Чому пищить жорсткий диск

Кожен день ми працюємо за комп’ютером. Записуємо інформацію, обробляємо інформацію або просто сидимо і граємо. Але ось сталося щось дивне – жорсткий диск, що служив вірою і правдою, відмовляється працювати. Крім цього, ще робить дивні звуки, які він не повинен видавати в здоровому стані. Не варто відразу даватися в паніку, набирати знайомих комп’ютерників або бігти в найближчих сервісний центр. Для початку потрібно розібратися самому в цій справі. «Чому пищить жорсткий диск?» – про це і багато інших причинах ми поговоримо в статті.

Основні проблеми в роботі з жорсткими дисками і чому вони трапляються

Насамперед потрібно визначити чи здатний комп’ютер бачити пристрій. Якщо процес розпізнавання пройшов успішно – по можливості скопіюйте важливу інформацію, яка зберігається на жорсткому диску.

Якщо ж неможливо отримати доступ до даних на диску, розглянемо основні причини виникнення проблеми.
Жорсткий диск робить писк, коли:
1) Порушення харчування через USB;
2) Проблема магнітних головок (часткове залипання);
3) Завмирання движка жорсткого диска.

Якщо процес розпізнавання пройшов успішно – по можливості скопіюйте важливу інформацію, яка зберігається на жорсткому диску.

 1. Перший випадок підходить для користувачів, які використовують зовнішній диск. Коли жорсткий диск має значний обсяг пам’яті, йому необхідно значна потужність для електромотора, які наводить в дії магнітні пластини. Через це і виникає незначний писк. Причинами є довжина USB-дроти, слабо проводиться роз’єм ноутбука.
  Зробити рішення дуже просто: подвійний дріт USB, коли з другого роз’єму береться додаткове харчування.
 2. Другий випадок вже стосується всіх типів носіїв. Коли після перевірки харчування проблем не виявилося, цілком ймовірно залипання магнітних головок. Часто такі проблеми виникають через несподіване відключення живлення, коли головки диска не встигають стати на своє місце. Інший випадок, коли по жорсткому диску доводиться легкий удар. Під час роботи головки майже «ковзають» по поверхні, а після удару – прилипання і неможливість дії.

У випадках, коли на диску «живе» дуже потрібна інформація, не потрібно робити із застосуванням сили або відкривати для зняття ефектів.
Не маючи спеціального обладнання і стерильною кімнати, дуже легко нанести пошкодження жорсткого диска.

 1. Даний випадок є найцікавішим в своєму роді і рідкісним одночасно. Такого ефекту можна домогтися в двох випадках: якщо сильно вдарити жорсткий диск; якщо упустити вінчестер з висоти більше 1 м. Відновити свої улюблені дані буде неймовірно складно і трудомістким.
  Ремонт буде нагадувати складну операцію – в стерильній кімнаті будуть робити пересадку магнітних пластин в аналогічний диск (в такому ж порядку). Якщо станеться невеликий зсув, то вся інформація буде недоступною.

Почути писк про допомогу жорсткого диска

«Жорсткий диск пищить, що бажати?». Насамперед – спокій. Зараз ми розповімо «про комп’ютери по-російськи».

Коли наш пристрій може робити дуже багато звуків, важливо знати який що означає. Давайте ж проаналізуємо основні типи симптомів, що вони за собою несуть і як допомогти в таких випадках:
1. Коли жорсткий диск розкрутився, пройшов перевірку ініціалізації, але коли відбувається робота з даними – можна почути легке поцоківаніе (іноді пищить).
Дефектом є биті сектора, що завдають нестабільну роботу і вкрай непридатну систему харчування.
Для вирішення слід перевірити блок живлення або підключити до іншого роз’єму.

 1. BIOS визначив жорсткий диск, але далі немає зрушень в плані роботи. Крім цього, ще можна почути звук тертя металу об інший метал.
  Дефект криється в частинках магнітних головок, які пошкоджені після падіння.

Рішення буде вельми логічне – зняти з роботи жорсткий диск, в стерильній кімнаті робити заміну магнітних головок.

 1. Коли включається жорсткий диск, можна почути дуже слабке гудіння. Однак, немає звуків обертання і так само супроводжується сильним нагріванням нижній частині диска.

Дефект криється в частковому залипання головок, а так само завмиранні моторчика.
Рішенням даної проблеми робити тільки при наявності обладнання для відновлення жорстких дисків.

 1. Дуже важкий випадок, коли відбувається писк, скрегіт, невдала спроба розкрутитися і значне нагрівання нижньої частини жорсткого диска. Дефектом є залипання магнітних головок або ж згоріла плата вінчестера.

Рішенням даної проблеми в домашніх умовах вкрай складно. Імовірність втрати даних дуже велика. Не слід робити домашньої «хірургії».
Марка жорсткого диска – допомога у вирішенні проблем

Сьогодні існує дуже багато різновидів жорстких дисків. Кожна компанія намагається внести свої фішки, однак на ділі вони мало що привносять в робочу діяльність. Розглянемо основні марки вінчестерів, що зустрічаються на ринку і звуки, які вони можу видавати.

Western Digital 

У більшості випадків, буває:
– відбувається кілька клацань, після цього повільне обертання – пошкоджені головки;
– є можливість почути розкручування, проте слід переривання і так в циклічному стані – залипання шпинделя;
– коли на диску є биті сектора, буде чутно дряпають звуки (пищить в деяких випадках). Спроба доступу до інформації є неможливою.

Samsung

– Пристрої марки Samsung можуть видавати клацання, надалі яких відбувається уповільнення обертання. Проблема криється в голівках

Toshiba

– Коли на жорсткому диску застряє шпиндель, можна почути звуки розкручування, але самого розгону немає;
– при включенні чутно клацання – магнітні головки пошкоджені.

Seagate

– Вінчестери даної марки можуть видавати до остраху «свердлять» і свердлять звуки. Це може бути викликано пошкодженням магнітних головок;
– коли жорсткий диск намагається набрати швидкість, але при цьому виходить легкий писк, це означає проблеми зі шпинделем.

висновок

Таким чином, нами було описано основні методи усунення звуків жорстких дисків. Варто зазначити, що описаний матеріал не є панацеєю, а лише допомагає встановити правильний діагноз для пошкодженого пристрою.
Для продовження життя Вашого жорсткого диска, слід робити догляд за його здоров’ям і усувати перегріви.

Ссылка на основную публикацию