Чому принтер друкує жовтим замість червоного: Canon і Epson

Багато сучасні принтери виконують кольоровий друк. При досить обмеженій кількості картриджів пристрої здатні відтворити фотографії з дуже високою роздільною здатністю. Однак в деяких випадках друк ускладнюється, наприклад, коли принтер друкує жовтим кольором замість червоного сірого або навіть чорного.

Про що піде мова:

особливості відтворення кольору

На ділі знімок в фотоаппаратуре, фотографія на комп’ютері і на роздруківці виглядають майже завжди по-різному, причому спостерігається ця різниця при використанні апаратів від будь-якого виробника – Canon, Epson, HP. Пов’язано це зовсім не з якістю друкованого пристрою, з різними принципами відтворення кольору.

Жовті смуги

На комп’ютері кольору формуються за рахунок адитивного змішування монохромні кольорів, тобто, при своєрідному складанні відтінків. На папері фарби віднімаються. Фарбувальні склади в пристрої непрозорі. На папір вони накладаються, а не змішуються попередньо.

Якби довелося напилити на поверхню спочатку, наприклад, червоний, а потім зелений, то замість очікуваного жовтого з’явиться брудно-сірий. Тому в друкованих апаратах використовуються двокомпонентні фарби – синьо-зелена, наприклад, червоно-зелена.

Двокомпонентні чорнило для принтера

Щоб максимально наблизити роздруківку до вихідного фотозображення, потрібно одночасне виконання 3 умов:

  • відкалібрована кольору на моніторі;
  • рідні тонери в друкарській машині;
  • налаштований колірний профіль принтера.

При цьому передбачається повна справність апаратів Canon, Epson, HP. В іншому випадку виникають найрізноманітніші казуси: пристрій замість червоного друкує жовтим, частина спектра пропадає зовсім і так далі.

механічна помилка

Чому пристрій починає друкувати жовтим і не друкує зеленим або синім, може пояснюватися самим простою справою: червоне чорнило закінчилися і пристрій використовує самі, з його точки зору, близькі або ті, що ще є.

Очищення картриджа HP

В такому елементарному випадку необхідно перевірити ресурс чорнила. Якщо з ними все в порядку, рекомендується вставити заздалегідь проворенний, діючий наповнений жовтий картридж і друкувати текст або знімок. Таким чином, простіше визначити, чому відбувається підміна: через несправність картриджа або машини.

засмічення

У найпростішому принтері Canon для друку використовується чорний і кольоровий картридж так званий триколор. Він забезпечує подачу як чистих відтінків – червоний, синій, так і змішаних – помаранчевий, зелений. Останні виходять при змішуванні чорнила.

Картридж в принтері

Чому ж часом пристрій друкує тільки жовтим замість зеленого або червоного? Проблема може бути в засміченні картриджа. При цьому, наприклад, жовте чорнило виходять вільно, а висновок всіх інших утруднений. На фото – картридж принтера Epson.

Щоб позбутися від неполадки, досить промити або прочистити картриджі. Використовується для цього спеціальна очисна рідина. Якщо чорнило проходять через друкування головку вільно, то потрібно перевірити також помпу і оглянути електронну частину головки.

Якщо є можливість, «підозрілу» головку краще зняти і перевірити на іншому принтері. Якщо тут фотографія це спрацює, справа не в картриджі.

Друкуюча головка картриджа

дозвіл сопел

Чому принтер Canon друкує жовтим кольором пояснюється ще і руйнуванням самого картриджа. Найчастіше жертвою механічних пошкоджень стають сопла. При цьому апарат або зовсім не друкує, або видає чорнило у вигляді тонких переривчастих ліній.

принтер Canon

Якщо це так, слід розібрати картридж і оглянути сопла за допомогою лупи. Механічні пошкодження легко виявити. На жаль, в цьому випадку деталь потрібно повністю замінити.

Ссылка на основную публикацию