Чому не запускається ПК?

Рано чи пізно все стикаються з такою проблемою через яку ваш ПК перестав запускатися. Дана подія може виникати через незліченної кількості проблем. У цій статті ми опишемо основні причини, через які ваш комп’ютер не став запускатися.

Через що може не запускатися ПК

Одним з найпростіших способів визначення поломки це за допомогою звуку спікерів. Ваш ПК може видавати певні звуки при роботі і якщо він видає писк, то ще є шанс знайти витоки ваших проблем. Однак є ймовірність що цей “звуковий модуль” не підключений до материнке. Пошукайте його в вашої коробки від материнської карти або в системному блоці і підкиньте “модуль” до “Speaker” на платі. Потрібно звернути увагу на те, що у кожної материнки свої унікальні звуки.

Тепер давайте складемо невеликий список причин, чому ваш ПК не починається:

  • Неполадки харчування 220B.
  • Поламався блок живлення.
  • Закінчилася батарея.
  • Велика кількість пилу.
  • Проблеми з обладнанням і шлейфами.
  • Неробоча кнопка включення.
  • Поламана материнка.

Неполадки харчування 220B

Часом ми забуваємо, що проблеми можуть відбуватися не тільки з нашим ПК. Будь ласка, перевіряйте ваше напруга. Воно повинно відповідати 220B. Для перевірки підключіть щось інше до мережі. Якщо у вас сильно знижений або підвищений напруга, то ПК не запуститься або зовсім згорить.

Також можливо, що ви погано підключили кабель живлення до комп’ютера. Спробуйте його перепідключити. Якщо ви виявили, що проблема в поганій якості кабелю, то краще буде знайти для нього заміну. Також подивіться, включили ви кнопку харчування на системної блоці.

Поламався блок живлення

Дуже часто проблема запуску комп’ютера полягає в неробочому блоці живлення. Часом, коли ви збираєте ваш ПК, ви навіть не замислюєтеся, що його якість має бути виконане на “рівні”. Однак, часто ми вибираємо блок тільки по його запасу потужності. Але ви повинні розуміти, що потрібно купувати не якийсь “китайський” блок, а нормальний якісний блок живлення. Буде непогано, якщо ваша «проблема» просто зламається, але буває і таке, що він згорає разом з іншими комплектуючими.

закінчилася батарея

У кожної материнки присутня маленька батарея з літію на 3B. Вона потрібна для підтримки енергозалежною пам’яті СМОS, де знаходяться параметри БІОС. Термін придатності подібної батарейки від 3 до 5 років. Зробити перевірку батареї можливо за допомогою спеціального тестера. Купити подібну річ можна в магазинах комплектуючих для ПК.

Велика кількість пилу

Ні в якому разі не слід забувати регулярно чистити ваш системний блок від пилу. Найкраще це робити різними пензликами і пилососами. Ще дуже радимо чистити контакти вашої оперативки. Краще все використовувати терку для олівця. Природно перед цим слід вимкнути ваш ПК.

Після того як вийняли пам’ять з її слотів, слід почистити і самі слоти. Зазвичай за допомогою якої-небудь щітки, на зразок зубної. Після необхідно збити процес окислення з контактів оперативки. Для цього використовується викрутка з широким кінцем. Потрібно просто взяти і провести їй по контактам оперативної пам’яті. Буде чудово, якщо ви виконаєте ці дії і для інших плат.

Велику увагу слід звернути на систему охолодження системного блоку, а саме на кулери. Дуже часто перегріви відбуваються саме через забиті пилом вентиляторів.

Проблеми з обладнанням та шлейфами

В цьому випадку потрібно застосовувати метод виключення. Проблеми можуть перебувати де завгодно: в оперативці, відеокарти, жорсткому диску, різних шлейфах, платах розширення. Вам потрібно залишити тільки необхідні для старту ПК. Після, якщо все пройшло нормально, по черзі підключайте до системи все інше. Це допоможе вам визначити проблемну зону.

Неробоча кнопка включення

Щоб перевірити цю теорію необхідно зробити наступне: знайдіть на материнке знайти роз’єм “Power”. Витягуємо цей роз’єм і замикаємо його обидва контакти викруткою.

поламана материнка

Це останній варіант і він найгірший. Зламана материнська карта – це досить серйозна проблема. Можливо, що з її зміною вам буде ще необхідно докуповувати інші комплектуючі для ПК. Так що материнка цілком може стати причиною порожнечі вашого гаманця.

Ссылка на основную публикацию