Чому комп’ютер не бачить Флешку

Вставляєш флешку в свій ПК, або ноутбук з твердим наміром щось скачати, або завантажити, але система починає всіляко цьому опиратися. те пам’ять не виявить, то почне вимагати форматування, то проігнорує новий пристрій, а то і зовсім намертво зависне.

А буває і таке, що система видає такі ось помилки: (невелика розшифровка – переклад, для більш наочного огляду поломки флешки.)

 • device media is write-protected – носій пристрою захищені від запису.
 • hp usb disk storage format tool device media is write-protected – носій пристрою флеш пам’яті на диску usb hp захищені від запису.
 • device media is write protected usb – носії пристрою захищений від запису usb.
 • device write protected – пристрій захищено від запису.
 • the disk is write protected – диск захищений від запису.
 • data media is write protected – носії даних захищені від запису.
 • dev is write protected – девайс призначений лише для читання.

Як ви зрозуміли, стаття буде описувати різні причини конфлікту Flash-пам’яті з комп’ютером на базі Windows. Власне, ніжевикладені способи чудово діють як на XP, так і на новенькій Win10.

Чому флешка стануть невидимими комп’ютері що робити

Причин поломки флешки може бути дуже багато, а саме:

 • збій файлової системи;
 • помилка під час запису;
 • віруси;
 • скидання налаштувань BIOS до заводських;
 • драйвери;
 • конфлікт на програмному або апаратному рівнях.

Постараємося максимально детально розглянути кожну ситуацію, надаючи вичерпну відповідь про те, як чинити в тій чи іншій ситуації.

Збій: Флешка не визначаться

Ви вставляєте флешку в один з портів, але індикатор при цьому ніяк не реагує. Гірше, коли індикатор в принципі не передбачений, складніше орієнтуватися. Доводиться чекати, поки комп’ютер не сповістить про підключення нового пристрою відповідним «тин-дин» і не продемонструє діалогове вікно з порядком дій.

Набагато гірше, якщо пам’ять геть гальмує всю систему, не даючи їй коректно працювати навіть в тлі. Це говорить про справжнісінькою поломки накопичувача.

Для початку спробуйте задіяти пряме підключення, якщо раніше використовувався подовжувач, розгалужувач або хаб. Так ви втятий варіант несправної периферії.

Далі тестируйте роз’єми на ПК або ноутбуці. Якщо не працює один, то він може просто згоріти. А ось якщо все відразу, то робіть висновки. Але є ще один варіант: згорів USB-концентратор на материнській платі. У цьому випадку використовуйте ще пару-трійку зовнішніх пристроїв для перевірки, чи ж ноутбук товариша.

У лептопів може просто не вистачати харчування, через що флешка підсвічується, але не виявляється. Тут вже винна лінія блоку живлення. Власне, деякі дешеві блоки можуть стояти і в ПК.

Радимо замінити на більш якісний і фірмовий.

Комплектні, що йдуть разом з корпусом, не використовуйте в принципі.

І використовуйте для перевірки лише задні порти, розпаяні безпосередньо на материнській платі.

Фронтальні живляться через шлейф, і далеко не завжди вольтажа вистачає для нормальної працездатності.

віруси:

Знайоме поняття «автозапуск»? При підключенні флешки система автоматично розпізнає пристрій, пропонуючи вікно з набором дій. Але якщо на флешку забрався який-небудь шкідливий файл, що буває часто-густо, особливо при підключенні гаджета до робочих комп’ютерів в інститутах, школах і громадських інтернет-клубах, то файл «Autorun.inf» перестане працювати коректно.

Він замінюється на модифікований, і антивірус, якщо такий є, автоматично починає попереджати про небезпеку.

Чи треба говорити, що актуальність антивірусних баз повинна дотримуватися постійно. В першу чергу проскануйте нещасливу флешку на наявність троянів та інших непотрібних елементів.

Далі робимо наступне (якщо спочатку відключено відображення прихованих файлів і папок):

Відкриваємо панель управління (Пуск – панель управління) і шукаємо меню «параметри папок»;

Кількома і переходимо в розділ «Вид», де потрібно перегорнути настройки вниз і побачити те, що показано на скріншоті;

Ставимо маркер відповідно до зображенням, збережете та закриєте меню.

Навіщо це потрібно?

