BSoD IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL: методи вирішення

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL – це синій екран смерті, який здатний проявитися на всіх сучасних версіях операційної системи Windows. Поява цього збою можливо при вході в систему (при запуску комп’ютера користувача) або при роботі системи.

Найбільш поширеною причиною появи цього синього екрану смерті є неправильно працюючий драйвер, який викликав конфлікт в системі, внаслідок чого і з’являється збій у вигляді синього екрану смерті IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL. Крім проблемних драйверів, даний збій міг також бути викликаний невдалим оновленням BIOS, що викликають конфлікти периферійними пристроями або некоректно працюючої оперативною пам’яттю.

Так як же позбутися від цього синього екрану смерті? Існують вже добре перевірені методи, які ми з вами буде розглядати в цій статті. Ми зробимо великий ухил саме на можливості проблеми з драйверами, так як це найпоширеніший випадок.

Виправляємо BSoD IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

Отже, IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL є синім екраном смерті – це ми вже з вами знаємо. Однак, деякі користувачі не знають, що, після кожного такого ось інциденту, операційна система зберігає інформацію про збої з так званий дамп-файл, який містить в собі величезну кількість важливих відомостей, здатних спростити завдання при вирішенні виниклої проблеми.

Windows може створювати як повний, так і малий дамп пам’яті. Однак, щоб визначити зіпсований драйвер – мінідампа цілком достатньо. Вам потрібно лише знайти цей мінідампа, прочитати його і зрозуміти, який з елементів в системі викликав збій. Найбільш простий спосіб прочитати дамп пам’яті – це використання спеціалізованого програмного забезпечення. У нашому випадку, ми будемо використовувати таку зручну і компактну утиліту, як BlueScreenView.

Завантажити її можна прямо з офіційного сайту розробника, причому абсолютно безкоштовно.

замітка: завантажуйте утиліту відповідно до архітектури вашої системи. Завантажте утиліту на свій комп’ютер і запустіть її виконавчий файл (встановлювати нічого не треба). Далі перед вами з’явиться ось таке віконце:

Програмою BlueScreenView неймовірно просто користуватися. Щоб переглянути інформацію в мінідампа пам’яті Windows, вам потрібно просто вибрати в програмі потрібну директорію з дампом. Де знаходиться мінідампа в системі? Він повинен знаходитися в директорії C: \ Windows \ Minidump \. Однак, якщо його там немає, то у вашій системі не визначені установки налагоджувальної інформації. Якщо це так, то вам знадобиться ще покопатися в налаштуваннях системи, щоб отримати доступ до мінідампа пам’яті. Зробіть наступне:

  • Натисніть правою кнопкою миші на Пуск.
  • Виберіть з контекстного меню пункт «Система».
  • Опустіться в самий низ вікна і клацніть на посилання “Відомості про систему».
  • Перед вами відкриється класичне вікно «Система». Натисніть на посилання «Додаткові параметри системи».
  • Далі перейдіть у вкладку «Додатково».
  • Тепер знайдіть розділ «Завантаження і відновлення» і натисніть на кнопку «Параметри».
  • Далі натисніть на спадаюче меню в розділі «Відмова системи» і виберіть пункт «Малий дамп пам’яті (256 KB)».

замітка: за замовчуванням, в даний налаштуваннях повинно бути виставлено автоматичне створення дампа пам’яті, який розташовується в директорії C: \ Windows \ MEMORY.DMP. Однак, деякі користувачі стверджують, що в їх системах запис налагоджувальної інформації просто виключена.

  • Збережіть налаштування у властивостях системи і перезавантажитеся, щоб викликати появу синього екрану смерті, який вам так докучає.

От і все. Після чергової появи синього екрану смерті IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL, у вашій системі буде створено мінідампа, який ми зараз з вами і використовуємо. Відкрийте тепер програму BlueScreenView. Якщо в програмі коректно виставлено шлях до мінідампа, то ви повинні будете побачити потрібний вам файл. Натисніть на нього.

