Чому ноутбук або комп’ютер не бачить зовнішній жорсткий (USB) диск на ОС Windows 7, 8, 10 – Причини і вирішення проблеми

Ще один варіант, чому ноутбук не розпізнає новий вінчестер – він не відформатований

В такому випадку вам навіть не вдасться змінити назву на будь-яке інше. Необхідно знову клацнути по диску правою клавішею миші, відобразиться меню, після чого натискаємо «Створити те». Однак будьте уважні! При цьому з HDD віддалиться вся інформація.

Не так часто зустрічається, – на материнській платі вийшов з ладу чіп, який відповідає за працездатність usb портів. У 99% випадків рішення проблеми – ремонт плати.

Відсутність драйверів – ще одна найпоширеніша причина

Якщо вінчестер не видний ні в «Управлінні дисками», ні в «Мій комп’ютер», але при цьому повноцінно функціонує на іншій техніці – проблема саме в цьому. Звичайно, сучасні windows 7, 8, 10 – це розумні операційні системи, які самі шукають і встановлюють драйвера в повністю автоматичному режимі. Однак іноді і вони роблять помилки.

Чи не вдалося усунути проблему? Зверніться по допомогу до фахівця!

У даній ситуації необхідно:

1. Перевірити роботу USB портів (2.0 / 3.0). Якщо інші пристрої будуть працювати через них, значить, справа зовсім не в них.

2. Якщо з USB портами все в порядку, але хард так і не працює:

Заходимо в Панель управління / Переконуємося, що в меню «Перегляд» обраний пункт «Дрібні значки» / Диспетчер пристроїв і виберіть розділи «Інші пристрої» і «Дискові пристрої”.

Там ви зможете дізнатися, чи встановлені драйвери для підключається носія.

Якщо поруч з назвою пристрою, що підключається є червоні або жовті розпізнавальні значки (див. Скріншот вище) означає, драйвера були встановлені йди встановлені з помилками, щоб це виправити, необхідно виконати один з наступних варіантів:

Чи не вдалося усунути проблему? Зверніться по допомогу до фахівця!

1. Натиснути «Оновити конфігурацію устаткування», після чого відбудеться установка в автоматичному режимі.

2. Використовувати спеціальну програму для установки потрібних драйверів «DriverPack Solution, Driver Booster або інших»

3. Переустановити ОС Windows.

Після виконання нескладних дій, HDD працюватиме в звичайному режимі.

Якщо не відображається старий зовнішній HDD

У цьому випадку мається на увазі жорсткий диск, який раніше функціонував на вашому ПК, але він перестав його бачити. У такій ситуації слід:

  1. Як і у випадку з новим накопичувачем, спробувати змінити букву. Це особливо актуально, якщо вами створювалися нові розділи.
  2. Зайдіть в «Диспетчер пристроїв» і переконайтеся, що драйвера були коректно встановлені. Якщо поруч з назвою пристрою є жовті або червоні знаки – перевстановіть драйвери на USB контролер. Зробити це можна за допомогою збірників драйверів, наприклад SamDrivers або DriverPack Solution.
  3. Далі слід перевірити всі розділи на наявність вірусів. Деякі з них можуть приховати видимість або зовсім заблокувати роботу накопичувача.
  4. Ще один ефективний спосіб – перевстановлення віндовс. Але для початку варто перевірити, чи працює накопичувач на іншій техніці.
  5. Підключіть його до іншого USB-порту. Якщо накопичувач не розпізнає, значить справа не в цьому. Але з абсолютно незрозумілих причин бувало таке, що підключення до іншого гнізда повністю вирішувало проблему, зокрема на ноутбуках фірми asus.
  6. Обов’язково перевірте шнур! Була ситуація, коли вінчестер від компанії Seagate і WD не хотів працювати через пошкоджений кабель.

Тепер ви знаєте, як дізнатися причину, чому комп’ютер не показує знімний накопичувач, і зможете самостійно її вирішити!

Якщо ви виконали всі рекомендовані дії і жодне рішення вам не допомогло – слід звернутися до IT-майстрам.

Ссылка на основную публикацию