Чому не працює кнопка Пуск Windows 10 і як полагодити

Після поновлення у багатьох користувачів не працює кнопка Пуск Windows 10. Дана проблема стала настільки поширеною, що корпорація Microsoft випустила спеціальну утиліту, щоб з нею боротися.

Дана проблема почала виникати з самих ранніх версій ОС 10 покоління, але триває і після оновлень. Крім того, єдиної причини, чому не відкривається меню Пуск в Windows 10 немає, так як на різних комп’ютерах різні процеси призводять до цього результату. Тому необхідно послідовно спробувати всі рекомендовані способи. Якщо нічого з переліченого нижче не допомагає, то потрібно звертатися до професіоналів за допомогою. У чому ж може бути причина, що в Windows 10 не працює «Пуск», і які є варіанти виправити дану проблему.

варіанти вирішення

  1. В першу чергу необхідно перевірити, наскільки цілісною є збірка ОС на комп’ютері користувача. Зробити це можна за допомогою команди «sfc / scannow», яку потрібно ввести в командному рядку. Якщо в результаті сканування з’ясується, що з каталогом файлів все в порядку, потрібно також ввести команду «regedit» і потрапити в редактор реєстру. У вікні послідовно вибрати «HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Explorer \ Advanced». У «Advanced» активувати в контекстному меню пункт «Створити параметр DWORD (32 біти)». Йому потрібно присвоїти ім’я – «EnableXAMLStartMenu», а значення – «0». Після цього зробити перезавантаження і перевірити, чи стала кнопка пуску активною. Якщо цього не відбулося, виконати наступні кроки.
  2. Компанія Microsoft надає на своєму сайті програму startmenu.diagcab для виправлення помилок, рекомендовану до застосування, якщо не працює меню «Пуск» в Windows 10. Для використання досить просто завантажити цю програму і запустити у себе на комп’ютері. Після старту воно перевірить діючу версію ОС і почне виправлення неполадок. Потрібно перезавантажити комп’ютер і дізнатися, чи є позитивний ефект від використання утиліти.
  3. Як тимчасовий захід може допомогти варіант з перезапуском «explorer.exe». Для цього потрібно зайти в диспетчер задач через комбінацію затиснутих одночасно клавіш «Ctrl + Alt + Del». Відкриється вікно, в якому потрібно знайти включений процес «Провідник» і перезапустити його.
  4. Можна спробувати утиліту Powershell для усунення несправності. Для цього потрібно знайти файл powershell.exe або через пошук, або в системній папці Windows. Запустити його в якості адміністратора. Ввести наступний набір символів – «Get-AppXPackage -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register «$ ($ _. InstallLocation) \ AppXManifest.xml”} ». Потім натиснути клавішу «Enter». Далі знову перевіряти, чи працює кнопка «Пуск».
  5. Може допомогти вирішити проблему перейменування системної папки користувача з кирилиці на латиницю. Спочатку потрібно включити командний рядок з правами адміністратора. У вікні вписати «net user Адміністратор / active: yes» і натиснути «Enter». Далі поєднанням кнопок «Ctrl + Alt + Del» відкрити меню і вибрати пункт «Вийти з системи». У списку користувачів з’явиться пункт «Адміністратор». Потрібно зайти під цим обліковим записом і пройти по шляху «Керування комп’ютером» – »Локальні користувачі» – »Користувачі». Відкриється вікно, в якому потрібно знайти свій обліковий запис і перейменувати папку користувача, використовуючи тільки латинські символи. Після цього можна виходити з адміністратора і запускати свою звичайну обліковий запис.
  6. Працюючий варіант з новою обліковим записом також може допомогти, тому що всі настройки обнуляться до дефолтних. Щоб створити нового користувача, потрібно поєднанням кнопок «WIN + R» активувати командний рядок, де вписати «net user Імя_пользователя / add», додавши новий обліковий запис. Далі зайти під новим користувачем і перевірити, чи буде відкриватися меню «Пуск». Якщо все функціонує, можна перенести всі потрібні файли і папки на нового користувача і видалити стару обліковий запис.
  7. Якщо всі перераховані вище способи не допомогли, і не працює «Пуск» в Windows 10, є варіант відкотити стан системи до попереднього статусу, використовуючи точки відновлення. Даний функціонал за замовчуванням підключений у всіх Windows 10. Щоб провести цю операцію, потрібно увійти в «Параметри» – »Оновлення та безпека» – »Відновлення» – »Повернути комп’ютер в початковий стан». Можна вибрати або відновлення зі збереженням файлів користувача, або з видаленням. Після того як система повернеться в початковий стан, кнопка «Пуск», швидше за все, буде спрацьовувати.

причини несправності

В основному кнопка «Пуск» перестає функціонувати через скидання параметрів адміністратора або функціональних налаштувань в реєстрі.

Викликати збій може використання неліцензійної копії Windows або одне з численних оновлень ОС в процесі експлуатації.

У деяких користувачів причиною, що не працює панель «Пуск», стала зміна теми оформлення робочого столу. Коли вони повертаються до використання за замовчуванням – вінда знову починає працювати в нормальному режимі. Також можуть вплинути працюють утиліти очищення, які видаляють з реєстру надлишкові функції. Прикладом подібної програми є Auslogics BoostSpeed. Якщо в процесі роботи даної утилітою ви зробили резервну версія, її можна завантажити і повернути все до початкового стану.

Ссылка на основную публикацию