Чому поганий інтернет на айФоні: мобільний або wi-fi

Нестабільна мережу заважає нормально користуватися інтернетом. Спробуємо розібратися, чому поганий інтернет на айФоні і як можна виправити виникаючі проблеми, щоб з доступом до сайтів і серверів додатків не було ніяких складнощів.

Мобільний інтернет

Спочатку розберемося, чому на айФоні погано працює мобільний інтернет. Якщо ви його правильно налаштували, то ніяких проблем виникати не повинно. Однак іноді швидкість знижується до рівня, при якому в браузері постійно з’являються повідомлення про помилки, пов’язаних з неможливістю отримати доступ до сайтів.

У випадку з мобільним інтернетом винуватцем можуть бути неполадки на стороні оператора зв’язку. Тому перш ніж робити які-небудь дії, переконайтеся, що проблема виникла тільки у вас.

Якщо інші абоненти стільникового оператора теж скаржаться на якість з’єднання, то можна трохи почекати: можливо, скоро провайдер усуне збій або хоча б пояснить причини його появи.

На потужність мобільного сигналу можуть впливати різні чинники: від відстані до найближчої вишки до погодних умов. Якщо ви використовуєте є 4G, то будьте готові до того, що не скрізь є покриття відповідної мережі. У великому місті інтернет працює нормально, а за його межами може виникнути необхідність повернутися на 3G через слабкість сигналу 4G. Щоб змінити тип мережі:

  1. Відкрийте в настройках розділ «Стільникові дані».
  2. Виберіть «Параметри даних».
  3. Перейдіть в «Голос і дані».
  4. Перейдіть на 3G.

Обов’язково спробуйте поміняти мережу, якщо намагаєтеся зрозуміти, чому так погано ловить інтернет на айФоні. Особливо це актуально для поїздок за місто, де може не бути покриття 4G.

Wi-Fi

Тепер подивимося, чому поганий інтернет з’являється на айФоні при підключенні до точки Wi-Fi. Можна виділити кілька причин:

  • Неправильна організація домашньої бездротової мережі.
  • Перезавантаження каналу і перешкоди сигналу.
  • Підключення до повільної громадської мережі.

Відповідаючи на питання, чому погано працює інтернет на айФоні 5S або іншої моделі, насамперед необхідно зрозуміти, до якої мережі ви підключені: домашньої або громадської. З проблемами в роботі домашньої точки ви впораєтеся самостійно, а ось з низькою швидкістю громадської мережі, швидше за все, доведеться змиритися.

Налаштування домашньої мережі

Одна з найбільш поширених причин поганого сигналу і низькій швидкості інтернету – неправильне розташування маршрутизатора. Без перешкод радіус дії роутера становить приблизно 150 м. В приміщенні відстань знижується до 50 м. Великі фізичні об’єкти можуть блокувати сигнал, тому в далеких кімнатах або на іншому поверсі швидкість інтернету буде помітно нижче.

Приблизно зрозуміти силу сигналу можна по значку підключення в рядку стану. Якщо він заповнений повністю, значить, телефон отримує потужний сигнал. Якщо закриті не всі ділення, слід подумати про зміну місця розташування роутера.

Навіть якщо маршрутизатор варто в ідеальному місці, силу сигналу може зменшувати навантаження каналу і перешкоди, які створюють побутові прилади.

Спочатку розберіться з можливим перевантаженням, яка часто виникає в багатоквартирних будинках, де сусіди можуть використовувати, самі того не знаючи, один канал для передачі сигналу. Щоб перевірити, в якому стані знаходяться канали, встановіть на смартфон спеціальний додаток – наприклад, WiFi Analyzer. Після його запуску ви побачите список бездротових точок, які знаходяться поруч. Подивіться, який канал переважно займають, і виберіть в налаштуваннях роутера інше значення. Канали накладаються один на одного, тому краще вибирати значення якнайдалі від перевантаженого.

Ще однією причиною низької швидкості можуть стати перешкоди від побутових приладів, які працюють на тій же частоті, що і роутер. Вони не роздають Wi-Fi, але перебивають сигнал від маршрутизатора. Щоб уникнути цього, переведіть роутер на частоту 5 ГГц. Це, до речі, допоможе вирішити і проблему з перевантаженим каналом – на частоті 5 ГГц поки працює мало маршрутизаторів, навіть якщо в них передбачена така можливість.

універсальні причини

Ми розділили причини, чому на айФоні погано вантажить інтернет, в залежності від джерела трафіку, але є й універсальні чинники, які можуть впливати на якість з’єднання.

  • Використання VPN або проксі з невисокою швидкістю.
  • Недостатня продуктивність смартфона.

Обидва варіанти можливі при використанні мобільного трафіку і Wi-Fi. У першому випадку є два шляхи вирішення: відмовитися від VPN / проксі або вибрати інші сервери. Якщо ви вважаєте, що смартфону не вистачає продуктивності, через що браузер не функціонує належним чином і не завантажує сайти, спробуйте почистити пам’ять і виконати інші дії по оптимізації системи.

Ссылка на основную публикацию