Чому принтер не друкується і горить червона лампочка

Комп’ютер або ноутбук давно стали нашими незамінними помічниками в житті. За опитуваннями більше половини користувачів цієї техніки для зручності роботи придбали принтери. Найбільш поширені лазерні принтери, так як за своїми характеристиками навіть бюджетні моделі можуть задовольнити потреби не тільки для домашнього використання, але і невеликого офісу. Перевагою вибору саме лазерних принтерів є порівняно недорога вартість друку при швидкості роботи.

Блимає червона лампочка

Принтер, як і подібні складні електронні пристрої з механічними деталями може перейти в аварійний режим і перестати працювати. Зазвичай візуально зрозуміти це можна по загоряння або блимання червоного світлодіода на передній панелі принтера. Як зрозуміти, чому це сталося і чому принтер горить червоним і не друкує, розглянемо в цій статті.

Принтер Самсунг Не друкує і горить червоним

У принтерів компанії Самсунг може бути кілька основних причини, коли горить червона лампочка на принтері:

принтер Самсунг

  1. Найпоширеніша причина – застрягання паперу принтером. Це трапляється коли папір не підходить для друку, занадто тонка, наприклад, або спочатку була трохи пом’ята. Що робити? Потрібно, перш за все, відключити принтер від мережі живлення, відкрити передню кришку, акуратно витягнути картридж і візуально оглянути нутрощі на наявність обривків паперу. Видалити їх потрібно максимально акуратно, щоб не пошкодити тендітний механізм протягання паперу;
  2. Так само поява червоної лампочки на панелі може бути пов’язано з неправильно або не до кінця вставленим картриджем. Для усунення несправності відкрийте передню кришку, дістаньте картридж і очистіть пилососом місце його установки і контактні площадки. Можливо, контакти забилися залишками тонера, і принтер просто не може впізнати картридж;
  3. Якщо спочатку червона лампочка блимала, а потім загорілася постійно, це може означати те, що закінчується тонер. Компанія Самсунг захищає свої картриджі за допомогою спеціального чіпа, який здійснює підрахунок надрукованих сторінок. При досягненні певної кількості, яке визначається для кожної моделі індивідуально, чіп подає сигнал в плату управління принтером про необхідність заміни картриджа. При заправці тонером в спеціалізованому сервісному центрі фахівці відразу замінюють або прошивають чіп управління картриджа, а якщо заправка виконувалася своїми силами, то його необхідно придбати і замінити самостійно.

принтер Самсунг

Чи не друкує принтер і горить червона лампочка на Епсон

Проблеми, про які писалося вище аналогічно підходять і для принтерів даної компанії. Алгоритм пошуку несправностей приблизно такий же, давайте більш докладно про це:

  1. Застрягання паперу – в залежності від моделі принтера потрібно відкрити наявні кришки, витягнути картридж і оглянути. У разі виявлення обривків паперу або застряглого аркуша потрібно акуратно все видалити;
  2. Відсутність зв’язку з картриджем – вийняти картридж і прочистити контактні площадки, при тривалій експлуатації можливе утворення «корочок» тонера на них і сигнал від картриджа не проходить в схему принтера. Для усунення необхідно промити очищає рідиною або прочистити за допомогою пензликів і щіток. У разі утворення товстої «корочки» попередньо можна розмочити її, поклавши ватку, змочену очищає рідиною;
  3. Помилки підключення принтера до комп’ютера або ноутбука – потрібно перевірити підключення кабелю, перезавантажити принтер і спробувати надрукувати пробну сторінку друку. Можливо, буде потрібно перевстановлення драйверів даного пристрою.

Горить червона лампочка на струменевих пристроях

Хоч як би були поширені лазерні апарати, кількість струменевих принтерів з кольоровим друком залишається досить великим. Давайте розберемо типові помилки і проблеми з друком в них.

Epson

Перш за все, хочеться дати пораду тим, хто виконує печатка не регулярно, а досить рідко, один-два рази на місяць. Сучасні струменеві принтери, особливо це стосується пристроїв, обладнаних системою СНПЧ (система безперервної подачі чорнила) цього не люблять. За такий тривалий час чорнило в трубках можуть підсохнути і в них утворюються згустки.

Прокачати подібне пристрою не під силу, через що може статися пошкодження друкуючої головки. Рекомендуємо для усунення таких проблем друкувати хоча б раз на тиждень одну – дві сторінки текстової інформації або невеликих фото.

Перед процесом експлуатації так само необхідно провести чистку друкованих дюз і виконати заміну чорнила в трубочках. Це все робиться за допомогою програмних інструментів, які поставляються виробником. Операції допомагають оживити навіть сильно засохлі головки і повернути принтер до життя.

принтер Epson

Якщо дії були виконані, принтер захоплює папір і не виходить в режим готовності, про який свідчить зелений індикатор, то спробуйте виконати наступні дії:

  1. Необхідно перевірити, чи закрита передня кришка, можливо, вона нещільно прилягає до кінцевого вимикача і система вважає, що вона несправна;
  2. Візуально оглянути на наявність шматків паперу, вирівняти папір у вхідному лотку. При виявленні обривків або зам’ятих листків акуратно видалити їх;
  3. Якщо червона лампа черзі блимає із зеленою, то принтер намагається виконати процес ініціалізації і необхідно трохи почекати, або може бути відправлено на друк занадто велике за обсягом завдання, яке викликало збій роботи принтера. В цьому випадку потрібно очистити чергу друку та перезавантажити прилад, а завдання на друк відправляти не всі відразу, а по кілька аркушів.

У разі якщо виконання всіх дій не допомогло вирішити проблему з аварійним режимом роботи, потрібно звернутися за допомогою до спеціалізованого сервісного центру. Грамотні майстри допоможуть швидко вирішити вашу проблему і повернути такий корисний побутовий прилад до повноцінного життя.

Ссылка на основную публикацию