Браузер з рекламою відкривається сам при включенні комп’ютера …

Питання від користувача

Добрий день.

У мене є одна невелика проблема: коли я вмикаю комп’ютер, автоматично відкривається сам браузер і показується дві рекламних вкладки. Їх можна закрити і продовжити працювати. Іноді в процесі роботи також може відкритися вкладка з рекламою. Антивірус “Касперського” нічого не знаходить, вірусів немає.

В цілому, мені це не заважає виконувати основну роботу, але страшенно дратує. Чи можна якось видалити ці рекламні вкладки і цю автозагрузку?

Михайло.

Доброго дня!

Судячи з усього, ваш комп’ютер заражений рекламним ПО, його ще часто називають malware, adware і іншими похідними (ймовірність 99%!). Швидше за все, класичний антивірус нічого не знайде і буде безсилий допомогти вам …

Підхопити таку “заразу” можна при установці різних програм, завантажених з неофіційних сайтів (разом з програмою ставиться подібна реклама).

У статті приведу поради та рекомендації, які допоможуть видалити подібне “добро” з системи …

1) Видалення “підозрілих” розширень в браузері і програм

Більшість різного рекламного ПЗ ставиться в браузер як звичайне розширення (доповнення). Тому, в першу чергу перевірте сам браузер: чи немає в ньому ніяких підозрілих розширень (все, що вам незнайоме – видаляйте!).

До речі, в Chrome, щоб відкрити розширення, досить перейти за адресою: chrome: // extensions /

Google Chrome – перегляд розширень

Крім цього, рекомендую відкрити список встановлених програм (Панель керування \ Програми \ Програми та засоби) І видалити всі “підозрілі” додатка. Зазначу, що найчастіше, вони і не приховують своїх назв (як той же “Вулкан”, див. Скріншот нижче).

Видалення сміттєвого рекламного ПЗ

2) Перевірка системи за допомогою IObit Malware Fighter (або Malwarebytes Anti-Malware)

Далі я вам рекомендую в обов’язковому порядку прогнати систему (зробити повну перевірку!) Який-небудь програмою, яка спеціалізується на різному рекламному ПО. На мій погляд, одні з кращих в своєму роді – це IObit Malware Fighter і Malwarebytes Anti-Malware (Посилання на їх завантаження наведена трохи нижче).

Доповнення! У цій статті представлені кращі програми для видалення рекламного ПЗ з системи –

Я б порекомендував вибрати IObit Malware Fighter, т.к .:

  • вона не тільки сканує і знешкоджує систему, але і захищає її в режимі реального часу!
  • є окремий модуль захисту браузера: він не дасть поміняти домашню сторінку, заблокує “мимовільно” установку розширень, захистить DNS і ін .;
  • програма повністю російською, більшість функцій в ній безкоштовні.

Сканування системи IObit Malware Fighter

захист браузера

3) Перевірка автозавантаження Windows – видалення зайвих елементів

Якщо у вас браузер запускається самостійно після включення ПК – то логічно, що він “прописаний” в автозавантаження Windows. А це означає, що зовсім не зайвим буде перевірити і її.

Якщо у вас Windows 10 – то просто відкрийте диспетчер задач (поєднання кнопок Ctrl + Shift + Esc), потім вкладку “Автозавантаження” і відключіть всі програми, які вам незнайомі.

Відключаємо в автозавантаженні все не використовується і не знайоме! / Windows 10

Також подивитися автозавантаження Windows можна і в спеціальних утиліти: AIDA 64, наприклад. Скріншот вікна програми і посилання на список (+ завантаження) подібного софта представлені нижче.

Доповнення! Кращі утиліти для перегляду характеристик ПК (в тому числі і AIDA64) –

AIDA64 – програми, автозавантаження

4) Сканування системи за допомогою AVZ, плюс відновлення системних налаштувань

Посилання на завантаження AVZ –

Антивірусна програма AVZ хороша тим, що відмінно справляється навіть з тими вірусами, які не бачить класичний антивірус, її не потрібно встановлювати, і вона вміє відновлювати деякі системні файли, настройки. Власне, це зараз і зробимо.

Для початку рекомендую відкрити вкладку “Файл / Відновлення системи” (Тому що рекламне ПО часто змінює системні настройки і файли. Наприклад, при зміні файлу HOSTS – у вас замість звичних сайтів можуть почати відкриватися фейки …).

Відновлення системи за допомогою AVZ

Далі відзначте галочками пункти, які ви хочете повернути до первинних параметрах. Рекомендую відзначити, як у мене в прикладі нижче (обов’язково виділіть рядок “Очищення файлу Hosts”). Потім натисніть кнопку “Виконати зазначені операції”.

Відновлення HOSTS, налаштувань IE і ін.

Після чого, рекомендую перевірити повністю системний диск “C: \” (на якому встановлена ​​ОС Windows. До речі, AVZ, позначає такий диск спец. Значком).

AVZ перевірка комп’ютера на віруси і рекламне ПО

5) Видалення ярликів браузера, чистка кеша

Хочу додати, що після видалення adware, malware і іншого “добра” з Windows, нерідко залишаються на робочому столі “змінені” ярлики (суть в тому, що в ярлик додається “вірусна” рядок для того, щоб при запуску браузера у вас відкривалася певна сторінка).

Тому, рекомендація проста: видаліть ярлик браузера з робочого столу і створіть його заново (можна просто перевстановити браузер).

Не зайвим буде почистити кеш браузера (тобто історію відвідин). Про те, як це робиться, див. Посилання нижче.

Доповнення! Як почистити кеш в браузер (всю історію відвідувань) –

6) Установка Adguard – повне приховування всієї реклами на сайтах

Для того, щоб повністю заблокувати всю рекламу в браузері – можна використовувати спеціальні програми та розширення: Adguard, Adblock та ін. (І хоч я не прихильник їх використання, але не порекомендувати їх в рамках цієї статті – просто не можна). Буквально за кілька клацань мишки – за допомогою цього софта ви зможете заблокувати і настирливу, і всі інші рекламні блоки (посилання нижче).

Доповнення! Спец. софт і розширення для браузерів, що блокують рекламу –

Adguard – блокування реклами

Правда, хотілося б відзначити найголовніший мінус у всіх цих блокувальників реклами: крім самої реклами, вони часто “ріжуть” елементи сайтів, і ви можете не побачити частину потрібної інформації. До того ж, не завжди реклама – це погано, часто з неї можна дізнатися різні цікаві пропозиції, тенденції, новини …

Ось власне і все: за ці 5-6 кроків можна швидко очистити браузер від усякої “гидоти” і повернути систему в первинний вигляд.

Ссылка на основную публикацию