Bsod 0x00000050: причини виникнення помилки

Напевно, немає такого користувача ПК, який не стикався з bsod 0x00000050. Дізнатися цю помилку простіше простого: монітор на мить гасне, стає темно-синім і з’являється повідомлення про некоректну роботу комп’ютера, в самому низу є напис STOP: 0x00000050. Через це в народі вона називається «синій екран смерті».

Причини виникнення помилки

Подібна проблема з’явилася в Windows XP, в подальшому її успадкувала сімка і вісімка. Вона позначає, що запитувана інформація в оперативній пам’яті не знайдено. Причин цього кілька:

  • вихід з ладу або неправильна робота апаратних засобів;
  • проблеми з ПО;
  • блокування інформації антивірусною програмою.

При цьому фон синій з ознаками бсода. Але якщо ваш ПК через даної проблеми просто перезавантажується, то потрібно її відключити, інакше ви не зрозумієте, чому вона сталася. Зробити це можна в такий спосіб: відкриваємо Пуск \ Панель керування \ Система \ Додатково \ Завантаження і відновлення \ Параметри і знімаємо галочку з команди «Виконати автоматичну перезавантаження».

Дефектне і несправне залізо є однією з основних причин виникнення bsod 0x00000050 на Windows 7 і інших операційних системах. Якщо ви недавно додали такі комплектуючі, як оперативка або відеокарта, то проблеми можуть бути через них. Їх необхідно по черзі від’єднати і спробувати здійснити запуск. Якщо все працює справно і немає ніяких ознак бсода, то справа якраз-таки в них. Якщо не допомогло, тоді необхідно перевірити операційну систему і програми.

Несправність через програмного забезпечення

Проблема може полягати в невдало оновити драйвер або ОС, яка працює неправильно. Згадайте, чи не оновлювалися чи недавно драйвера або компоненти Віндовс, як закінчилося оновлення. В такому випадку слід оновити їх ще раз. Також можна припустити, що потрібний системний файл «з’їв» вірус, який був викачаний з інтернету або принесений на флешці. Тоді варто перевірити диск на віруси і шкідливі програми. Якщо ж несправність з’являється під час запуску ПК, то необхідно ще раз примусово перезавантажити його і натиснути кнопку F8. З’явиться меню варіантів завантаження, де ви вибираєте «Завантажити останню вдалу конфігурацію». Цей пункт є найефективнішим і запустить систему до появи бсода. Якщо ж вам ОС не шкода, можна перевстановити її, при цьому бажано скопіювати всі дані з диска на інший. Це теж може усунути проблему.

Іноді трапляється, що антивірус приймає файли ПО за віруси, конфліктує з ними і блокує, викликаючи такий «екран смерті». Рішенням може стати відключення або оновлення його до останньої версії і попрацювати так. Якщо не допоможе, то поміняйте його на будь-який інший. Їх в інтернеті зараз повно і багато дають безкоштовну пробну версію.

Що робити, якщо нічого не допомагає?

Якщо поради, описані вище, не допомогли, то справи кепські. Проблема може обстоять в несправної роботі ваших вбудованих рідних комплектуючих (оперативна пам’ять, відеокарта), аж до поломки в материнській платі. Цього разу краще звернутися до фахівців в сервісний центр для більш глибокої діагностики. В майбутньому, щоб не було «синього екрану смерті», користуйтеся акуратно вашим комп’ютером, намагайтеся не завантажувати невідомі вам програми і не залазити всередину коробки системного блоку.

Ссылка на основную публикацию