Чому гальмує ноутбук

Щоб ноутбук працював спритно, він у вас повинен бути мінімум двоядерним, мати 2 гб оперативної пам’яті (для офісних завдань), і в хорошому стані жорсткі диск. Повинні бути встановлені необхідні драйвери для відеокарти. Далі розглянемо причини, через що може гальмувати ноутбук.

Причина 1. Радіатор, через який проходить повітря – забився сміттям. Пил і всяке сміття скупчуються і утворюють прошарок, на подобу ганчірочки, її потрібно прибирати. Перший раз я розібрав свій ноутбук через пів року після покупки і там вже було пристойно сміття. Поруч з кольором, де невеликий радіатор. А радіатор близько мідної трубки розташований. Після прочищення ноутбук працював тихіше, і продуктивність в іграх була вище. Я в дитинстві вже ремонтував джойстики від ігрових приставок, тому прочистити ноутбук для мене не склало труднощів. Якщо ви боїтеся що-небудь зламати, можете попросити одного, який розуміється на техніці. До речі раз на рік можна поміняти термопасту на процесорі і відеокарті. Тут вже треба буде лізти вглиб і розбирати. Якщо у вас нормальна температура процесора і відеокарти, то це не обов’язково робити.

Причина 2. Старий жорсткий диск, биті сектора, може бути і новий поганої якості. Як мінімум перевіряємо стан жорсткого диска через КріссталДіскІнфо. Якщо показує стан добрий, то йдемо далі. Як усунути неполадки читаємо тут.

У будь-якому випадку, якщо замінити жорсткий диск на ssd накопичувач, система буде в кілька разів працювати спритніше, а то і раз в 5-10, але на нього небажано щось ставити, потім видаляти, наприклад фільми, ігри тощо Тільки система, так буде режим читання, а не записи і прослужить він пристойно. Можна використовувати ssd + зовнішній жорсткий диск (зовнішній можна використовувати ноутбучний 2.5 дюйма або стаціонарний 3.5 дюйма, стаціонарні служать довше). З недоліків – вони не великого обсягу і дорогі. На 60 Гб брав за ~ 2400 одну з не дорогих моделей. А 3.5 дюймовий звичайний на 1000 Гб брав за ~ 3800 гривень.

Причина 3. Недостатньо місця на системній диску (диск C). Пам’ятаю був випадок мене сусіди покликали подивитися, що з комп’ютером. Вони не могли щось з диска завантажити або встановити. Коли я прийшов, досвіду тоді у мене ще не багато було, але причину знайшов я швидко. У них на диску було вільно в районі 100 кб. Тримайте як мінімум кілька гігабайт вільного місця на системному диску. Перемістіть файли з робочого столу на інший розділ диска, це звільнить системний диск. Також можете видалити які не використовуються дані, очистити папку з завантаженнями і кошик.

Причина 4. Віруси. Заражені системні файли можуть гальмувати працездатність системи. Особисто я ставлю антивірус аваст безкоштовний відразу після установки системи, а потім вже драйвери і все інше. Якщо у вас система якийсь час не була захищена антивірусом, то у вас можуть бути заражені системні файли і при установці антивіруса він може ці файли просто по видаляти і ваш комп’ютер взагалі перестане включатися. Я б рекомендував встановлювати заново всю системи, а потім вже ставити антивірус. Дані ви можете перекинути на інший розділ або записати на dvd диски. Ще можна завантажити в інтернет, бажано запароліть, а потім звідти скачати.

Причина 5. У вас мало оперативної пам’яті (2 гб або менше) і при цьому запущено багато програм у фоновому режимі. Комп’ютер вже може пригальмовувати, якщо всього 2 гб озу у вас встановлено, тому додаємо ще 2 гб або запускаємо мінімум програм. Як видалити непотрібні програми з автозавантаження читайте в цій статті.

Це основні причини, через які може гальмувати ноутбук. Якщо у вас в розділі електроживлення вибрав план Збалансований або Економія енергії, то виберіть Висока продуктивність. Батарея буде швидше розряджатися, але зате продуктивність буде максимальна.

Ссылка на основную публикацию