Чому більшість графіків і діаграм виглядають просто жахливо

візуалізація даних – це потужний інструмент для передачі складної інформації в привабливій формі. Наш мозок більш ефективно обробляє і зберігає інформацію, посилюючи її вплив за допомогою візуалізації. Але не вірна візуалізація даних може принести більше шкоди, ніж користі. Неправильна презентація може зменшити змістовність даних або, гірше того, абсолютно її спотворити.

Ось чому гарна візуалізація залежить від гарного оформлення. Мало просто вибрати правильний тип діаграми. Потрібно представити інформацію у вигляді доступному для розуміння і простим для перегляду, дозволяючи глядачам робити мінімум зайвих зусиль. Звичайно, не всі дизайнери є фахівцями в області візуалізації даних, і з цієї причини велика частина візуального вмісту, яке ми бачимо, скажімо прямо, не блищить. Далі наведено 10 помилок, з якими Ви ризикуєте зіткнутися, і прості способи їх виправити.

1. Безлад в сегментах кругової діаграми

Кругові діаграми – з числа найбільш простих візуалізацій, але їх часто перевантажують інформацією. Розташування секторів має бути інтуїтивно зрозумілим (а їх число не повинно перевищувати п’яти). Рекомендується використовувати одну з наступних двох схем побудови кругової діаграми, кожна з яких приверне увагу читача до найбільш важливої ​​інформації.

Варіант 1: Найбільший сектор розташуйте від позиції 12 годин і далі в напрямку руху годинникової стрілки. Другий за величиною – від 12 годин на напрямку проти годинникової стрілки. Інші сектори можуть бути розташовані нижче, в напрямку проти годинникової стрілки.

Варіант 2: Найбільший сектор розташуйте від позиції 12 годин і далі в напрямку руху годинникової стрілки. Інші сектори – слідом за ним за годинниковою стрілкою в порядку убування.

2. Використання не суцільний ліній в лінійної діаграмі

Точки і тире збивають з пантелику. Використовуйте замість них суцільні лінії таких кольорів, які легко буде відрізнити один від одного.

3. Не природне розташування даних

Інформація повинна бути подана логічно, в інтуїтивно зрозумілій послідовності. Розташовуйте категорії за алфавітом, по величині (збільшення чи спадаючій) або в іншому зрозумілою порядку.

4. Нагромадження даних

Переконайтеся, що ніякі дані не загубилися і не зникли за ефектами оформлення. Наприклад, можна використовувати прозорість при побудові графіка з областями, щоб глядач напевно побачив все ряди даних.

5. Зайвий працю для читача

Робіть сприйняття даних настільки простим, наскільки це можливо, допомагаючи читачеві графічними елементами. Наприклад, додайте лінію тренда до точкової діаграмі, щоб показати тенденції.

6. Спотворення даних

Переконайтеся, що всі представлення даних точні. Наприклад, елементи бульбашкової діаграми повинні співвідноситися за площею, а не по діаметру.

7. Використання різних кольорів на карті температур

Деякі кольори кидаються в очі більше, ніж інші, надаючи зайву вагу даними. Замість цього для відображення інтенсивності використовуйте різні тони одного кольору або ряд спектра між двома схожими квітами.

8. Дуже тонкі або дуже товсті стовпчики

Хочеться дати волю творчості, створюючи презентацію, але пам’ятайте, що глядачеві буде легше сприймати гармонійну діаграму. Проміжок між стовпцями гістограми повинен бути рівний половині ширини шпальти.

9. Дані, складні для порівняння

Порівняння – це зручний спосіб продемонструвати відмінності, але він не спрацює, якщо глядач не зможе цього зробити без праці. Дані повинні бути представлені в такому вигляді, щоб читач міг легко їх зіставити.

10. Використання 3D графіків

Виглядають вони здорово, але 3D фігури можуть спотворити сприйняття, а значить спотворити дані. Працюйте з 2D фігурами, щоб піднести інформацію коректно.

Ссылка на основную публикацию