Чому пропала мовна панель в Windows 10 і як її повернути

Причин через які втрачається мовна панель може бути багато. Як правило це, що виникають після різного збою, невдале оновлення операційної системи, необережні дії користувача і віруси.

Відновити її не складе ніяких труднощів – для цього передбачений ряд дієвих методів, відомих ще з часів Windows XP. Про них мова і піде нижче, я дам вам конкретну інструкцію, що робити в такому випадку, але перш я пропоную ознайомитися з загальним описом проблеми.

Загальна інформація

За правильну роботу мовної панелі в Windows 10 відповідає процес під назвою «ctfmon.exe». Він завантажується при запуску системи.

Через помилки в його роботі, а то й гірше – вірусів, порушується його коректна робота, в слідстві чого панель зникає.

Для того, щоб повернути значки мови назад, скористайтеся одним з розібраних нижче способів.

Виставляємо правильні настройки

Даний спосіб може похвалитися надзвичайної ефективністю, оскільки основна причина зникнення – неправильно виставлені настройки. В першу чергу необхідно переконатися, що мовна панель не відключена в налаштуваннях системи.

Чи не вдалося усунути проблему? Зверніться по допомогу до фахівця!

Порядок дій наступний:

 1. Відкриваємо стару ПУ. Натиснувши на «Пуск» – «Службові Windows» – «Панель управління».
 2. Переміщаємося в розділ «Годинник, мова».
 3. Далі в розділі «Мова» клацаємо за пунктом «Зміна способу введення».
 4. Відкриваємо додаткові параметри і клацаємо «Змінити поєднання клавіш».
 5. У вікні відзначте пункт «Закріплена на панелі завдань» і клацніть «ОК».
 6. Для того, щоб безпосередньо включити мовну панель, не виходячи з вікна додаткових параметрів, відзначте функцію «Використовувати мовну панель», після чого збережіть налаштування.

Це, мабуть, найлегший спосіб відновлення значків. Однак, якщо він вам не допоміг, рухаємося далі.

перевстановлення мови

Якщо панель зі значками постійно пропадає, наприклад, через певний час після завантаження комп’ютера і доводиться її кожен раз повертати на місце, шляхом зміни налаштувань. То швидше за все, проблема в некоректно встановлених мовами.

На щастя, в Windows 10 передбачений спосіб перевстановлення конкретного мови. Їм ми і скористаємося:

 1. Відкриваємо розділ «Мова». Для цього виконайте пункти 1-3 з попереднього способу.
 2. По черзі видаляємо кожен з мов, можна почати з англійської. Виділяємо його і тиснемо «Видалити».
 3. Потім клацаємо «Додати» і вибираємо «English».

Тобто, грубо кажучи, необхідно спочатку видалити, а потім знову додати в мовну консоль черзі кожен з мов.

Може знадобиться перезавантаження системи, після чого табличка з доступними мовами повернеться назад на своє місце в нижню панель.

Чи не вдалося усунути проблему? Зверніться по допомогу до фахівця!

У разі, якщо навіть цей спосіб не приніс результату, необхідно перейти до редагування і настроювати програму ctfmon.exe. Цей спосіб відновлення функції досить трудомісткий, але, разом з тим, вкрай ефективний.

Додаємо в автозавантаження

Якщо мовна панель не відображається відразу ж після того, як операційна система завантажилася, то швидше за все процес ctfmon.exe просто вилетів зі списку автозавантаження.

Варіантів вирішення проблеми два:

 1. Кожен раз заходити в «Служби» і запускати процес вручну.
 2. Додати процес exe в автозавантаження. Робиться це двома способами, за допомогою папки «Автозавантаження» і за допомогою реєстру. Ми розберемо обидва.

Отже, про все по порядку.

звичайний спосіб

Що потрібно зробити, для того, щоб повернути його в автозавантаження звичайним способом:

 1. Відкриваємо «Комп’ютер» і рухаємось в розділ з встановленою Windows 10. Зазвичай це диск «C».
 2. Заходимо в папку «Windows», потім в «System32».
 3. Шукаємо файл ctfmon і копіюємо його.
 4. Переміщаємося по шляху «З: / Users / Ваше_імя_пользователя / AppDate / Roaming / Microsoft / Windows / Головне меню / Програми / Автозавантаження». Для того щоб папка «AppDate» і всі вкладені в неї папки були видні, попередньо потрібно включити відображення прихованих папок. Або ж ви можете вставити цей шлях в рядок поточного місцезнаходження, змінивши лише ім’я користувача на те, що зазначене у вас і натиснути «Enter». Тоді ви перейдете відразу в потрібну папку.
 5. Натискаємо правою кнопкою по порожньому простору і вибираємо «Вставити».

