНПЧ.

В окремих випадках потрібно механічна прочищення голівки пристрою. Це завдання можна виконати лише при наявності навичок. Якщо існує підозра, щоб уникнути більш серйозного ремонту або покупки нового девайса рекомендуємо відвідати майстра.

Друкуюча головка принтера

При проблемі з картриджем потрібно просто встановити новий. Причому краще уникнути перезаправлення, якщо є ймовірність засмічення. Картриджі випускаються нерозбірними, ремонту не підлягають. Система СНПЧ повинна бути оглянута на предмет засмічення і причин дискретної подачі чорнила, при необхідності проводиться ремонт або заміна.

Зверніть увагу, що при використанні Epson L805 і фірмової офісного паперу Ломонд можуть забиватися дюзи. У цьому випадку немає сенсу ремонтувати Epson L805, досить поміняти папір.

лазерні пристрої

У лазерних пристроях друк з дефектами спостерігається в декількох випадках:

 • коли закінчується тонер (це характерно для HP і Кенон);
 • якщо вичерпано ресурс експлуатації барабана;
 • при забрудненнях;
 • в довгостроково використовуваного пристрою, у якого друкують механізми вже відпрацювали корисний термін.

Якщо смуга принтер Сanon або будь-який інший, можна спробувати виправити ситуацію струснувши картридж. Чому це допомагає? Через нерівномірно розподілених залишків тонера з порожнини туби. Правда, цей спосіб допоможе не завжди і ненадовго, але HP, Кенон можна запустити. В окремих випадках якість виведення можна поліпшити, якщо очистити пензлем барабан і інші компоненти. Для цього буде потрібно відкрити пристрій і провести очистку.

До більш радикальних способів відноситься заправка пристрою тонером. Якщо і в цьому випадку є смуги, рекомендуємо замінити барабан. Бажано це не робити самостійно, а все ж порадитися з фахівцем, який зможе усунути приховані поломки.

Обслуговування сучасних принтерних пристроїв максимально спрощено. Багато функції і можливості можуть бути проведені безпосередньо користувачем, в тому числі, коли смуги і друкує з дефектами. Це допомагає відновити працездатність HP, Кенон, Епсон. Використовуючи прості інструкції, можна проводити огляд свого друкувального пристрою навіть без наявності навичок роботи.

Ссылка на основную публикацию