Чому Bluetooth не знаходить пристрої: ноутбук не бачить телефон …

Питання від користувача

Добрий день.

Купив ноутбук і хотів передати на нього фотографії зі свого телефону. Зіткнувся з проблемою: ноутбук з Bluetooth в упор не хоче бачити телефон (як буде щось його немає).

Перевіряв два телефони між собою – одна одну бачать і знаходять, так що, швидше за все, проблема саме з ноутбуком. Не підкажете, що можна зробити?

Михайло.

Доброго часу доби.

Незважаючи на всю популярність бездротової технології обміну даними Bluetooth, така проблема відбувається досить-таки часто (на мій погляд, набагато частіше, ніж з тим же Wi-Fi). Односкладово на це питання не відповісти, тому в цій статті розберу все самі основні причини такої “невидимості”, і як це можна вирішити.

І так …

Причини непрацездатності Bluetooth

1) Первинна настройка

Виходячи з досвіду, можу сказати, що в більшості випадків у користувачів з Bluetooth все в порядку, просто в настройках ОС Windows або не включено буде відображатися, або Bluetooth просто вимкнений. Спробуємо виправити це.

Ремарка! Зверніть увагу, а чи включений Bluetooth на ноутбуці (часто для цього на корпусі пристрою є світлодіоди, а на клавіатурі функціональні клавіші). Про те, як включити Bluetooth на ноутбуці, розповість ось ця стаття:

Для початку рада вкрай банальний: перезавантажте комп’ютер / ноутбук. Далі зверніть увагу на трей: часто значок “ховається” як маловикористовувані (спробуйте розкрити і подивитися все “сховалися значки, см. Скрін нижче).

Значок Bluetooth для швидкого підключення пристроїв і обміну даними

Якщо значка в треї немає – то зайдіть в панель управління Windows і введіть в пошуковий рядок “Bluetooth”: в знайдених результатах відкрийте посилання “Зміна параметрів Bluetooth”.

Панель управління – зміна параметрів Bluetooth

Доповнення!

Також відкрити ці параметри можна за допомогою вікна “Виконати”. Просто затисніть поєднання кнопок Win + R, і введіть одну з нижчеперелічених команд:

  1. “C: \ Windows \ system32 \ rundll32.exe” Shell32.dll, Control_RunDLL bthprops.cpl ,, 1
  2. Shell ::: {28803F59-3A75-4058-995F-4EE5503B023C}

В параметрах Bluetooth поставте галочки поруч з наступними пунктами:

  1. дозволити пристроям Bluetooth знаходити цей комп’ютер;
  2. сповіщати мене про підключення нового пристрою;
  3. відображати значок Bluetooth в області сповіщень (див. приклад нижче).

параметри Bluetooth

Крім цього, рекомендую відкрити вкладку “Обладнання” та подивитися статус пристрою. Якщо з ним все в порядку – повинен бути статус “Пристрій працює нормально”.

Пристрій працює нормально!

Для користувачів Windows 10 порекомендую зайти в ПУСК / Параметри / Пристрої / Bluetooth і інші пристрої: І перевірити, щоб Bluetooth був включений (див. Скрін нижче).

Включений Bluetooth (Windows 10)

Крім цього, відкрийте посилання “Інші параметри Bluetooth” і перевірте, щоб було включено виявлення.

Інші параметри Bluetooth

2) Проблема з драйверами

Друга найбільш часта причина непрацездатності Bluetooth – це відсутність драйверів на адаптер. Наприклад, переустановили Windows – а драйвера ОС за замовчуванням не поставила (вважай пристрій не працює …). Нерідко, коли на нових ноутбуках встановлені далеко не всі драйвера …

Для перевірки драйверів, рекомендую відкрити диспетчер пристроїв (Поєднання кнопок Win + Pause і см. Меню зліва). Далі розкрийте вкладку “Bluetooth” (вона зазвичай зверху). Подивіться, чи немає знаків оклику на пристрої “Wireless Bluetooth” (Назва може бути відмінним).

Звертаю увагу, що при відсутності драйвера у вас може не бути цієї вкладки в диспетчері пристроїв, або там буде відсутня сам адаптер “Wireless Bluetooth”.

драйвер встановлений

Також рекомендую перевірити вкладку “Інші пристрої” (якщо є) – в неї поміщаються ті пристрої, для яких немає драйверів в системі. Див. Скрін нижче, зверніть увагу, як вони позначені!

Драйвера немає // Як приклад

Якщо у вас проблема з драйвером, порекомендую ось цю статтю:

З неї дізнаєтеся, як знайти і оновити драйвера для будь-якого невідомого обладнання в системі.

До речі!

У проблематиці драйверів не можу не відзначити різні центри управління ноутбуками (вони ставляться разом з драйверами, розробляються виробниками ноутбуків). Завдяки ним – можна налаштовувати різні параметри пристрою, які з-під Windows часто недоступні.

Наприклад, в ноутбуках Sony VAIO є панелька “Smart Network” (розумний інтернет), завдяки якій можна швидко відключати / включати різні адаптери: Wi-Fi, Bluetooth і ін. Перевірте, можливо на вашому ноутбуці також встановлено подібний центр, в якому потрібний адаптер просто вимкнений …

Smart Network – розумний інтернет, спец. центри в ноутбуках

3) Перевірте службу, відповідальну за Bluetooth (запущена чи вона)

Щоб відкрити список служб в Windows:

  1. натисніть поєднання клавіш Win + R (щоб з’явилося вікно “Виконати”);
  2. введіть команду services.msc і натисніть OK.

services.msc – відкриваємо список служб в Windows

Далі в списку служб знайдіть Bluetooth Support Service – перевірте, щоб вона була запущена. Якщо це не так, клацніть по ній правою кнопкою мишки і виберіть “Старт” ( “Запустити”).

Запускаємо службу Bluetooth Support Service

4) Перевірте, чи запущений адаптер Bluetooth

Наступне, що треба б перевірити – це запущений адаптер Bluetooth. Щоб подивитися стан всіх адаптерів в системі, необхідно відкрити вкладку в панелі управління Windows “Мережеві підключення”.

Найпростіший спосіб зробити це – використовувати поєднання кнопок Win + R, і команду ncpa.cpl (Див. Приклад нижче).

Як відкрити мережеві підключення // ncpa.cpl

Зверніть увагу, що в моєму випадку проблема була в тому, що адаптер був вимкнений (див. Статус на скрині нижче). Після його включення – Bluetooth почав працювати як належить!

Зазначу, що якщо у вас в цій вкладці немає адаптера Bluetooth – то швидше за все у вас просто не встановлені драйвера! Див. Попередній пункт цієї статті.

Включаємо Bluetooth адаптер

5) Банальний рада …

Якщо з вбудованим адаптером є проблеми, спробуйте придбати зовнішній Bluetooth адаптер (коштують вони зараз “копійки”, а розмір не більше звичайної флешки).

Ссылка на основную публикацию