Чому гріється ноутбук – що робити, сильно перегрівається і вимикається

Перегрів ноутбука – цілком стандартна проблема, з якою рано чи пізно стикаються практично всі власники подібних девайсів. Як відомо, вони, на відміну від стаціонарних ПК далеко не завжди експлуатуються в природних умовах: часто їх ставлять на ліжко, кладуть на коліна і ін. На подібних об’єктах розташовується пил, яка при роботі девайса з легкістю потрапляє всередину. Це відбувається через роботу системи охолодження, а саме – кулера.

Згодом вся система може сильно забруднюватися, що призводить до перегріву, так як радіатор у переважної більшості таких гаджетів розташовується саме з нижньої частини. Відповідно, при його використанні в невідповідних умовах, наприклад, на ліжку, дивані і інших м’яких меблів, ймовірність збільшення температури пристрою значно збільшується. Що робити в цьому випадку?

причини нагрівання

Ноутбук, як і звичайний комп’ютер, в процесі своєї роботи виділяє тепло, яке виходить від центрального процесора і відеокарти. Саме ці дві елемента більше інших гріються пристрій і, природно, чим потужніший дані компоненти, тим більше вони будуть грітися, а девайс вимикатися. Це цілком нормальний процес, який, як правило, не призводить ні до чого поганого, так як виробники подібних гаджетів зазвичай інтегрують систему охолодження, яка по-справжньому здатна справлятися з цими проблемами. Виняток можуть становити, мабуть, тільки ігрові різновиди ноутбуків, які будуть грітися в залежності від навантаження.

Поки використовується відносно новий ноутбук, з добре працюючою системою охолодження – пристрій не гальмувати, і ви навряд чи будете спостерігати проблеми з тим, що він перегрівається. Вони відбуваються з плином часу.

Основними причинами виникнення проблеми з тим, що гаджет перегрівається, є:

  1. Несправності в роботі системи охолодження пристрою.
  2. Забрудненість девайса.
  3. Засохла теплопровідна паста.

Виявити несправність не складно – в аварійних випадках мобільний комп’ютер буде самостійно перезапускатися або вимикатися, причому це буде відбуватися навіть у тих випадках, коли ви спробуєте використовувати стандартний веб-оглядач. У деяких місцях пристрій може сильно нагріватися і навіть бути палючим. Відповідно, зрозуміти, що у вас проблема пов’язана саме з системою охолодження і що робити з цим – не складно.

Проте, незалежно від того, з якої причини з’явилася ця несправність і девайс вимикається, її потрібно вирішувати. Справа в тому, що, якщо ви не будете вживати ніяких заходів щодо усунення неполадки, деякі компоненти пристрою можуть перегоріти і, в результаті, вам доведеться витрачати кошти на купівлю нового девайса. Як можна здогадатися, подібного ризику найбільше схильна до відеокарта ноутбука, а також центральний процесор.

Звичайно, виконати заміну більшості подібних комплектуючих у ноутбуків не представляється можливим через особливості конструкції подібних гаджетів.

Способи усунення неполадки

В першу чергу слід відзначити, що робити це якщо ви ніколи раніше не займалися аналогічними ремонтними роботами і не маєте належних знань – не рекомендується. Краще звертатися за допомогою до кваліфікованих фахівців. В іншому випадку велика ймовірність того, що ви позбудетеся пристрою. Особливо це стосується тих ноутбуків, у яких дуже складно дістатися до системи охолодження, наприклад, моделей HP, які частіше багатьох відключаються саме з цієї причини.

Отже, якщо ви зважилися, що робити будете самостійно абсолютно все, тоді спочатку спробуйте розібрати гаджет і прочистити систему охолодження, можливо через неї він сильно нагрівається. Для цього доведеться розібрати ваш ноутбук і дістатися до кулера. Заздалегідь підготуйте набір викруток, щоб розібратися з усіма шурупами і гвинтами. Також, вам стане в нагоді ватяна паличка і машинне масло.

Розбирайте ноутбук до тих пір, поки не з’явиться кулер. Вам доведеться почистити його від пилу, що скупчився. Також, не забудьте про радіатор системи охолодження і місця, де видувається гаряче повітря. Очистіть їх від пилу.

Для досягнення найкращих результатів, потрібно повністю розібрати кулер і дістатися до основи, на якій він швидко крутиться. Змастіть її машинним маслом і зберіть пристрій.

Якщо це не допомогло вирішити проблему, ймовірно, її суть полягає в заміні термопасти. Слід зазначити, рекомендується не використовувати ті різновиди, паста яких забарвлена ​​в білий колір. Практика показує, що їх показники теплопровідності набагато гірше, ніж аналоги срібного кольору. Теплопровідна паста коштує недорого – близько 300 гривень.

Повторіть процедуру розбору ноутбука і дістаньтеся до місця, де система охолодження з’єднується з центральним процесором. Вам необхідно від’єднати їх один від одного за допомогою викрутки. Ви побачите стару термопасту, але не поспішайте наносити нову. Попередньо видаліть залишки старої і чим ретельніше зробите це, тим буде краще. Для цього використовуйте, наприклад, ватний диск. Можливо, саме з цієї причини гріється пристрою.

Залишається нанести новий шар, але пам’ятайте, що його не повинно бути занадто багато. Досить невеликий крапельки, яку ви розмажете по поверхні. Зберіть пристрій і перевірте його працездатність.

Останній варіант усунути перегрів – найгірший і він має на увазі те, що охолоджуюча система зовсім вийшла з ладу. Зрозуміло, ви навряд чи володієте засобами, що дозволяють виконати ремонтні роботи і не маєте належних знань. Доведеться звертатися в сервісний центр до кваліфікованих фахівців, які допоможуть позбутися від проблеми.

Наостанок слід зазначити – якщо ви не хочете часто зустрічатися з цією проблемою, але при цьому, часто стикаєтеся з тим, щоб використовувати ноутбук доводиться не в найсприятливіших умовах, придбайте спеціалізовану підставку.

Ссылка на основную публикацию