Чому комп’ютер перестав розпізнавати флеш-накопичувач?

Здрастуйте дорогі читачі. Практично кожна сучасна людина рано чи пізно стикався з таким поняттям, як переносне запам’ятовується пристрій. Простіше кажучи, флеш – карта. Як показує практика, то найчастіше виникає проблема, суть якої полягає в тому, що комп’ютер не розпізнає флешку. Актуальність цього питання і поширеність спонукала мене до того, щоб зупинитися в даній статті над цим більш докладно і розглянути всі нюанси і особливості цього хвилюючого багатьох людей питання. Дана стаття допоможе Вам виявити основні фактори, які роблять свій безпосередній вплив на те, що підключений до комп’ютера знімний накопичувач не відкривається на ньому, навіть якщо на самій флешці горить індикатор. Адже буквально пару годин можна було переглянути весь вміст знімного пристрою, а в даний момент це стало неможливим. У чому ж причина? Отже, давайте зупинимося на цьому більш детально!

Чому комп’ютер перестав розпізнавати флеш-накопичувач?

Опинившись в ситуації, де Вам необхідно переглянути дані, що зберігаються на флешці через комп’ютер, який в свою чергу не може її відкрити, не варто впадати в паніку і відчай. В першу чергу переконайтеся, що флешка справна і готова до експлуатації. Адже будь-якій техніці рано чи пізно властиво ламатися і виходити з ладу. Все залежить від дотримання правил експлуатації і дбайливого ставлення. Навіть найменші механічні або фізичні дії, вірусні програми, системні збої можуть призвести до пошкоджень файлової системи. Провести перевірку справності можна за допомогою іншого комп’ютера. Якщо він буде розпізнавати Ваше флеш – пристрій, то з ним все в порядку і проблема полягає в іншому. Як показує практика, трапляються випадки, коли комп’ютер не бачить флешку внаслідок несправного USB роз’єму. Це викликано переважно тим, що даний роз’єм не в повній мірі споживає харчування. На це може впливати і той фактор, що на комп’ютері одночасно використовуються кілька периферійних пристроїв, підключених до USB роз’ємів. Це призводить до надмірного навантаження USB концентраторів. Хотілося б відзначити, що мною неодноразово було помічено той факт, що недолік в надходженні харчування так само призводять до несправностей, пов’язаних з роботою лазерних принтерів, які в подальшому видають свого роду повідомлення під час обробки і відправки на друк документів.

Так же причин не розпізнавання флеш – накопичувача може бути те, що передні USB роз’єми можуть бути просто не підключені до блоку живлення комп’ютера. Перед тим, як безпосередньо переходити до вирішення даної проблеми, необхідно відключити всі периферійні пристрої, які не використовуються в даний момент і перевірити підключення блоку живлення до роз’єму. Цілком можливо, що після цього флешка буде повністю розпізнаватися і функціонувати. Однак, часто трапляються випадки, когданаходящіеся на материнських платах все USB порти, виходять з ладу.

Однак, якщо навіть не вдається розпізнати флешку і на іншому комп’ютері, то, ймовірніше, що перестав правильно функціонувати мікроконтролер флеш – пристрою. В даному випадку доцільно придбати нову флешку, ніж вдаватися до ремонту згорілої. Це дозволить заощадити, як час, так і свої гроші. У разі, якщо на несправному носії залишилися дуже значимі для Вас дані, то їх можна завжди відновити.

Якщо Ви з’ясували, що Ваша флешка розпізнається іншим комп’ютером і повністю справна, а саме ваш комп’ютер не може відкрити її, то рекомендується перевірити включена в BIOS підтримка USB. Це теж важливо. Однак, якщо після перевірка не виявила проблем, то не варто приділяти цьому більше часу і свою увагу. Далі раджу Вам подивитися чи встановлені на Вашому комп’ютері спеціальні драйвери для флеш – пристрою. Так само варто перевірити і їх останнє оновлення. Адже вони можуть просто втратити свою актуальність. Для цього в першу чергу, необхідно визначити яка саме у Вас материнська плата і надалі грунтуючись на її моделі, почати пошуки відповідних нових драйверів.

Давайте розберемо наочний приклад. У разі, якщо статусу USB пристроїв присвоєно знак оклику в диспетчері пристроїв, то можна здійснити пошук драйверів, грунтуючись на їх коді. Так само до однієї з найпоширеніших проблем, пов’язаних з тим, що комп’ютер не відкриває знімний накопичувач, вважається в тому, що флеш-пристрою операційною системою автоматично дається буква, яка закріплена вже за іншим що
використовується на комп’ютері пристроєм. Для цього необхідно лише поміняти букву знімного накопичувача. При цьому у Вас з цим не виникне проблем і труднощів. Дана процедура здійснюється наступним чином. Необхідно за допомогою натискання на праву кнопку миші відкрити функції папки «Мій комп’ютер», де необхідно знайти розділ «Управління».

Надалі Вам потрібно перейти за посиланням “Керування дисками”, де ви знайдете перелік дискових пристроїв, які підключені в даний час до комп’ютера. Знаходите потрібний Вам носій, вказаний в даному списку і змінюєте його букву, за допомогою натискання на кнопку «Змінити букву диска». Завершальним етапом є вказівка ​​нової літери, яка обов’язково не повинна на даний момент використовуватися іншим знімним диском.

Ссылка на основную публикацию