Чому надбудова PowerPivot для Excel 2010 поширюється на безкоштовній основі

Для початку відповімо на питання про те, що було найбільшим винаходом в області електронних таблиць до виходу версії Excel 2010? Ваша точка зору залежить від виду виконуваної роботи, але більшість користувачів називають наступне.

  • Зведені таблиці. Починаючи з моменту появи в Lotus 1-2-3 концепції зведених таблиць, автором якої є Піто Салас, навряд чи кому-небудь прийде в голову звертатися до таких архаїчним операціями, як ®DSUM або / Data Table 2.
  • Функція ВПР (VLOOKUP). За допомогою цієї функції виконується об’єднання даних з двох таблиць. Завдяки цій функції користувачі Excel можуть виконувати ті ж операції, що і користувачі Access.
  • Функції ЯКЩО (IF), СУММЕСЛІМН (SUMIFS) і АГРЕГАТ (AGGREGATE). За допомогою цих функцій виконуються різноманітні умовні обчислення.
  • Ще в версії Excel 2007 максимальне число рядків було збільшено до 1 048 576. Це означає, що для роботи з даними вам навряд чи знадобиться Microsoft Access.

В Excel 2010 з’явилася надбудова PowerPivot, яка містить «в одному флаконі» все перераховане вище, але реалізоване на більш високому рівні. Щасливі користувачі надбудови PowerPivot можуть скористатися наступними перевагами:

  • можливість аналізу величезних масивів даних, розміри яких в 100 разів перевищують розміри масивів даних, яких припускаються в Excel 2007;
  • можливість об’єднання двох таблиць без звернення до функції ВПР;
  • отримання доступу до функцій агрегування і функцій роботи з тимчасовими послідовностями, були відсутні в Excel;
  • застосування описаних вище можливостей до зведених таблицях.

Не буде великим перебільшенням сказати, що PowerPivot є найбільшим удосконаленням від Microsoft з моменту появи зведених таблиць в 1993 році.

Чому ж надбудова PowerPivot поширюється безкоштовно?

В даний час налічується близько 500 млн користувачів Excel, що представляють величезний потенційний ринок. Тільки уявіть собі, якщо хоча б 0,01% користувачів Excel куплять написану для них книгу ?! Ця книга неминуче стане бестселером.

Команда розробників SQL Server Analysis Services абсолютно безкоштовно надала 500 млн користувачів Excel клієнтську версію PowerPivot в надії на те, що хоча б невелика частина користувачів захоче перейти на серверну версію PowerPivot. Для переходу на серверну версію слід придбати SharePoint, SQL Server і ряд інших досить дорогих програмних продуктів. В результаті переходу на серверну версію PowerPivot число користувачів SQL Server може подвоїтися.

Ссылка на основную публикацию