Чому не включається монітор під час завантаження комп’ютера – причини, що робити

Неполадки з монітором рано чи пізно з’являються у всіх власників персональних комп’ютерів. На жаль, так само як і будь-яка інша техніка, ці пристрої схильні до зносу. Також, звертатися з ними необхідно вкрай акуратно, щоб не пошкодити матрицю.
Проте, з якою б проблемою ви не зіткнулися, але не знаєте, що робити, перше, на що необхідно звернути свою увагу – діагностика. Визначення причини виникнення несправності в чому дозволяє не тільки позбутися від неї швидше, але і заощадити особисті заощадження. Якщо при включенні персонального комп’ютера монітор не подає жодних ознак життя – не варто бігти в магазин за новим. Це означає, що йому просто не вистачає електросігнала з ПК. Якщо лампочка включення девайса горить, відповідно, несправність може полягати в неполадках графічного адаптера, або безпосередньо самого гаджета.

Можливі причини і черговість перевірки

Розглянемо найбільш популярні варіанти проблем і способи їх вирішення. Серед найбільш поширених проблеми, коли не включається монітор, виділяються наступні:

  1. Відсутність сигналу.
  2. Проблеми в кабелі пристрою.
  3. Неправильні налаштування.
  4. Несправності програмного забезпечення.
  5. Неполадки відеокарти.
  6. Неполадки в роботі монітора.

відсутність сигналу

Найчастіше при регулярному використанні персонального комп’ютера, власники самі того не помічаючи, можуть випадково відключити пристрій від харчування. Якщо монітор не включається і індикатор не виникає, значить, потрібно перевірити всі кабелі, за допомогою яких виконується подача електрики до монітора.

Провести діагностику дроти досить просто – використовуйте його повторно для з’єднання з іншим пристроєм виведення зображення на екран. Якщо він теж не включається, значить, потрібно всього лише замінити кабель.

Несправності з’єднувального кабелю

Часто при пересуванні монітора трапляється таке, що з’єднувальний кабель просто відходить від роз’єму і монітор перестає горіти. Відразу перевірте його, можливо, це і є рішення вашої проблеми. Іноді власники персональних комп’ютерів плутаються в роз’ємах і встановлюють кабель не туди, куди потрібно.

Наостанок, перевірте його, підключивши до іншого монітора.

налаштування пристрою

Не варто забувати і те, що неправильно вказані параметри або збій в налаштуваннях зображення також може бути причиною появи подібної неполадки. Це відбувається в тих випадках, коли користувач вказує невірні показники дозволу, частоти оновлення кадрів і інших параметрів.

Усунути подібну проблему можна, якщо ви виконаєте вхід в операційну систему з безпечного режиму і скинете зазначені раніше параметри.

Неполадки в роботі драйверів

Як не дивно, але одна з найпоширеніших причин того чому не світиться монітор під час завантаження комп’ютера – використання не тих драйверів. Часто при оновленні, перевстановлення таких, відеокарта може функціонувати належним чином.

Рішення проблеми полягає в тому ж, як і в попередньому випадку. Увійдіть в безпечний режим і через диспетчер пристроїв виконайте видалення і повторну інсталяцію програмного забезпечення.

Несправності в роботі графічного адаптера

Якщо жоден з вищевказаних способів не допоміг вам усунути проблему, а монітор довго не включається при запуску персонального комп’ютера, ймовірно, несправність полягає в роботі відеоадаптера, встановленого на ПК.

Іноді проблема з’являється після того, як власник пристрою чистить системний блок від пилу, переставляє відеокарту. Для цього достатньо просто перевірити підключення, прибрати графічний адаптер і заново встановити її.

Якщо несправність не зникла, тоді спробуйте підключити її до іншого роз’єму. Якщо є інтегрований графічний процесор, використовуйте його. Так ви перевірите монітор на працездатність.

Неполадки в роботі монітора

Якщо до цих пір не включається монітор і не показує зображення при запуску персонального комп’ютера, тоді можете перевірити параметри девайса. Перевірте – чи використовується той тип підключення, який потрібен саме вам (HDMI, DVI і ін).

додаткові поради

Якщо системник запускається і не включається монітор, але екран BIOS відображається, можливо, проблема криється в несправності системних файлів або помилки, які прописалися в них. Часто в цих випадках система повністю запускається, і ви навіть можете чути характерний звук, але після запуску BIOS’а, ви нічого не бачите.

Усунути неполадку допоможе перевстановлення операційної системи або відкат до працездатною версії. На жаль, якщо ви вдавалися до всіх варіантів діагностики, описаним вище і девайс до сих пір не показує зображення – це значить, що прийшла пора поміняти монітор на новий. Наостанок спробуйте включити девайс з яким-небудь відеоплеєром або ноутбуком, щоб упевнитися в тому, що несправність криється саме в цей девайс.

Ссылка на основную публикацию