Хочу звернути увагу на те, що вставляти сюди потрібно не ярлик, а сам додаток, яке ми спеціально скопіювали з папки «System32», інакше може нічого не вийти.

По закінченню процедури слід перезавантажити систему.

Чи не вдалося усунути проблему? Зверніться по допомогу до фахівця!

використовуємо реєстр

Звичайно рідко, але все ж бувають випадки, коли повернути зниклу зі списку службу ctfmon.exe в автозавантаження звичайним спосіб не виходить, і тут на допомогу приходить реєстр.

 1. Натискаємо, вводимо команду «regedit» і тиснемо «ОК».
 2. Відкрийте папку Run (для цього необхідно в строгій послідовності відкрити папки HKEY_LOCAL_MACHINE / Software / Microsoft / Windows / CurrentVersion). Клацаємо правою кнопкою по порожньому простору і вибираємо «Створити» і створюємо «Строковий параметр».
 3. Дати обраним параметром будь-яке ім’я англійською мовою. Натисніть по ньому 2 рази, щоб зайти в налаштування. У рядку «Значення» пропишіть наступне: «ctfmon» = »CTFMON.EXE” (не пропустіть лапки).
 4. Зберігаємо налаштування, натиснувши «ОК».

Для застосування змін залишилося лише перезавантажити комп’ютер.

Для тих, кому лінь все це робити, я створив спеціальний .reg файл. Працює він як на Windows 10, так і на більш старих версіях. Завантажити його ви можете тут. Його завдання внести в автоматичному режимі потрібні зміни до реєстру. Все що від вас буде потрібно, це запустити його і після внесення змін перезавантажити комп’ютер.

параметри персоналізації

Мовна панель може пропасти після використання різних сторонніх програм «оптимізаторів». Пропонують відключити ті чи інші, здавалося б, непотрібні функції, для прискорення роботи Windows 10.

Часто наслідки таких оптимізаторів усуваються за допомогою відкату системи. Але цей спосіб не самий простий і швидкий, тому я пропоную спробувати для початку пару інших варіантів і якщо вони не принесуть належного результату, то потрібно виконувати відкат.

Однак ви можете спробувати ще зробити наступне:

 1. Необхідно відкрити розділ «Включення і виключення значків». Знайти його можна в розділі «Параметри» – «Персоналізація» – «Панель завдань».
 2. У списку знайти пункт «Індикатор введення» і включити його, перетягнувши повзунок вправо.

Якщо ви його включили, але нічого не змінилося, тоді слід:

 1. Заходимо до реєстру. Як це зробити, читайте в попередньому розділі.
 2. Переміщаємося в HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Classes \ Local Settings \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ TrayNotify
 3. Знайдіть параметр «IconStreams» і видаліть його.

Чи залишилося перезавантажити ПК, після чого мовна панель повинна відобразитися на нижній панелі завдань.

Однак, у вас може і зовсім не бути параметра «IconStreams», в такому випадку ніяких дій виконувати не потрібно. Переходьте до наступного пункту.

видалення вірусів

Буває так, що віруси підміняють оригінальний файл ctfmon.exe на шкідливий. Зазвичай в такому випадку, комп’ютер починає гальмувати, оскільки створюється високе навантаження на процесор (до 100%). І для того, щоб відновити мовну панель, необхідно позбутися від вірусів.

Як перевірити, чи справа в цьому винен вірус:

 1. Натискаємо, вводимо taskmgr і клацаємо «ОК».
 2. Відкриваємо вкладку «Продуктивність» і дивимося на показник «ЦП», він не повинен бути більше 10-15%. З умовою, що у вас не запущені будь-які програми або гри.
 3. Якщо показник високий, перейдіть в розділ «Процеси» і подивіться, який процес найбільше вантажить систему. Якщо це ctfmon.exe, виконайте перевірку на віруси і видаліть їх. Навіть якщо це не він, в будь-якому випадку рекомендуємо це зробити. Віруси поки нічого хорошого звичайним користувачам не приносили.

Після того як ви видалите знайдені віруси, слід запустити перевірку файлів в Windows 10. Відкрийте командний рядок, введіть sfc / scannow і натисніть «Enter».

Ця функція в автоматичному порядку перевірить цілісність кожного файлу і при необхідності замінить його на робочий варіант.

Після закінчення перевірки зниклий значок перемикання мови на панелі завдань повинен повернутися.

Що ще можна зробити

Якщо жоден з наведених вище способів вам не допоміг, то слід спробувати відкотити систему, до того моменту, коли все перебувало на своїх місцях. Але для цього повинні існувати точки відновлення, якщо їх немає, то нічого не вийде. Це тема вже окремої статті.

Також можна перевстановити Віндовс, звичайно, це більш радикальний спосіб, але все ж.

Докладний відео урок

Ссылка на основную публикацию