Чому не вимикається ноутбук. причини

Найбільш поширені причини, коли не вимикається ноутбук, виникають у зв’язку з застосованими в системі помилковими параметрами електроживлення. Іноді нормальному завершенню роботи ноутбука заважають конфліктуючі програми. Причиною такої поведінки також можуть стати некоректно встановлені драйвера в системі.

Зустрічається також проблема неповного вимикання девайса, який можна відключити лише примусово через тривале натискання кнопки живлення. Некоректне відключення ноутбука, як і будь-якого іншого ПК, може відбуватися через неправильну роботу USB-пристроїв з функцією управління живленням USB.
 

Відключення функції управління живленням USB-контролерів

Спочатку необхідно перевірити, чи винні ЮСБ пристрою в виниклої проблеми. Для цього знадобиться відключити всі такі пристрої від ноутбука. Якщо після цього проблема з вимкненням ноутбука зникла, то має сенс спробувати варіант з відключенням функції управління живленням ЮСБ.

Необхідно додатково сказати, що функція управління живленням ЮСБ дозволяє продовжити термін автономної роботи батареї ноутбука. Якщо ж вона відключена, то на акумулятор буде проводитися додаткове навантаження, а тому термін його автономної роботи скоротиться, зате ноутбук буде вимикатися коректно.

Для відключення функції необхідно виконати ряд кроків, щоб перейти до оснащення диспетчера пристроїв. Спочатку треба в меню «Пуск» правою кнопкою миші клікнути на посилання «Комп’ютер». Так, ми зможемо відкрити контекстне меню, в якому нам необхідна команда «Управління», клік по якій виконає компонент «Керування комп’ютером», показаний нижче на малюнку.

Відкрита оснащення «Диспетчер пристроїв», де знадобиться розгорнути дерево контролерів:

У кожному з вузлів дерева «USB-контролери» необхідно відредагувати їх властивості:

У вікні «Властивості» потрібно відкрити вкладку «Управління електроживленням». В даній вкладці необхідно зняти прапорець з опції «Дозволити відключення цього пристрою для економії енергії».

Однак є й інший шлях налаштування функції управління живленням ЮСБ контролерів. Набагато простіше налаштувати в плані енергоспоживання, де буде достатньо лише дозволити або заборонити параметр тимчасового відключення USB-портів.

налаштування енергоспоживання

Частою причиною некоректного вимкнення ноутбука стають невірні настройки в плані енергоспоживання ноутбука. Такі плани параметрів енергозбереження можуть створюватися як за допомогою спеціального оснащення в панелі управління, так і за допомогою групових політик. Робимо все, як на картинках нижче:

Перехід до додаткових параметрів налаштування харчування

У настроюються додаткові параметри енергозберігаючих планів присутня опція дозволу або заборони тимчасового відключення USB-портів.

Якщо встановити цю опцію як дозволену, то ті прапорці, які ми знімали, виявляться встановлені для активізації функції економії енергії контролерів. Однак якщо встановити цю опцію як заборонену, то прапорці управління живленням навпаки вище розглянутої функції виявляться зняті. Тому налаштування функції управління живленням USB-контролерів зручніше проводити з планів енергоспоживання.

Налаштування дають кнопки харчування і кришки, що визначають поведінку ноутбука при натисканні на кнопку харчування і якщо буде закрита його кришка.

Тут же встановлюється політика щодо кнопки виключення живлення ноутбука. За замовчуванням цей параметр встановлений в значення переходу ноутбука в стан сну. Тому короткочасне натискання кнопки живлення не приведе до виключення ноутбука, а стане причиною його переходу в «Сон». У цьому ж параметрі присутній вузол, пов’язаний з поведінкою ноутбука при закритті його кришки. Значення опції також за замовчуванням дає змогу встановити стан сну.

Багато користувачів, з яких-небудь причин, вимикають свій ноутбук, натиснувши на кнопку харчування, після чого той не вимикається, а переходить в інше робоче стан. Якщо змінити значення параметра кнопки харчування на «Завершення роботи», то ноутбук буде відключатися відразу ж, інакше для його виключення доведеться утримувати близько 4 секунд кнопку харчування в натиснутому стані, щоб повністю відключити пристрій.

конфлікт додатків

Іноді Windows не може завершити свою роботу через конфліктних додатків. Часто такі додатки прописуються в автозавантаження і заважають нормальному вимикання комп’ютера. Користувачеві ноутбука необхідно лише визначити, яке з додатків заважає завершенню роботи. Якщо такий додаток цілком очевидно, то його необхідно завершити примусово за допомогою «Диспетчера завдань».

Тиснемо правою кнопочкою миші на панелі завдань Віндовс і в контекстному меню вибираємо пункт «Запустити диспетчер задач»

У вікні диспетчера необхідно вибрати програму, яка заважає завершенню роботи Windows і натиснути кнопочку «Зняти задачу».

Якщо ж додаток, що заважає завершенню роботи операційної системи, не зовсім очевидно, тоді щоб визначити його, користувач може переглянути події системного журналу операційного середовища. Однак простіше, ймовірно, це зробити за допомогою служби відстежує стабільність системи.

У центрі підтримки треба знайти секцію Обслуговування і якщо експандер, що вказується стрілкою, дивиться вниз, то треба відкрити його, щоб з’явилися посилання на пошук рішень. Далі, потрібно вибрати опцію Показати журнал стабільності роботи.

У журналі монітора стабільності треба звернути увагу на хрестики в червоних кружочках, що вказують дату збою. Якщо виділити секцію з таким хрестиком, то в нижній частині відкриється зведення джерел, що стали причиною збою.

Відкривши вікно служби, користувач легко визначить в, якому з випадків у Windows з’являлися труднощі з відключенням. Служба відображає всі події, які вплинули на стабільність системи, помітно знизивши її показники. Більш того, тут же відображаються процеси, які потягли за собою подія, що вплинула на зниження стабільної роботи ноутбука.

Невелика утиліта Switch-Off

Ефективно завершувати роботу операційної середовища, коли ноутбук не вимикається самостійно, можна за допомогою невеликої утиліти Switch-Off. З її допомогою легко можна налаштовувати завдання не тільки по виключенню ноутбука або настільного ПК, а й змінився основний користувач, перезавантаження, вихід із системи. Дана утиліта має один дуже корисний параметр – це опція примусового завершення додатків.

Опція примусового закриття додатків при виключенні ноутбука або настільного ПК

Скажімо також, що сама «операційка» при виключенні відображає програми, які вона намагається закрити, якщо вони виявилися з якоїсь причини в робочому стані. При цьому вона пропонує кнопочку примусового завершення додатків і виключення комп’ютера.

Windows сама попереджає про додатки, які не дозволяють їй вимкнути комп’ютер. Можна натиснути кнопочку примусового виключення або ж скасувати вимикання і закрити збійні додатки самостійно.

замість висновку

Причини некоректного вимкнення ноутбука можуть мати різну природу. Однак найчастіше в ролі таких виділяють конфлікт додатків, неправильну роботу ЮСБ пристроїв з функцією управління живленням USB-контролерів, невірні настройки в планах енергоспоживання ноутбука.

Для вирішення проблеми виключення необхідно здійснити настройку прийнятних параметрів енергоспоживання ноутбука; виявити додаток, що викликає збій коректного вимикання, спробувавши примусово завершити його роботу. Також, можна скористатися рядом сторонніх утиліт, що дозволяють ефективно підійти до вимикання ноутбука.

Ссылка на основную публикацию