Чому планшет не бачить сім карту: дізнайся всі популярні причини

На певному етапі розвитку планшетів, багато виробників почали вбудовувати в пристрої 3G-модулі для забезпечення доступу до інтернету через мережі мобільних операторів. Але, як завжди, в разі ускладнення функціональності пристроїв і появи додаткових вбудованих модулів, крім отриманих переваг, з’явилася можливість виходу 3G-модема або ймовірність відсутності зв’язку при встановленій сім-карті з різних причин. Що ж робити, і чому планшет не бачить сім карту? Про це ми і поговоримо в сьогоднішній статті.

Наслідки стандартизації типорозмірів сім-карт

Це здасться дивним, але найбільш частою причиною, по якій планшет не бачить сім-карту, є невідповідний розмір сім-карти для пристрою або неправильне розміщення її в планшеті. Перед установкою, і бажано перед придбанням сім-картки будь-якого мобільного оператора, вивчіть інструкцію до пристрою і огляньте роз’єми. Якщо сім-карта занадто мала і провалюється в роз’єм або, навпаки, занадто велика – планшет не зможе її визначити.

Найперші сім-карти були стандартного розміру (Mini Sim). Згодом розмір був зменшений і з’явилися сім-карти з назва Micro Sim. На останньому етапі оператори мобільного зв’язку ввели в користування 3-ий стандартний розмір, який отримав назву Nano Sim.

Тому зіткнувшись із ситуацією, коли сім-карта не визначається, в першу чергу варто перевірити відповідність розміру наявної сім-карти типорозміру і виду, що використовується в пристрої. Вийти з ситуації дозволить придбання спеціального адаптера або зменшення розмірів на декілька міліметрів пластика, на якому надрукована GSM-карта, шляхом простого, але акуратного відрізання.

Чому планшет не бачить сім карту: іноді не варто поспішати

Друга популярна причина полягає в частій зайвого поспіху або неуважності власника: хтось намагається вставити сім-карту в роз’єм, призначений для установки GSM-карти меншого роз’єму. Хтось умудряється помістити її в роз’єм для використання флеш-карти. Подібні маніпуляції в 100% випадків призводять до ситуації, коли GSM-карта не визначається і можлива поломка контактів роз’єму. Якщо трапилося подібне – можна сміливо готуватися до додаткових витрат на ремонт планшета. Переконати сервісний центр у виникненні гарантійного випадку і необхідності проведення безкоштовного ремонту, природно, не вдасться.

Принади китайського виробництва

Наступна причина може полягати в тому, що користувач став щасливим володарем китайської підробки. В даний час багато покупців свідомо вибирають всілякі «репліки» відомих брендів і дивуються появі проблем або низької якості. На захист китайського виробника слід сказати: за кілька років дуже багато виробників змінили політику компанії і налаштували своє виробництво для виготовлення якісної техніки з метою створення конкуренції відомим брендам і отримання постійних покупців. Але велика кількість техніки, вартість якої істотно нижче можливої ​​ринкової ціни, має шанс на наявність як технічних, так і програмних недоробок. Погодьтеся, ніхто не буде продавати пристрій з характеристиками, які мають девайси певного цінового сегмента, за цінами в 2-3 рази нижче.

У разі, коли після установки сім-карти планшет не підключився до мережі мобільного оператора, спробуйте знайти доступну GSM-мереж в настройках планшета і якщо проблема усунеться – вас сміливо можна назвати щасливчиком, питання про причини можливого відсутності з’єднання або недоступності сім-карти зважився швидко.

програмні неполадки

З подібною проблемою стикалися багато власників планшетів Lenovo протягом певного часу. Якщо ви входите в число власників пристроїв цього виробника і зіткнулися з подібною проблемою, можемо дати наступні рекомендації:

  1. Виконайте перевірку сумісності встановленої прошивки з вашим пристроєм.
  2. Перевірте наявність оновлень для прошивки і спробуйте встановити їх.
  3. Видаліть з планшета програми сторонніх розробників.
  4. Збережіть свої дані на флеш-карту, встановлену в планшет, відповідно до процедури скидання до заводських налаштувань вашого пристрою.
  5. Якщо попередні пункти не принесли позитивного результату, зверніться в сервісний центр або магазин з претензією про несправності. Буде виконаний ремонт, проведена заміна пристрою або вам повернуть гроші.

Також ви можете звернутися в сервісний центр з проханням виконати перепрошивання на планшеті. На щастя, подібна маніпуляція вимагає дуже невеликі часові та фінансові витрати.

Ми розглянули основні причини, чому сім-карта може не визначатися в планшеті. Не проявляйте квапливість в зверненні до фахівців і використовуйте метод виключення: перевірте, що на пристрої відключений авіарежім або пріоритетне використання Wi-Fi мереж. Спробуйте перевірити роботу сім-карти на іншому планшеті або смартфоні. Якщо і на іншому пристрої сімка не підключений – проблема полягає в ній. Використовуйте іншу сім-карту.

При збереженні проблеми переконайтеся, що вона має необхідний типорозмір, і роз’єм на планшеті не призначений для установки флеш-карти. Ну і, звичайно, звертайте увагу, в якому саме положенні ви вставляєте її. Часто допомагає перезавантаження девайса, намагайтеся її виконувати після кожного тесту.

При негативних результатах також варто згадати про контактах пристрою з водою, падав він, як часто розмовляли по влаштуванню під час дощу, або, можливо, планшет перебував у вологому рюкзаку. Як і будь-який технічно складний пристрій, контакт з водою може бути згубним і вивести з ладу таблетки-пристрій.

Як бачите, дуже часто питання «чому планшет не бачить сім карту» відпадає після прояву деякої уважності до своїх дій. Сподіваємося, сьогоднішня стаття допомогла вам виявити і усунути причину. Розкажіть в коментарях, що виявилося ефективним у вашому випадку.

Ссылка на основную публикацию