У нижній частині вікна BlueScreenView з’явиться список з файлами, які брали участь у виниклому збої. У самому верху списку, ви знайдете файли, виділені червоним кольором (як правило, це один файл, але їх може бути кілька). Знайдіть файл з розширенням .sys і клікніть на нього двічі лівою кнопкою миші, щоб дізнатися про нього подробиці.

Подальші дії залежать виключно від вас. Копіюємо назву драйвера і виконуємо пошуковий запит. Далі вам потрібно знайти вказаний в дампі пам’яті драйвер і оновити або перевстановити його. Виконати це можна за допомогою Диспетчера пристроїв. Як тільки ви позбудетеся або замініть на нову версію проблемний драйвер, то синій екран смерті IRQL_NOT_LESS_
OR_EQUAL припинить з’являтися, так як проблема буде вирішена.

Однак, щоб не кидати вас на незнайомій території, давайте опишемо невеликий приклад. Наприклад, по дампи пам’яті ви визначили, що проблемний драйвер належить компанії Nvidia. Відповідно, з цього можна зробити висновок, що у проблему викликав драйвер для вашої відеокарти. Качаємо останні драйвера з офіційного сайту Nvidia і виконуємо чисту установку (для видалення проблемного драйвера і установки нормального). Такі ж дії виконуємо і у випадку з проблемними драйвера для іншого обладнання.

замітка: щоб оновити або позбутися проблемного драйвера, вам може знадобитися скористатися Диспетчером пристроїв. Натисніть правою кнопкою миші на Пуск і виберіть «Диспетчер пристроїв». Пройдіть до потрібного обладнання і натисніть на нього правою кнопкою миші. Потім, відповідно до ситуації, натисніть на «Видалити» або «Оновити».

додаткові поради

Якщо вам так і не вдалося позбутися від синього екрану смерті IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL, то ми можемо порекомендувати вам виконати кілька додаткових методів, які допомагають деяким користувачам, які страждають від цього системного збою.

Метод №1 Відключення периферійних пристроїв

Деякі з ваших периферійних пристроїв або драйверів для них могли почати неправильно працювати, внаслідок чого операційна система втратила свою стабільність. Вимкніть всі додаткові пристрої від системного блоку (клавіатура, миша, контролер та інші пристрої), а потім перезавантажте систему. Якщо слідів IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL не було помічено, то якийсь із відключених пристроїв є винуватцем появи проблеми. Підключайте їх по черзі, щоб визначитися з проблемним пристроєм.

Метод №2 Оновлення BIOS

Деякі користувачі стверджують, що у них дана критична помилка виникла в результаті оновлення версії BIOS для материнської плати. Навіть якщо ви не оновлювали свій BIOS недавно, ми рекомендуємо вам спробувати оновити його до самої останньої версії за допомогою сайту виробника.

Метод №3 Перевірка оперативної пам’яті

У деяких випадках, синій екран смерті IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL може проявлятися через деяких проблем з оперативною пам’яттю в системі. Проведіть візуальну (вийняти пам’ять з материнської плати, оглянути її, почистити контакти і слот, а потім вставити назад) і програмну перевірку, щоб переконатися в справності пам’яті. Ми рекомендуємо вам використовувати для програмної перевірки таку утиліту, як MemTest86 +.

Метод №3 Відновлення Windows

Якщо нічого з вищеописаного так і не допомогло, то можна спробувати виконати відновлення своєї системи. Існує три основних типи відновлення: повернення системи до вихідного стану, відновлення за допомогою диска (або образу) і точка відновлення. Який застосовувати вам – залежить тільки від вашої ситуації. Ми рекомендуємо вам спробувати скористатися для початку точкою відновлення. Якщо не допоможе, то скористайтеся двома іншими способами відновлення системи Windows. Деякі користувачі стверджують, що їм вдалося виправити синій екран смерті IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL за допомогою виконання відновлення.

Ссылка на основную публикацию