Чому ноутбук вимикається під час гри

Ноутбук прекрасно себе зарекомендував як альтернатива стаціонарного ПК. Робота з документами, інтернет-серфінг, і, звичайно ж, комп’ютерні ігри – все це нам доступно, якщо під рукою є мобільний ПК. Хоча у випадку з іграми не завжди все гладко, адже бувають випадки, що під час ігрового процесу ноутбук вимикається. Про причини такої проблеми і про можливості її запобігання читайте в цій статті.

Перегрів і що до нього призводить

У переважній більшості випадків ноутбук відключається через перегрів. Коли запущена «важка» гра, то процесор і інші внутрішні компоненти виділяють багато тепла. Вентилятор крутиться і частково вирішує цю проблему, але не завжди ефективно в силу тих чи інших причин, через що і перегрівається ноутбук з подальшим відключенням. Таке явище потрібно сприймати як захисну функцію, адже без цього «нутрощі» комп’ютера просто б розплавилися і остаточно вийшли з ладу.

Які передумови перегріву?

Відключення ноутбука під час гри може бути не таким вже й несподіваним, адже існують кілька ознак, які свідчать про перегрів. Серед них виділяють:

  • посилений шум вентилятора;
  • подвисания гри;
  • сильне нагрівання корпусу.

Ви напевно помічали, що при запуску гри вентилятор ноутбука починає працювати старанніше. Якщо ви чуєте, що він почав видавати неприродно сильний шум, то в купе з гарячим корпусом і зависло грою ймовірність відключення близька до 100%.

Не знаєте, як правильно підібрати хороший ноутбук? Наша стаття допоможе вам – 

Якщо ви ще не розрізняєте ноутбуки і нетбуки, то ми розповімо вам, в чому головні відмінності цих пристроїв, читайте далі.

Чому система охолодження не справляється?

Нерідко причина криється в нагромадженні пилу всередині корпусу комп’ютера і на отворах для вентиляції. Пил і більший сміття зменшують необхідний для охолодження повітрообмін. До того ж шар пилу може виступати в якості своєрідного «ковдри» на деталях ноутбука, що теж ускладнює ситуацію.

На контактну поверхню, де система охолодження стикається з процесором і відеокартою, нанесена спеціальна термопаста, яка з часом може висохнути. Це також погіршує теплообмін.

Ймовірність виходу з ладу вентилятора теж не варто виключати. Якщо ви помітили його раптову зупинку, особливо під час гри, то краще негайно відключити свій апарат.

Windows 7, Windows 8, Windows 10 – неважливо, яка ОС використовується у вас на ноутбуці. Це не впливає на роботу системи охолодження. Звертати увагу слід зовсім на інші речі.

Як виправити проблему з перегрівом?

  1. Зверніть увагу на зовнішні умови експлуатації ноутбука. Виробники завжди говорять, що все вентиляційні отвори, включаючи ті, що на нижній кришці, завжди повинні бути відкриті. В ідеалі ноут потрібно ставити на тверду рівну поверхню.
  2. Переконайтеся, що пристрій не перебувати поблизу систем опалення.
  3. Очистіть комп’ютер від пилу і замініть термопасту. Така процедура після закінчення декількох років роботи рекомендується для кожного подібного пристрою. В Інтернеті нескладно знайти відео про те, як провести очищення та заміну пасти на вашій моделі ноутбука. Якщо ж ви не впевнені в своїх силах, то краще довірити це фахівцеві сервісного центру.
  4. За екстрене вимикання ноутбука відповідає Биос. Можливо, ви недавно міняли прошивку, і вона працює нестабільно. Іноді в Біос досить змінити налаштування на оптимальні.
  5. Перед запуском гри відключайте непотрібні на даний момент програми. Так ви зменшите навантаження на процесор. До того ж варто задуматися про зміну графічних налаштувань гри, через яку були відключення, на мінімальні.
  6. Придбайте спеціальну підставку під ноутбук, яка має вбудовані вентилятори.

Які ще можуть бути причини вимкнення?

Віруси цілком можуть і створювати зайве навантаження на систему, і самі по собі викликати відключення комп’ютера. Рішення: перевірте пристрій за допомогою антивірусної програми.

Заводський брак зустрічається хоч і не так часто в сучасних ноутбуках, але теж може бути причиною спонтанних збоїв і виключень. Зазвичай шлюб виявляється в перші кілька місяців використання апарату, і ви цілком можете звернутися в магазин по гарантії.

Причиною спонтанних відключень може бути і сама гра. Вона може просто неправильно встановлена ​​і вступати в конфлікт з іншими програмами.

На вашому ноут перестала працювати камера в Skype? Вивчіть наші поради – 

Дефрагментація це важлива процедура, яку потрібно періодично робити, як правильно її проводити, читайте в нашій статті.

Що робити, якщо ноутбук не включається взагалі?

Після спонтанного відключення ноутбук зазвичай відразу можна включати, у випадку з перегрівом, можливо, доведеться почекати кілька хвилин, поки він не охолоне. Якщо включити комп’ютер не виходить, то цілком ймовірно, що внаслідок перегріву були пошкоджені внутрішні частини пристрою. Кращим варіантом буде звернення до фахівців.

Зверніть увагу на те, що причиною виключення ноутбука може бути просто розряджений акумулятор.

висновок

Коли вам відомі ймовірні причини того, чому ноутбук вимикається під час гри, необхідно обов’язково займатися вирішенням проблеми. Систематичні відключення апарату говорять про те, що з ним явно не все в порядку. На самоплив це пускати ні в якому разі не можна, особливо якщо відключення відбуваються не тільки під час гри. Часті перегріви можуть привести до пошкодження деталей ноутбука, через що він може вже не включитися. І пам’ятайте, якщо ви не впевнені, що впораєтеся самі в рішенні проблеми, то краще звернутися в сервісний центр.

Ссылка на основную публикацию