Чому принтер друкує на підлогу листа і як виправити

Поломка принтера – це завжди неприємно, тому що пристрій більше не друкує документи коректно. Але не поспішайте відразу ж нести свою техніку в сервісний центр. Чому? Якщо принтер Канон 2420 друкує на підлогу листа, то іноді цю проблему можна вирішити без втручання фахівця. Існує кілька поширених причин такої несправності, які ми і розберемо.

Друк на підлогу листа

Про що піде мова:

Картридж: стан і кількість чорнило

Картридж – це елемент принтера, який першим повинен бути протестований на предмет поломки. Адже часто причиною некоректної друку (смужками або на підлогу листа) є рівень чорнила, який прагне до нуля.

Для того, щоб перевірити рівень залишилася фарби, варто скористатися відповідною функцією в самому принтері або комп’ютері. Однак варто пам’ятати, що ця функція не завжди коректно відображає реальну кількість фарби в бункері картриджа. Що робити в такому випадку? Про всяк випадок варто витягти його з принтера і обережно струснути, після чого повернути на місце і перевірити рівень фарби ще раз. Після того, як ви виконали дану маніпуляцію 2-3 рази – вирахувати середню кількість з отриманих цифр. Це і буде справжня кількість фарби. Чим менше її в картриджі, тим більша ймовірність, що це і є причина поломки.

стан чорнила

У разі, якщо кількість чорнила майже на нулі – просто заправте картридж самостійно або вдамося до послуг співробітників сервісного центру. На жаль, в даній ситуації це єдиний варіант рішення.

Також можливі ситуації, коли картридж повністю заповнений фарбою, по при цьому принтер Canon зупиняється і друкує тільки підлогу листа. У цьому випадку причиною може стати неправильна заправка або неякісний витратний матеріал, тобто фарба. В цьому випадку необхідно прочистити картридж і заправити його знову, можливо, вдаючись до допомоги більш кваліфікованого фахівця.

Заправка картриджа

Картридж: неправильне положення

Однією з можливих причин несправності картриджа є ситуація, абсолютно незалежна від кількості фарби. Чому принтер друкує на підлогу листа? Можливо, він неправильно встановлений. В такому випадку відкрийте принтер і уважно огляньте позицію встановленого картриджа. Якщо ви помітили хоча б невеликий перекіс на одну зі сторін – витягніть картридж і виправте його положення на повністю рівне.

Важливо! Зверніть увагу, що після установки отвір на бічній кришці має абсолютно збігатися з отвором, розташованим біля фотоциліндра.

Правильне положення картриджів

лінійка сканера

Що робити, якщо документ надходить на принтер ні з комп’ютера / ноутбука, а безпосередньо зі сканера? Варто звернути увагу на його стан, а конкретно – на нормальний стан його лінійки.

Що робити в цій ситуації?

  1. Роздрукуйте документ.
  2. Якщо принтер друкує підлогу листа і зупиняється, а далі він або повністю білий, або повністю чорний – відзначте кордон переходу.
  3. Відкрийте кришку сканера і запустіть процес сканування, не використовуючи ніяк документів.
  4. Зверніть увагу, де зупиняється зчитує лінійка.

сканування

Якщо принтер друкує не нормально, а тільки до кордону, де зупинилася лінійка сканера – несправність саме в ній. Щоб виправити подібну поломку, навичок рядового користувача по поводженню з принтером буде недостатньо. В даному випадку краще звернутися за допомогою в сервісний центр. Чому? Спробами самостійно полагодити хід лінійки ви можете створити додаткові несправності, виправити які буде коштувати ще дорожче.

стабільність підключення

Якщо ви стовідсотково впевнені в тому, що проблема полягає не в картриджі, то зверніть увагу на нормальне підключення комп’ютера / ноутбука до друкованого пристрою, коли він друкує документ тільки на підлогу листа. Не варто знімати з рахунків таку проблему, як несправність USB-порту, через який і відбувається підключення між девайсом і ПК. Для виправлення цієї неполадки витягніть USB-шнур і спробуйте підключити його до іншого порту на блоці комп’ютера або ноутбуці. Виберіть перевірений і стійкий порт, в працездатності якого ви впевнені.

Не забудьте оглянути шнур, так як навіть невелике ушкодження може стати причиною некоректної передачі інформації з комп’ютера на друковане пристрій. Якщо ви знайшли на USB-шнурі пошкодження, то замініть його на новий шнур. Подібні комплектуючі можна придбати в будь-якому спеціалізованому магазині.

Якщо після всіх проведених маніпуляцій принтер Canon все ще зупиняється і друкує на підлогу листа, залишаючи другу половину чорної або білої – зверніться в сервісний центр. Можливо, проблема більш важка для діагностики і виявити її зможе тільки кваліфікований фахівець.

Ссылка на основную публикацию