Чому немає звуку в браузері? Рішення проблеми на прикладі Chrome

Питання від користувача

Добрий день.

У мене в браузері Google Chrome відсутня звук, пробував на різних сайтах: YouTube, ВК, ОК і т.д. Що дивно, в браузері IE – звук є, просто в аудіо- або відео-програвачі звук також є, а в Chrome – тиша …

В чому може бути причина? 

PS нічого не оновлював, що не видаляв, не встановлював, як мінімум останній тиждень (проблема з’явилася пару днів назад).

Доброго часу доби.

Взагалі, проблема не така вже й рідкісна … Для початку порекомендую всім, хто зіткнеться з відсутністю звуку в браузері – перевірити, чи є він взагалі: в інших браузерах, іграх і програмах і т.д. (Як зробив автор питання). Нерідко, коли проблема глобальна і звуку немає ні в одному з додатків.

До речі, якщо ви перевірили і у вас на ПК / ноутбуку зовсім відсутній звук, рекомендую ознайомитися ось з цим матеріалом: 

Тепер, власне, ближче до суті конкретного питання …

У чому може бути причина відсутності звуку в браузері

Порада 1. Перевірте настройки гучності

Почну з банального … У Windows є спеціальний мікшер гучності, дозволяє регулювати звук в кожному додатку окремо. Таким чином, ви можете, наприклад, додати звук на максимум в одному браузері (в якому прослухуєте музику), і зменшити в іншому – в якому паралельно переглядаєте сайти, обвішані “аудіо” рекламою. Зручно ?!

Щоб відкрити цей “мікшер”, клацніть правою кнопкою мишки по значку звуку в треї і в контекстному меню побачите посилання на нього (див. Скрін нижче).

Відкрити мікшер гучності

Далі для кожного запущеного браузера ви зможете відрегулювати звук.

регулювання звуку

Звертаю увагу, що крім мікшера, вбудованого в Windows, у вас подібний “регулятор” може бути в панелі управління вашим аудіо-драйвером. Як правило, посилання на нього можна знайти в панелі управління Windows, або в треї.

Smart Audio – тонка настройка звуку (як приклад)

В допомогу!

Як встановити драйвер на звук. Пошук аудіо-драйверів (на прикладі Realtek) – 

Порада 2. Очистіть кеш браузера

У міру роботи будь-якого браузера, згодом, в його кеші накопичується велика кількість «сміттєвих» файлів (у деяких цей розмір досягає десятків гігабайт!). Взагалі, кеш покликаний прискорити роботу браузера і не завантажувати кожен раз одні й ті ж елементи сайтів – але при сильному його “розростанні”, часто відбувається “уповільнення” роботи браузера.

Причому, при такому положенні справ, нерідко виникають різні “глюки”: сторінки можуть некоректно оброблятися і показуватися; невірно виконуються деякі скрипти; можливі проблеми з відтворенням звуку, аудіо- та відео-роликів.

Як очистити кеш

Спосіб 1. За допомогою налаштувань браузера (на прикладі Chrome)

  1. запустіть браузер і натисніть поєднання клавіш Ctrl + Shift + Del. До речі, це поєднання клавіш працює в безлічі браузерів.
  2. має з’явитися невелике вікно, в якому ви зможете вибрати часовий діапазон очищення (рекомендується видаляти весь кеш), а також що саме видаляти (можете відзначити галочками всі пункти).

    Вікно очищення кешу в браузері Chrome

     

Спосіб 2. За допомогою спец. чистильників

Цей спосіб більш зручний, тому що дозволяє весь процес автоматизувати (все, що потрібно – це пару раз на місяць запустити спец. утиліту для очищення Windows). Найбільш цікаві утиліти для видалення сміття в Windows знайдете в цій статті: 

Так само в допомогу ще одна інструкція!

Як очистити історію відвідування сайтів, щоб не можна було відновити! Видалення всього кешу браузерів – 

Порада 3. Зверніть увагу на налаштування мультимедіа в браузері

У будь-якому браузері є налаштування обробки контенту. Наприклад, в них можна відключити завантаження картинок (було актуально років 15 назад для економії трафіку), відключити відтворення аудіо, флеш елементів і т.д.

Щоб подивитися, що там з цими настройками в Chrome, вставте в адресний рядок браузера наступний URL: chrome: // settings / content

Потім зверніть увагу на налаштування “Звуку”. Перевірте, щоб він був включений!

налаштування контенту

Крім цього, рекомендую зайти в панель управління Windows, в розділ “Мережа та інтернет” і відкрити підрозділ “Властивості браузера” (Див. Скріншот нижче).

властивості браузера

Далі у вкладці “Додатково” знайти підрозділ “Мультимедіа” і перевірити, чи включений звук на веб-сторінках (див. Приклад нижче). Поставте потрібні вам галочки, якщо такі будуть відсутні, збережіть налаштування і перезавантажте ПК.

налаштування мультимедіа

Рада 4. Оновлення флеш-плеєр

Найчастіше при проблемі з флеш-плеєром – не відтворює різні ролики, анімація, музика та інші елементи сайтів. Як правило, замість вікна відео з кнопкою відтворення – ви бачите тільки згадка про те, що у вас відсутній “Adobe Flash Player” …

Для поновлення флеш-плеєра, перейдіть на офіційну сторінку Adobe і завантажте установник: 

Adobe Flash Player

В допомогу!

Взагалі, проблеми з Adobe Flash Player досить специфічні … У мене на цю тему на блозі є окрема стаття, яку тут і порекомендую для ознайомлення: 

Рада 5. Перевірте роботу розширень

Ще один момент, на який варто звернути увагу – це розширення. Деякі з них, наприклад, ті, які блокують рекламу (той же AdBlock), можуть “порізати” не тільки рекламні блоки на сайтах, але і частково заборонити або приховати відтворення роликів, порушити роботу зі звуком. Спробуйте на час відключити всі розширення в браузері і перевірити роботу без оних.

У Chrome є спеціальна сторінка, для управління розширеннями: chrome: // extensions /

Розширення в Chrome

Примітка: зверніть увагу в першу чергу на розширення від антивірусів, блокувальників реклами, для зміни IP і шифрування трафіку. За статистикою, проблеми найчастіше виникають через їх некоректної роботи …

Якщо після вимкнення всіх розширень – у вас з’явиться звук, то починайте включати по одному розширенню і перевіряти наявність звуку. Як тільки він пропаде – ви дізнаєтеся “винуватця”!

Рада 6. Повторно браузер (скиньте настройки)

Ну і останнє, що сьогодні порекомендую – це крайні заходи, спробувати перевстановити браузер. У деяких випадках, коли були “зіпсовані” деякі файли браузера – подібна дія може допомогти в проблемі.

До речі, в Chrome перед видаленням можна спробувати скинути налаштування (Щоб є спец. Така функція). Щоб її задіяти, потрібно:

1. відкрити сторінку налаштувань: chrome: // settings /

Адресний рядок

2. Потім розкрийте вкладку “Додаткові”. Після, в самому низу вікна буде посилання на скидання всіх налаштувань – на відновлення їх за замовчуванням (які були при установці браузера). Спробуйте задіяти їх і перевірте роботу браузера.

Скидання налаштувань в Chrome

PS

До речі, якщо звук у вас з’явився, але він дуже тихий (а хотілося б голосніше), рекомендую ознайомитися ось з цією інструкцією: 

На цьому все. Всього найкращого!

RSS
(Як читати Rss)

Інші записи:

  • Гальмує онлайн-відео в Інтернет: YouTube, ВК, Однокласники [на комп’ютері]
Ссылка на основную публикацию