файл «Autorun.inf» є прихованим і просто так його не знайдеш на флешці. Оскільки він заражений, його потрібно просто видалити. Навіщо форматувати накопичувач і займатися зайвою роботою, коли потрібно лише ліквідувати одну заразу.

Налаштування BIOS: Підключаємо флешку через BIOS

Не поспішайте говорити про несправності флешки, поки не відкриєте налаштування BIOS. Подібне трапляється вкрай рідко, тому мало хто здогадується поглянути на встановлені параметри системи.

Для початку перезавантажте комп’ютер або ноутбук, а потім кілька разів клацайте кнопки, або (для ПК).

У ноутбуків BIOS активується інакше, тому читайте в інтернеті специфікації для свого виробника.

Далі потрібно знайти настройки, пов’язані з підключенням обладнання на материнській платі.

Шукайте визначення в дусі «Onboard USB», «OnChip USB», «USB Function», «USB Controller» і т.д.

У сучасних версіях комп’ютера є як USB 2.0, так і USB 3.0. Необхідно активувати обидва, встановивши перемикач в положення «Enabled».

Не забудьте натиснути F10 і зберегти зміни.

Інші налаштування НЕ чіпаємо, якщо не розбираємося. Для кожної моделі BIOS все індивідуально, тому потрібно дізнатися специфікацію Вашої материнської плати. Інформація є на коробці.

Альтернативний варіант включення USB – через реєстр. Більш наочно цей процес демонструє даний ролик.

Конфлікт файлових систем флешки:

Всі файли в системі Windows працюють в певній послідовності і по одному з протоколів. НА даний момент практично кожен HDD вже з заводу форматується по протоколу NTFS, що дає можливість маніпулювати файлами необмеженого розміру.

застарілий стандарт FAT32, використовуваний в більшості флешок, здатний обробляти лише поодинокі файли до 4 ГБ.

Якщо ви запишете щось більш вагоме, відбудеться помилка або апаратний збій накопичувача. В результаті він буде відображатися в ПК, але за працездатність вже ніхто відповісти не зможе.

В такому випадку рятує форматування флешки під актуальну файлову систему.

Відкриваємо комп’ютер, знаходимо флешку і натискаємо правою кнопкою.

До слова, праворуч від назви видно і ФС (в даному випадку FAT32). тиснемо «Форматувати …».

Побачите вікно, в якому нас цікавить лише вкладка «Файлова система», яку потрібно змінити на NTFS.

Всі інші пункти не чіпаємо.

Як спосіб виберіть «Швидке». По суті, вам не треба досконально перелопачувати пристрій. Потрібно лише трохи переінакшити його структуру.

Тиснемо «Почати» і чекаємо.

Погоджуємося з попередженням і чекаємо завершення. І пам’ятайте, ВСЕ дані втечуть безповоротно, тому заздалегідь зробіть копію.

драйвер:

Не секрет, що всі пристрої працюють тільки через попередньо встановлені драйвера – набір алгоритмів та інструкцій, які здійснюють працездатність підключається периферії.

Часом ці драйвера можуть давати збої, що сильно відчувалося на Windows XP. У набагато меншому ступені ця напасть перекочувала на Win7 і Win8.

На Win10 поки цих недоліків не виявлено, тому як ОС увібрала в себе все краще від попередників з усіма стікаючи патчами, оновленнями і сервіс-паками.

Дістаємо диск з драйверами, який йде в комплекті з материнською платою, запускаємо його і шукаємо все, що пов’язано з USB-девайсами.

Можливо, ви додатково встановіть деякі фірмові утиліти, але це не страшно, тому як роботі вони не заважають абсолютно.

Попередньо вимкніть всі USB-пристрої і хаби, інсталюйте пакет, перезавантажитеся, після чого підключіть периферію назад.

З’явиться характерний значок в правому нижньому кутку монітора, який сигналізує про успішне підключення будь-якого пристрою, зокрема флешки.

Читайте також…

Флешки не форматується що робити?

підсумки:

Як бачите, далеко не завжди винен Flash-накопичувач. Досить часто проблема криється в самому комп’ютері, тільки не всі можуть, або не хочуть копатися в програмної та апаратної частини, роблячи винуватим саме флешку, купуючи нову, і натикаючись на ті ж граблі.

Не поспішайте відносити ваш ноутбук в ремонт, нарікаючи на непрацездатність.

Виконайте не складно кроки, показані в інструкції, і тільки в разі крайньої необхідності робіть подальші дії.

Ссылка на основную публикацию