Чому не виходять IT-уроки або правда про Крим

Хтось чекає нових уроків, хтось старих і давно обіцяних, хтось читає новини про Україну, а я … я живу в Криму. 

Трішки історії

Ви, напевно, помітили, що останній урок вийшов 19 лютого. Саме в ці дні відбулися відомі всім події, які стали поштовхом до серйозних змін не тільки на Україні, але і у всьому світі.

Новини оновлювалися з небувалою швидкістю: хвиля мітингів по всій Україні, раптовий знесення безлічі пам’ятників, референдум в Криму, приєднання до України, схвалення і засудження з різних сторін.

Сотні тисяч глядачів на каналах в Ютубі з прямими трансляціями з Києва і мільйони телеглядачів, все завмерли перед екранами телевізорів і моніторів … а в ЗМІ інформаційна війна у всій «красі».

Середня денна аудиторія сайту Яндекс.Новости (Україна)

Природно, і мене не могло не турбувати все, що відбувається. Постійний аналіз інформації з різних джерел, відсіювання брехні і пропаганди, спроба виявити зерно істини в безперервних суперечках «хто правий, а хто винен». На жаль, все це займає дуже багато часу, та й людям в такій обстановці зовсім не до IT-уроків.

Результати подій на Україні і в Криму

Думка жителів України розділилося, одні всім серцем сподівалися, що майдан призведе до зміни влади і поліпшенню якості життя (в ідеалі, як в Європі). Інші відразу скептично поставилися до перспектив підписання договору про Асоціацію з ЄС. Треті просто виконували те, за що їм заплатили, не озираючись на моральні принципи.

Найсумніше, що на грунті політичних розбіжностей посварилось чимало друзів і родичів. Сподіваюся, час все виправить.

Тим часом, гривня падає, а українські політики займаються передвиборчою кампанією, роблячи гучні заяви, замість того, щоб подбати про народ.

Деякі приходять до сумних висновків:

Коментар на фінансовому порталі «Мінфін»

У Криму перехідний період, є свої проблеми, але ситуація набагато спокійніше, ніж на Україні.

Як бути далі?

Головне пам’ятати, що всі ми пов’язані не тільки енергетичними ресурсами і економічними взаємовідносинами. Незважаючи на всі штучно впроваджені розбіжності, росіяни й українці залишаються братніми народами.

Не допускайте провокацій, політики приходять і йдуть, нам же потрібно тверезо оцінювати ситуацію, і залишатися в мирі і дружбі.

Чи є правда в ЗМІ?

більшості новинних сайтів вірити просто не можна! Істини можна домогтися тільки аналізуючи інформацію з п’яти видів джерел:

  1. Інформація з офіційних ресурсів одного боку;
  2. Інформація з не менше офіційних ресурсів іншого боку;
  3. Аналітичні огляди фахівців (і бажаючих виглядати ними ж);
  4. Коментарі очевидців і тих, хто видає себе за таких;
  5. Безпосередні спостереження за тим, що відбувається (як прямі трансляції, так і прогулянка по місту, який в центрі подій).

Так ось, до чого я це все пишу. Як виявилося, нейтральних новинних сайтів дуже мало, досить порівняти вміст двох версій сервісу Яндекс.Новини:

У разі появи резонансних подій, дуже цікаво порівняти, що пишуть ЗМІ з різних сторін. Спробуйте на дозвіллі.

Наскільки я можу судити, новини про Крим російські ЗМІ висвітлили більш адекватно.

Де шукати інформацію?

Для себе я зміг виділити два ресурси:

  1. Добре показав себе новинний сайт, але після звільнення головного редактора (і помітної частини співробітників), якість матеріалів різко впало.
  2. Другий сайт, який досить прозоро і нейтрально викладає інформацію, це Севастопольський новинний портал ForPost. При цьому в коментарях активно беруть участь не тільки жителі міста-героя, а й жителі материкової України і України. Один з помітних плюсів: «тролі» тут надовго не затримуються 🙂

Так що, якщо хочете сформувати свою думку про те, що відбувається в Криму, заходите, читайте, звертайте увагу на коментарі.

Є безліч інших досить хороших сайтів, але однозначно виділити будь-якої я поки що не можу.

висновок

Сьогодні ми відволіклися від основної теми сайту, хотів коротко описати причину відсутності нових уроків, але щось розійшовся. Зате познайомилися з новинними Інтернет-ресурсами. До речі, якщо у вас є на прикметі хороші джерела інформації, пишіть в коментарях, буду радий!

Наступний IT-урок вже готовий, і вийде на наступному тижні. У ньому ми продовжимо знайомитися з дуже важливою темою резервного копіювання (матеріал я довго допрацьовував і полірував), не пропустіть!

Ссылка на основную публикацию